Ελληνικο περιοδικο

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
Post Reply
User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Ελληνικο περιοδικο

Post by mariosspinning »

Κοπέλια στην κύπρο απο που μπορώ να προμηθευτώ το ελληνικό περιοδικό ΨΑΡΕΜΑ;έχει το στα περίπτερα; :)
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

User avatar
marios pafitis
Posts: 454
Joined: Tue Dec 09, 2008 11:31 am
Location: Λευκωσια κ/κλι
Contact:

Re: Ελληνικο περιοδικο

Post by marios pafitis »

mariosspinning wrote:Κοπέλια στην κύπρο απο που μπορώ να προμηθευτώ το ελληνικό περιοδικό ΨΑΡΕΜΑ;έχει το στα περίπτερα; :)
Ναι μπορείς να το προμηθευτής που τα περιπτερα!!! Αλλα δεν μου λες τι πιο χρήσιμο θα βρείς μέσα στο ελληνικό περιοδικό που δεν το έχει το δικό μας
περιοδικό ????

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Ελληνικο περιοδικο

Post by mariosspinning »

Οί ρε γοράζω και το κυπριακό περιοδικό :) ,αλλά πόσο καιρό να καρτερώ να φκεί το νέο τεύχος,είπα να γοράσω κανένα ελληνικό να δω ήντα που γράφουν τζ'ινοι μέστα περιοδικά τους σε σύγκριση με εμάς :)
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

pavlos_agianapitis
Posts: 178
Joined: Fri Apr 09, 2010 11:16 pm
Location: AGIA NAPA

Re: Ελληνικο περιοδικο

Post by pavlos_agianapitis »

Μια συμβουλή :!: Αμαν δεις κατι στο περιοδικό το Ελληνικο τζαι ΝΟΜΙΖΕΙΣ εν αποδοτικό με το δοκιμάσεις τζαι θα ξοθκιαστεις ασκοπα :!: :!: :!: Είναι γραμένο στα Ελληνικά δεδομένα που οι θαλασσες τους εν γεματο ψάρι. Δακάτο είναι πολλη η διαφορα που τζικατο.
IΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ HATE ΚΟΥΝΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: Ελληνικο περιοδικο

Post by Tryfon »

pavlos_agianapitis wrote:Μια συμβουλή :!: Αμαν δεις κατι στο περιοδικό το Ελληνικο τζαι ΝΟΜΙΖΕΙΣ εν αποδοτικό με το δοκιμάσεις τζαι θα ξοθκιαστεις ασκοπα :!: :!: :!: Είναι γραμένο στα Ελληνικά δεδομένα που οι θαλασσες τους εν γεματο ψάρι. Δακάτο είναι πολλη η διαφορα που τζικατο.
Νε σωστα γιατι εδω στην Κυπρο ανακαλυψαμε την ταχεινοπιτα το χαλλουμι τζε σαν δαμε πουποτε αλλου! :lol:
Φιλε μαριε διαβασε οσα περιοδικα μπορεις να διαβασεις,κυπριακα, ελληνικα, αγγλικα, αμερικανικα τζαι αν ξερεις και αλλες γλωσσες διαβασε τζε αλλα τοσα περιοδικα!
Η δυναμη εχει ονομα και ονομαζεται ΓΝΩΣΗ
Την γνωση αποκτας την ρωτοντας μαθαινοντας , δοκιμαζοντας , αποτυχοντας και επυτιχοντας
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Ελληνικο περιοδικο

Post by admin »

