ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙ ΑΛΙΕΙΑΣ ΝΟΜΟΥ

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙ ΑΛΙΕΙΑΣ ΝΟΜΟΥ

Post by Giorkos »

angiec wrote:
Giorkos wrote:ήταν η μόνη φορά που θα καθόμουν να δω τηλεόραση....δυστυχώς άρκησα που τη δουλειά και έχασα το.... υπάρχει πουθενά να το δούμε επανάληψη ??? ονλάιν κάπου ???
http://www.cybc.com.cy/video-on-demand/ ... 13&sl=cats
Ευχαριστώ Αντζυ !


Sorkomanis wrote: φιλε το ΡΙΚ1 η το 2 μετά τα μεσάνυχτα δείχνει επανάληψη προγραμμάτων τις μέρας
ποτζιμούμε στον καναπέ που τες 11.30 !!!!

θα δοκιμάσω να το δω που το ονλαιν λινκ της άντζυ !!! θενκς και τους δύο !!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙ ΑΛΙΕΙΑΣ ΝΟΜΟΥ

Post by inglese.fishing »

marios wrote:είχες πάρει τηλέφωνο και δεν σε έβγαλαν στο αέρα? πόσοι άλλοι από εδώ έχουν πάρει τηλέφωνο? :think:
ναι Μάριε πήρα τηλ και μετά αμαν περνούσε η ώρα ξαναπήρα άφησα άλλο όνομα και άλλο τηλ με πιο πικάντικο γεγονός αλλά πάλε δεν με πήραν πίσω (επίσης πάρα πολλές φόρες που έπαιρνα ήταν κρατημένο)

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙ ΑΛΙΕΙΑΣ ΝΟΜΟΥ

Post by EVANTHIS LOIZOU »

+1

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙ ΑΛΙΕΙΑΣ ΝΟΜΟΥ

Post by angiec »

EVANTHIS LOIZOU wrote:+1
Εμενα μου απαντήσανε απο την πρώτη!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙ ΑΛΙΕΙΑΣ ΝΟΜΟΥ

Post by marios »

EVANTHIS LOIZOU wrote:+1
:( :( :twisted:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙ ΑΛΙΕΙΑΣ ΝΟΜΟΥ

Post by angiec »

http://www.youtube.com/watch?v=Yx8-t5rZ ... ture=share

ΕΔΩ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΡΟΔΟ !!!!!!!!!!!ΕΜΕΙΣ ΠΟΤΕ??????????????????????????????????????????

User avatar
savvis
Posts: 162
Joined: Fri Aug 22, 2008 11:11 am
Location: Κατω-Παφος

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙ ΑΛΙΕΙΑΣ ΝΟΜΟΥ

Post by savvis »

Μπραβο στα παιδια να για την εκπομπη.Ο διευθυντης του τμηματος αλιειας ειναι εκτος τοπου και χρονου.
Οσο για το νομο εγω πιστευω οτι θελουμε απλα πραγματα ευκολο να εφαρμοστουν.

1.ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ
(Ετσι η αστυνομευση γινεται πιο ευκολη. Υπαρχουν παραδειγματα στην Ισπανια
Ανακαμψη πληθυσμου Τεραστια αυξηση του καταδυτικου τουρισμου)

2.ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΔΙΚΤΥΩΝ ΑΠΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ

3.ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΔΙΚΤΥΩΝ ΑΠΟ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΟΛΟΧΡΟΝΑ

User avatar
savvis
Posts: 162
Joined: Fri Aug 22, 2008 11:11 am
Location: Κατω-Παφος

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙ ΑΛΙΕΙΑΣ ΝΟΜΟΥ

Post by savvis »

Θελω να γραφτω στον ομιλο ερασιτεχνων ψαραδων.Τι πρεπει να κανω?

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙ ΑΛΙΕΙΑΣ ΝΟΜΟΥ

Post by angiec »

savvis wrote:Θελω να γραφτω στον ομιλο ερασιτεχνων ψαραδων.Τι πρεπει να κανω?
http://www.cyprusangling.org/

εγγραφή ,τύπωσε την φόρμα με τα στοιχεία σου και στείλε την στην διεύθυνση που γράφει με 10ευρώ.

User avatar
savvis
Posts: 162
Joined: Fri Aug 22, 2008 11:11 am
Location: Κατω-Παφος

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙ ΑΛΙΕΙΑΣ ΝΟΜΟΥ

Post by savvis »

thanks

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙ ΑΛΙΕΙΑΣ ΝΟΜΟΥ

Post by admin »

