"Περί ανεμων και Yδάτων"

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by apsavvas »

εχουντα με τις ρατσες μεσα στους φραχτες και αυτοι ειναι δυο φορες γαδαροι. αλλα πες μου η νοοτροποια του Κυπραιου αλλαζει?δεν αλλαζει.


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
The only source of knowledge is experience

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by inglese.fishing »

Χάρη και Σάββα αν δεν έχεις βάρκα και ψαροτουφεκο ψάρι δεν πιάνεις, αλλά κανένας δεν διαμαρτύρεται. Αφήκαμε έναν να μας πουκουπισει και εν κάμαμε τίποτε, εν να ασχοληθεί κανένας με τα σκουπίδια στις παραλίες;

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by michalispsarema »

Φιλε inglese.fishing διαφωνο μαζι σου ενε παντα αμαν εσης βαρκα και πσαροτουφεκο πιανισ πσαρι......
ΕΓΩ ...ε3αρτατε που τιν σεζον....πχ.καλοκαιρι....εγω πσαρευο με τιν αντεννα και εβγαλα περσι 10 κιλα κουρκουνα.... :wink:
Ομος τωρα πριν κανενα χρονο αρχισα να ψαρευω καστινγ, μετα απο πολλες ωρες μελετη... το καταφερα...μπορη να μεν επια πολλα ψαρια...αλλα οσα επια ηταν α3ιολογα.. :) ΣΑν πριν λιγες μερες ςβουτισα με το πσαρουτουφεκο...0-8μ.... σε αυτα τα μετρα που εβουτισα αντικρισα δικτυα στις παραλιες και το ανωτερο ειδα πολλα μικρα μαυρα απο 0.100γ - 1000γ..... :D :D ΟΜος το αποτελεσμα μου ηταν ενα κεφαλος μονο... ηταν το μονο α3ιολογο ψαριι... :D :D :D

:D ..... Ο λογος που εν εμινε πσαρι εν που εν εχουμε ΝΟΜΟΘΕΣΙΕς και ΥΠΕΡΙΑΛΙΕΥΣΗ........

ΧΑΡΗΣ Μ
Posts: 196
Joined: Tue Jul 05, 2011 1:38 pm

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by ΧΑΡΗΣ Μ »

ΘΑΛΑΣΣΑ ΧΩΡΙΣ ΖΩΗ=ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΘΑΛΑΣΣΑ

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by COTSIOS80 »

Attachments
Untitled.jpg
Untitled.jpg (441.29 KiB) Viewed 7419 times
Ditch the bitch and let's go fishing!

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by michalispsarema »

ΕΤΟ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ..... ατε να οριστει και ημαστε καλαααααα :D :D :D :D

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by michalispsarema »

Greg εγω πιστευω οτι αυξηθιξε η αστηνομευση..........επειδη που επια παραλιμνι ειδα ενα γκρουμπ με παντιμα....... καλεσα τιν λιμενικη και μου ειπε θα το αναλαμβουν.....εμινα κοντα να πσαρεπσο...... ηρτε σε 20 λεπτα και τους κοιταξαν.... τους επιασα πισω να μαθω τι εγινε και ειπαν μ πως ειχαν αδειιααα ......
Και σε αλλες περιπτωσεις τρα τον χειμονα....... :D :D :D :D Ηρτεν η τροικα και εστρωσαν.....

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by fISHANDCHIPS »

... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by michalispsarema »

fISHANDCHIPS wrote:
Πολλλεςςςςςςςςςςςς η αλληθειες στο βιντεο............. Οτι κανει ολος ο κοσμος...... :oops: :oops:

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by PeRoUkKaS »

φοβερο βιντεακι!! δυστηχως ολο αληθειες..
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by inglese.fishing »

michalispsarema wrote:ΕΓΩ ...ε3αρτατε που τιν σεζον....πχ.καλοκαιρι....εγω πσαρευο με τιν αντεννα και εβγαλα περσι 10 κιλα κουρκουνα.... :wink:
Μιχάλη, τα δέκα κιλά κουρκουνες που έπιασες το χρόνο που πέρασε για κάποιον που ψάρευε πριν 5,6 χρόνια ήταν αποτέλεσμα 3,4 ωρών ένα σαββατοκύριακο.