κοπέλια καλημέρα σήμερα επέστρεψα απο την Ελλάδα . Αυτό το πράγμα που λέει ο φίλος ο Παύλος το πίστευα και εγώ πρίν απο μερικές μέρες αλλά αποδείχτηκε ότι δέν είναι καθόλου έτσι τα πράγματα. Νομίζουμε ότι η Ελλάδα εν γεμάτο εύκολο ψάρι και για αυτό πιάνουν. Ε λοιππον ακούστε την εμπειρία μου. Επείρε με ο φίλος μου ο Αντώνης ο Λαγουταρέλης να πάμε ψάρεμα κάπου κοντά θα πάμε είπε μου για μερικές ωρίτσες . Επίαμε 2 ώρες δρόμο με το αυτκίνητο 150 χιλιόμετρα εψαρεύκαμε 8 ώρες casting με τα καλύτερα δολώματα και δέν επιάσαμε τσιμπιά. Τα ψάρκα εμάθαν γράμματα τσαι τσικάτω έννοια σας. Πάσην ολονύχτια-διήμερα και τριήμερα ψαρέματα για να πιάσουν 2-3 ψάρια. Εάν κάποιος απο εμάς πάει ολονύχτιο ψάρεμα μέσα στο αρχιρόδο-βασιλικό-ψαρολίμανο λάρνακας με ζωντανή γαρίδα και λεπτά εργαλεία bolognese /match νομίζετε εν θα πιάσει ψάρκα?. Η μόνη τους διαφορά παο εμάς είναι ότι έχουν αρκετές επιλογές απο ψαρότοπους/. Αλλά μην νομίζετε ότι τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα. Οι άνθρωποι που βλέπετε στα περιοδικά το ψάρεμα είανι η δουλειά τους. Πάνε ψάρεμα και πληρώνονται όταν βγάλουν ψάρια γιατί θα βγάλουν άρθρο δέν το κάνουν μόνο απο χόμπι. Για αυτό πιάνουν πλοίο πανε 7-8 ώρες σε απόμεραμέρη να βρούνε ύσηχες παραλίες για ψάρεμα. Τμήμα Αλιείας δέν έχουν. Λιμενικό χειρότερο απο εμάς. Επαγγελματίες αστα να πάνε, μια απο τα ίδια. Οι ανθρώποι προσπαθούνε να ξεγελάσουνε τα ψάρια με όλους τους τρόπους. όταν πάς μου είπαν να κάνεις casting κοντα στην Αθήνα τα ψάρια βλέπουν το δόλωμα σου και γελούν. Απλά αυτή την στιγμή τα περισσότερα Ελληνικά περιοδικά λόγω κρίσης έχασαν τους καλούς αρθρογράφους που είχαν και έμειναν με δωρεάν άρθρα απο όπου βρούν.

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Ελληνικο περιοδικο

Post by mariosspinning »

Απλά αυτή την στιγμή τα περισσότερα Ελληνικά περιοδικά λόγω κρίσης έχασαν τους καλούς αρθρογράφους που είχαν και έμειναν με δωρεάν άρθρα απο όπου βρούν.
Ναι άκουσα ότι ο αντώνης λαγουταρέλης και ο δημήτρης πσαλιδόπουλος έφηγαν από το περιοδικό ψαρεύω επειδή δεν τους πλήρωνε και πήγαν στο περιοδικό ψάρεμα.
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: Ελληνικο περιοδικο

Post by inglese.fishing »

Η δυναμη εχει ονομα και ονομαζεται ΓΝΩΣΗ
Την γνωση αποκτας την ρωτοντας μαθαινοντας , δοκιμαζοντας , αποτυχοντας και επυτιχοντας


Τρύφωνα να ζήσεις χρόνια σου πολλά. Έτσι όπως τα λες η γνώση είναι δύναμη αλλά και η ημιμάθεια μάστιγα της εποχής. Ολοι θέλουν να μάθουν αφού δουν ένα video ή διαβάσουν κάτι στο internet. Το να μετατρέψεις την γνώση σε αποτέλεσμα εν το ποιο δύσκολο πραμα σε ότι κάμνεις.



