Συνδέσμος Ψαράδων με Δίχτυ στον Ώμο

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
pavlos_agianapitis
Posts: 178
Joined: Fri Apr 09, 2010 11:16 pm
Location: AGIA NAPA

Re: Συνδέσμος Ψαράδων με Δίχτυ στον Ώμο

Post by pavlos_agianapitis »

admin wrote:Παύλο αυτή η ομάδα ανθρώπων έχει κάποια επιχειρήματα τα οποία εγω απο την Λεμεσό δέν μπορώ να τα αμφισβητίσω. Για παράδειγμα
1)το θεωρούν παραδοσιακό αθλητικό ψάρεμα το οποίο χρειάζεται κολύμπι,φυσική κατάσταση και τέχνη να το καταφέρεις
2)δρούν μέσα στα πλαίσια του νόμου
3)πιάνουν μονο κουρκούνες και δέν κάνουν καταστροφή και άλλα πολλά επιχειρήματα

εσύ που του βλέπεις έτσι είναι τα πράγματα?
Άριστε εγω που τους ζω δεν ειναι καθολου ετσι τα πραγματα. Το 1 οκ. Το δευτερο με τα πλαισεια του νόμου δεν νομίζω. Είδα παρα πολούς ανθρώπους( και οχι μεμονομενες περιπτοσεις) να ψαρεύουν Μαρτη, σε περιοχι λουομένων, κατο απο το οριο των 5 μέτρων βάθος, χωρις άδεια, με μισινετικα, εκτος σαβατοκυριακου, φινουντα νύχτα κ.α πολλα. Ο αλλος ο ΓΑΡΟΣ σαν επσάρευκα με την αντενα ήρτεν τζαι έζοσεν την περιοχή ομπρός μου που ειχα μπασμομένα. Για το τρίτο παλι οχι. Ναι μεν η πλεοψηφιαν τον ψαριών συνηθος ειναι κουρκουνες αλλα οχι. Να δεις το τζαιρον των σφήρνων που πιανουν εν ξορισμενο σφηρνουες ισσα με εναν αγγουρι η καθε μια...σαν τις μαριδες ενα πράμα. Μινερουθκια μιτσα τζαι αλλα πολλα. ΕΝ ΔΙΧΤΥ ΤΖΑΙ ΚΑΜΝΟΥΝ ΠΑΝΤΙΜΑΝ ΣΕ ΟΤΙ ΚΙΝΙΘΕΙ ΤΖΑΙ ΔΙΟΥΝ ΟΥΛΑ ΜΕΣΑ. ΟΤΙ ΠΙΑΣΤΙ ΕΠΙΑΣΤΙΝ. ΕΝ ΤΖΑΙ ΧΟΡΟΥΝ ΟΜΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΝ ΝΑ ΜΠΟΥ ΕΙΝΑΙ. Τουτο το πράμα ειναι εκτος απο τα ορια του ερασιτεχισμου. Παμαι σε εμπόριο μετα. Οπου φτάσο χορο ποτουτους ομπρός μου. Τουτι αδιασαν τι θαλασσα.
IΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ HATE ΚΟΥΝΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

pavlos_agianapitis
Posts: 178
Joined: Fri Apr 09, 2010 11:16 pm
Location: AGIA NAPA

Re: Συνδέσμος Ψαράδων με Δίχτυ στον Ώμο

Post by pavlos_agianapitis »

Ενα μελος ακουστε τι μου είπαι. ''Εσεις εφερετε τα κουνελια με τις τροφαες σας, τζαι τορα εν να σας φκαλουμεν νομο να εχετε αδια τζαι να μιαλλον το ατζιστρι σας''χαχχα :lol: :lol: :lol:
IΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ HATE ΚΟΥΝΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Συνδέσμος Ψαράδων με Δίχτυ στον Ώμο

Post by AggelosLRK »

Πρεπει και εμεις να υποστιρηξουμε τον συνδεσμο μας και αίστε τους τουτους και καλα την εχουσιν,ειμαστε χιλιαδες ερασιτεχνες και λιγοι ενδιαφερονται να πραξουν.Η απραξια ειναι χειροτερη απο την αμελεια,τα λογια πρεπει να γινονται και πραξεις.
Αν δεν γραψουμε και την γιαγια μας μελος,εχεσαμε μεσα.Πριν να χαραξουμε το δικο μας μονοπατι πρεπει να περπατησουμε στο δικο τους να το θυμασται αυτο.