michalispsarema wrote:ΣΑν πριν λιγες μερες ςβουτισα με το πσαρουτουφεκο...0-8μ.... σε αυτα τα μετρα που εβουτισα αντικρισα δικτυα στις παραλιες και το ανωτερο ειδα πολλα μικρα μαυρα απο 0.100γ - 1000γ..... :D :D ΟΜος το αποτελεσμα μου ηταν ενα κεφαλος μονο... ηταν το μονο α3ιολογο ψαριι... :D :D :D
Άρα επιβεβαίωνες τα λεγόμενα μου, ακόμα και εσύ που βούτηξες δεν επιασες τίποτε αξιόλογο.
Φανταστού τη θα πιάσει κάποιος με το καλάμη;

Όπως και να έχει εγώ δεν αναφέρθηκα στο αν έχει ψάρι ή όχι αλλά στο γεγονός ότι πάψαμε να θέλουμε να διορθώσουμε τα κακός έχοντα, και απλά αποδεχόμαστε τα

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by michalispsarema »

inglese.fishing wrote:
michalispsarema wrote:ΕΓΩ ...ε3αρτατε που τιν σεζον....πχ.καλοκαιρι....εγω πσαρευο με τιν αντεννα και εβγαλα περσι 10 κιλα κουρκουνα.... :wink:
Μιχάλη, τα δέκα κιλά κουρκουνες που έπιασες το χρόνο που πέρασε για κάποιον που ψάρευε πριν 5,6 χρόνια ήταν αποτέλεσμα 3,4 ωρών ένα σαββατοκύριακο.

michalispsarema wrote:ΣΑν πριν λιγες μερες ςβουτισα με το πσαρουτουφεκο...0-8μ.... σε αυτα τα μετρα που εβουτισα αντικρισα δικτυα στις παραλιες και το ανωτερο ειδα πολλα μικρα μαυρα απο 0.100γ - 1000γ..... :D :D ΟΜος το αποτελεσμα μου ηταν ενα κεφαλος μονο... ηταν το μονο α3ιολογο ψαριι... :D :D :D
Άρα επιβεβαίωνες τα λεγόμενα μου, ακόμα και εσύ που βούτηξες δεν επιασες τίποτε αξιόλογο.
Φανταστού τη θα πιάσει κάποιος με το καλάμη;

Όπως και να έχει εγώ δεν αναφέρθηκα στο αν έχει ψάρι ή όχι αλλά στο γεγονός ότι πάψαμε να θέλουμε να διορθώσουμε τα κακός έχοντα, και απλά αποδεχόμαστε τα
Φιλε inglese.fishing εγω παντα μιλω φιλικα......
Το Ψαρεμα στην κυπρο παντα παει με της εποχες..... Σαν το καλοκαιρι εχεις καλυτερα απτελεσματα απικο, εγγλεζικο και Μπολονεζ...........Τον χειμωνα βγανουν τα καλαμαρια,,,,σημαινει spinning επειδη βγανουν και τα αρπακτικα....... Καστινγκ παεις ολοχρονα ομως τα κατλυτερα αποτελεσματα χειμωνα( γεναρη, φεβραρη) ομοως καλοκαιρη( αρχες και το τελος τ καλοκαιριου....).....
Εγω την ημερα που βουτισα ηταν για να ελε3ο τον ψαρο τοπο μ αν εχει ψαρι........ Ομως ειδα πολλα μικρα που αναπτυσονταννννννν..... :D :D :D :D
inglese.fishing wrote:Χάρη και Σάββα αν δεν έχεις βάρκα και ψαροτουφεκο ψάρι δεν πιάνεις, αλλά κανένας δεν διαμαρτύρεται. Αφήκαμε έναν να μας πουκουπισει και εν κάμαμε τίποτε, εν να ασχοληθεί κανένας με τα σκουπίδια στις παραλίες;
Εγω εβαλα απαντηση οτι και με αλους διαφορους τροπους μπορεις να πιαιες ψαρι και χωρις βαρκα και πσαροτουφεκο......
Παντα Φιλικα :D :D :D :D

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by marios »


:o :lol:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by michalispsarema »

marios wrote:
:o :lol:

χαχαχα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by sea-hunter »

Keep Walking...Keep Fishing!!

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”