Σήμερα με πήρε τηλέφωνο ο Γραμματέας του Παγκύπριου και πρόεδρος του συνδέσμου Γ απο το Παραλίμνι για να μου πέί πόσο εκπλάγηκε που είδε την εκπομπή και για αυτά που είπα για τον σύνδεσμο τους. όταν του είπα ότι απλά είπα ότι πήραν άδεια μετά απο πιέσης αλλά δέν φρόντισαν να δεσμέυσουν και για αστυνόμευση μόνο για να πάρουν τις άδειες μου είπε ότι γιατί οι 500 επαγγελματίες εν ποιό έξυπνοι να επωφελούνται που την θάλασσα και εμείς οϊ. Είπα του ότι πρέπει να ντρέπεται και ότι σίγουρα οι θέσεις τους δέν εκφράζουν τις θέσεις του καθαρού ερασιτέχνη ψαρά. Αυτοί οι κύριοι για χρόνια κουβαλούσαν το όνομα του Παγκύπριου συνδέσμου ερασιτεχνικής αλιείας και πήγαιναν και διαπραγματεύονταν τα δικαιώματα μας και ουσιαστικά θυσίαζαν τα δικαιώματα και την προστασία της θάλασσας για να επωφεληθούν ωφέλοι σαν κατηγορία Γ. Το θεωρούν απαράδεκτο να έχουμε σχηματίσει ομοσπονδία και να μην έχουμε ενταχθεί κοντά τους λένε που είανι ο πιο παλιός σύνδεσμος απο το 1992. Μάλιστα εν μέσος πλήν σαφώς με απείλησαν ότι θα έχω επιπτώσεις στην δουλειά μου γιατί τα έβαλα μαζί τους. Αλλά νομίζω δέν κατάλαβαν πόσοι και ποιοί είμαστε. Τις τελευταίες 2 μέρες δίνει ο ένας το τηλέφωνο μου στον άλλο και με παίρνουν ο ένας μετά τον άλλο νομίζοντας ότι έτσι θα υποχωρήσω απο τις θέσεις μου ή ότι θα φοβηθώ ' κούνια που τους κούναγε'

ΧΑΡΗΣ Μ
Posts: 196
Joined: Tue Jul 05, 2011 1:38 pm

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙ ΑΛΙΕΙΑΣ ΝΟΜΟΥ

Post by ΧΑΡΗΣ Μ »

Αυτοι που εχουν λερωμενες τις φωλιες τους να φοβουντε.Αριστε καταλαβε το,ΔΕΝ εισαι μονος σου .Πρεπει να γινουμε ολοι μια γροθια
ΘΑΛΑΣΣΑ ΧΩΡΙΣ ΖΩΗ=ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΘΑΛΑΣΣΑ

leshi cy
Posts: 443
Joined: Fri Oct 29, 2010 2:53 pm
Location: marios larnaca http://furnituretown.com.cy/
Contact:

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙ ΑΛΙΕΙΑΣ ΝΟΜΟΥ

Post by leshi cy »

...φιλε μου και εμεις να μιν μηνουμε στα λογια θελεις να συναχτουμε να δουμε τι γινεται !!

ο καθενας απο οτι καταλαβα θελει τα δικα του δικα του και τα δικα μας παλε δικα του !!
αν ειχαν δικιο θα εφκεναν στα καναλια να το πουν αλλα με το τροπο που σε πιαννου,ν μαλλον οπος ειπε και ο χαρης εχουν λερωμενες τις φωλιές τους και βαλε !
παντως μονο που το ειπες οτι σε πιεζουν να γινη το δικο τους πιαννη σε ι πελλαρα να το ακουις ,οι να τους μιλας θεμας !
υπομονη φιλε μου !!
...ετο ε κοντεψαν οι εκλογες κοπελια εννα γινη το συμφερον τον παραπάνω , για τους ψήφους παντα ! :lol:
τουλαχιστο ας επωφεληθούμε να δειξουμαι πως εχουμε κοσμο ρασιη να πουμε εννα τους ξιασουν μονομιας και εννα βρουμε το δικιο μας !!
...στην κυπρο μας ετσι θελουν !! :violin:
βαση των ομιλων ποσοι φκαινουμαι αριθμητικα ...δηλαδη η ομοσπονδοια ποσους εχει ταπισοντης να πουμε ?:mrgreen:

κατι μου λαλη οτι αν μεν διεκδικησουμε ( παρολο που εχουμε δικιο ) τα αιτηματα μας δυναμικα δουλεια εν θα γινη !!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙ ΑΛΙΕΙΑΣ ΝΟΜΟΥ

Post by admin »

Σήμερα μετά απο βοήθεια εν΄ςο συνάδελφου ερ. ψαρά στο πρόγραμμα του super 104.7 fm ΑΝΑΦΈΡΘΗΚΑΝ ΟΡΙΣΜΈΝΑ ΠΡΟΒΛΉΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡ. ΨΆΡΕΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΊΚΤΥΑ όσοι μπορείτε στείλτε τις δικές σας καταγγελείες και παράπονα καθημερινά 7-10 το πρωι με sms στο 2121 η μαι μαιλ στο studio@superfmradio.com για μεγαλύτερη κινητοποίηση και γνωστοποίηση του προβλήματος

User avatar
theodoulos
Posts: 148
Joined: Sat Apr 18, 2009 7:13 am

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙ ΑΛΙΕΙΑΣ ΝΟΜΟΥ

Post by theodoulos »

Αριστε διαβασα το αρθρο σου στον Πολιτη της κυριακης, μπραβο σου φιλε μου, ηταν πολλα καλο... ελπιζω να γινει κατι !

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”