User avatar
ntrikkis
Posts: 1
Joined: Sun Oct 30, 2011 6:41 pm
Location: Λάρνακα

Re: Συνδέσμος Ψαράδων με Δίχτυ στον Ώμο

Post by ntrikkis »

Ο νόμος για το δίχτυ τι λέει? Γιατί συνήθως ο ένας ζώνη την περιοχή και άλλοι τρεις ‘παντούν’ τες κουρκούνες μες τα δίχτυα. Νομίζω αν ο σύνδεσμος ερασιτεχνών ψαράδων αποκτήσει αρκετά μέλη τότε θα έχει και την δύναμη να επηρεάσει και τους αρμόδιους. Συμφωνώ απόλυτα με τον κ. Ευάνθη. Επειδή ακόμα δεν είμαι μέλος θα ήθελα να μάθω πως να εγγραφώ.
Νικόλας

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: Συνδέσμος Ψαράδων με Δίχτυ στον Ώμο

Post by NIKOLAS HARRIS »

Greg wrote:
NIKOLAS HARRIS wrote: ΑΤΕ ΚΑΝΕΙ....ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΓΚΡΕΓΚ ΝΑ ΜΕ ΞΑΝΑΘΥΜΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗΝ!!
Να με θυμησεις ποια εν η παλια σου τεχνη

Διοτι εχει 4-5 μηνες που γραφτηκα στον ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΑΛΙΕΙΑΣ AΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ :violin:
ακριβώς τούτην την τεχνη αλιεια που τον καναπέ!!!γιατι τζαι γω τουτο καμνω τωρα τελευταία απλά ενει ξερω καλα τον τρόπο!! :dance: :mrgreen:

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Συνδέσμος Ψαράδων με Δίχτυ στον Ώμο

Post by MariosK »

Πάνω που ούλλα είναι ο τόπος ρε φίλε!

Προτίμα καναπέδες άνετους τζε μεγάλους κοντά σε τηλεόραση με playstation, xbox ή wii. Τζιαμέ τσιμπούν παραπάνω.

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: Συνδέσμος Ψαράδων με Δίχτυ στον Ώμο

Post by COTSIOS80 »

MariosK wrote:Πάνω που ούλλα είναι ο τόπος ρε φίλε!

Προτίμα καναπέδες άνετους τζε μεγάλους κοντά σε τηλεόραση με playstation, xbox ή wii. Τζιαμέ τσιμπούν παραπάνω.
Αμαν εσχει τζε τζακι, δολωσε παστουρμαδιαν η λουκανικο. Εν χανει. Οτι περνα τσιμπα!
Ditch the bitch and let's go fishing!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Συνδέσμος Ψαράδων με Δίχτυ στον Ώμο

Post by admin »

Φίλε Παύλο και οι υπόλοιποι συνάδελφοι ερ. ψαράδες απο την περιοχή Παραλιμνίου/Αμμοχώστου. Εκείνο που πρέπει να κάνουμε έμείς είανι τα εξής
1)Πρέπει να δυναμώσουμε τον σύνδεσμο στην περιοχή σας με εγγραφές μελών για να μας υπολογίζουν οι αρχές. Αυτοί έχουν 350 μέλη εμείς 2
2)Πρέπει να μαζέψουμε αποδείξεις, φωτογραφίες , vinteo για να έχουμε στοιχεία να προβούμε σε επίσημη καταγγελία και να αλλάξουμε τα πράγματα.

Πληροφορίες για τον σύνδεσμο μπορείτε να βρείτε στο φόρουμ

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”