Η ψηφιακή έκδοση του περιοδικού Ψαρεύω δίνεται δωρεάν εδώ και κάτι μήνες.
Το τεύχος Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ.
http://viewer.zmags.com/publication/23f49aa9 αν το θέλετε πρέπει να γραφτείτε κάπου θα βρείτε πληροφορίες

Εγώ σταμάτησα να το παίρνω εδώ και αρκετά χρόνια, αλλά ένα καλό φιλαράκι μου το έστελλε κάπου κάπου.
Τώρα η αλήθεια εν κάπου στην μέση, αυτό το ελληνικό περιοδικό δεν το συμπάθησα ποτέ μου, οι λόγοι εν διάφοροι
Πχ δεν είχαν ποτέ συνέχεα σε ότι έγραφαν ή τα videos που γύριζαν.
Είχαν τους ποιο «άσχετους» και πάντα γέμιζαν τα καλάθια με ψάρια.
Να φανταστείτε έβλεπες ανθρώπους που έλεγαν ότι είναι επαγγελματίες και ενεξεραν να καμνουν βολή στο casting. Πόσο ειχαι να παει… κάπου έσπασε

Αφού δεν πουλούσαν πάνω που καμία 500 το έβγαλαν δωρεάν
Παράδοξος έχει καλυτερεύσει, αλλά πολύ μακριά από κάτι που θα του ανέβαζε την κυκλοφορία.

Nikolas Nklou

Re: Ελληνικο περιοδικο

Post by Nikolas Nklou »

mariosspinning wrote:
Απλά αυτή την στιγμή τα περισσότερα Ελληνικά περιοδικά λόγω κρίσης έχασαν τους καλούς αρθρογράφους που είχαν και έμειναν με δωρεάν άρθρα απο όπου βρούν.
Ναι άκουσα ότι ο αντώνης λαγουταρέλης και ο δημήτρης πσαλιδόπουλος έφηγαν από το περιοδικό ψαρεύω επειδή δεν τους πλήρωνε και πήγαν στο περιοδικό ψάρεμα.
για να μαθεις ετσι πραμα ρε μαριε σημαινει οτι εγορασες το περιοδικο του γεναρη ....επιαστηκες μεσα :lol: :lol: ή εχτος αν μιλας με ελληνες ψαραες τζε ειπαν σου το... :think:

pavlos_agianapitis
Posts: 178
Joined: Fri Apr 09, 2010 11:16 pm
Location: AGIA NAPA

Re: Ελληνικο περιοδικο

Post by pavlos_agianapitis »

Δεν ειπα να μεν διαβάσει...απλα ειπα να προσεξει τζαι να με φαει τα λεφτά του σε κατι που στο τελος θα φκει αχρισιμοποιητο τζαι μη αποδοτικο. Μιλο απο προσωπική εμπιρία :!: :!: :!: Εν τζαι ειπα να μεν δοκιμαση εναν παραμαλο η αλλες λεπτομεριες ή για τοπους τζαι ξερω εγιω κουεντες. Λεω να είναι σίγουρος αν θα μπει σε κύριο εξοπλησμό και μεγαλες δαπάνες :idea: :idea: :idea:
IΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ HATE ΚΟΥΝΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

goldsargus
Posts: 73
Joined: Sun Sep 18, 2011 4:15 pm

Re: Ελληνικο περιοδικο

Post by goldsargus »

admin wrote:κοπέλια καλημέρα σήμερα επέστρεψα απο την Ελλάδα . Αυτό το πράγμα που λέει ο φίλος ο Παύλος το πίστευα και εγώ πρίν απο μερικές μέρες αλλά αποδείχτηκε ότι δέν είναι καθόλου έτσι τα πράγματα. Νομίζουμε ότι η Ελλάδα εν γεμάτο εύκολο ψάρι και για αυτό πιάνουν.
τρις μερες το καλοκαιρι ελλαδα επιασα οσα ψαρια επιασα στην Κυπρο ever
εν αντιλεγω οτι τωρα καταχειμωνα εν πιανουν

Nikolas Nklou

Re: Ελληνικο περιοδικο

Post by Nikolas Nklou »

pavlos_agianapitis wrote:Δεν ειπα να μεν διαβάσει...απλα ειπα να προσεξει τζαι να με φαει τα λεφτά του σε κατι που στο τελος θα φκει αχρισιμοποιητο τζαι μη αποδοτικο. Μιλο απο προσωπική εμπιρία :!: :!: :!: Εν τζαι ειπα να μεν δοκιμαση εναν παραμαλο η αλλες λεπτομεριες ή για τοπους τζαι ξερω εγιω κουεντες. Λεω να είναι σίγουρος αν θα μπει σε κύριο εξοπλησμό και μεγαλες δαπάνες :idea: :idea: :idea:
+1 :text-goodpost:

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Ελληνικο περιοδικο

Post by mariosspinning »

[quote]για να μαθεις ετσι πραμα ρε μαριε σημαινει οτι εγορασες το περιοδικο του γεναρη ....επιαστηκες μεσα ή εχτος αν μιλας με ελληνες ψαραες τζε ειπαν σου το... [/quote
Ε κοπέλια στο θέμα που άνοιξα μιλώ μόνο για το περιοδικό το ψαρεμα,ε μιλώ για το ψαρέυω,το περιοδικό ψαρεύω στέλλουν μου τη συνδρομή μέσω email εδώ και 2 μήνες.
Όσο για την παρέτηση αυτών των δύο ατόμων είπε μου το ο Δημήτρης ο Ψαλιδόπουλος μέσω facebook όταν τον ερώτησα πότε θα βγεί το νέο τεύχος του περιοδικού ΨΑΡΕΥΩ και μου είπε ότι ο Αντώνης τζιε κείνος επαρετηθήκαν επειδή εν τους επληρώναν. :DΌσο για το περιοδικό το ΨΑΡΕΜΑ θέλω να το γοράσω μόνο τζιαί μόνο που περιέργεια και να δω το dvd που περιέχει.Ένεχω σκοπό να πετάσσω τα λεφτά μου πάνω σε ελληνικά περιοδικά τζιε μα@@@. :)
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Ελληνικο περιοδικο

Post by admin »

τρις μερες το καλοκαιρι ελλαδα επιασα οσα ψαρια επιασα στην Κυπρο ever
εν αντιλεγω οτι τωρα καταχειμωνα εν πιανουν[/quote]

Φίλε ο μόνος λόγος που έπιασες ψάρι είναι γιατί πήγες σε μέρος όπου δέν υπάρχει πίεση. Αυτό είναι το πλεονέκτημα τους οι μεγάλες ακτογραμμές και τα νησιά που δέν δέχονται πανοτύ πίεση αλλά πρέπει να ταξιδέψεις μεγάλες αποστάσεις.Και φυσικά τι εννοεί ο καθένας ψάρι γιατί στην Κύπρο κάποιοι με μούρμουρους των 50 γρ λένε έπιασα ψάρι. Αν πάς να ψαρέψεις κοντά στην Αθήνα, κοντά στην θεσαλλονίκη θα δείς ότι δέν είανι τόσο απλά τα πράγματα. και στην Κύπρο αμμα κόψεις να πάεις πύργο ή Ακάμα που ας το πούμε είναι πιο μακρινά μέρη έχεις περισσότερες ευκαιρίες να πιάσεις ψάρι. Τώρα απο τα περιοδικά του κου Ευγενιτάκη δέν έφυγε μόνο ο Δημήτρης και ο Αντώνης έφυγε και ο Καραγεωργίου που ήταν ένας απο τους καλύτερους στις δοκιμές σκαφών, έφυγε και ο Φενερλής ο μάστρος του spinning έφυγαν και άλλα παιδιά . Εγώ όποτε είμαι Ελλάδα αγοράζω όλα τα περιοδικά για ψάρεμα και κυνήγι και τα διαβάζω.Απο κάθε περιοδικό κάτι θα μάθω κάτι θα κερδίσω. Μπορεί αυτό να είναι απο μια διαφήμιση δέν έχει σημασία. Αλλά η τιμή που τα πουλούν στην Κύπρο είναι εξωφρενική. Ακόμη και στην Ελλάδα το θάλασσα που είναι πιο μικρό απο το δικό μας το ψάρεμα είναι πιο ακριβό. Και αυτή έχουν πιο φτηνά τυπογραφικά. Αυτά τα πράγματα σίγουρα μετρούν για τον κόσμο.

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”