Εκδήλωση εκμάθησης ψαρέματος σε μικρά παιδιά

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Εκδήλωση εκμάθησης ψαρέματος σε μικρά παιδιά

Post by nicolas theocharous »

leshi cy wrote:συγχαρητήρια ξανά για την προσπάθεια ! :clap: :clap:
...να μιλήσετε με ανθρώπους του δήμου !
με δημοτικούς συμβουλους του δημαρχου!
όλοι μας αν μπορούμε να το κάμουμε !
...μες την μαρίνα ένα πιάσετε σίγουρα κάτι !
κέφαλους σιούρα ! :D :D
καλή προσπάθεια , και αν μπορούμε να κάμουμε και εμείς κάτι μας το λέτε !
μάριος
φιλε leshi cy σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια :wink: :wink:
Last edited by nicolas theocharous on Tue Oct 04, 2011 9:06 am, edited 1 time in total.

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Εκδήλωση εκμάθησης ψαρέματος σε μικρά παιδιά

Post by nicolas theocharous »

apsavvas wrote:πάνω από όλα πρέπει να υπαρχη και η προστασία παιδεία έχετε να κάνετε με μικρά παιδεία
φιλε Σάββα καλημέρα. Τα θέματα ασφάλειας είναι το σημαντικότερο. Βασική προυόθεση σε έτσι εκδηλώσεις και σε εκείνες που θα ακολουθήσουν είναι τα παιδιά τα συνοδεύονται από τον κηδεμόνα τους ή από ένα μεγαλύτερο άτομο το οποίο θα είναι υπεύθυνο για την ασφάλεια τους!!

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Εκδήλωση εκμάθησης ψαρέματος σε μικρά παιδιά

Post by nicolas theocharous »

angiec wrote:Μπράβο στο Δήμο Λάρνακας και στον Νικόλα ,και πρέπει να το συνεχίσουν ακόμα και σε άλλους παραλιακούς Δήμους. Εκείνος ο τύπος στην φώτο έφαγε καταγγελία η όχι και συνεχίζει???
Angie μου καλημερα, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Η ευχή μου είναι όπως συνεχηστούν παρόμοιες εκδηλώσεις. Τα εύσημα και στον Κωνσταντίνο Καλογήρου ο οποίος εν ο πρώτος που εμίλησε με τον Δήμο για την διοργάνωση της εκδήλωσης!!

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Εκδήλωση εκμάθησης ψαρέματος σε μικρά παιδιά

Post by nicolas theocharous »

psarakas wrote:Μπράβο για την προσπάθεια με τα μικρά παιδιά. Του χρόνου θα φέρω και τον γυιό μου. :clap:
Όσο για τα διχτυα αλλό λλίον εν να τα σύρνουν που την ακτή όπως τον πεζόβολο. :twisted: :twisted:
Φιλε psaraka σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια. Κόπιασε όποτε θέλεις έννεν ανάγκη να περιμένεις ένα χρόνο για να έρτεις έλα και φέρε και τον γιο σου στην αμέσως επόμενη εκδήλωση :wink: :wink: :wink:

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Εκδήλωση εκμάθησης ψαρέματος σε μικρά παιδιά

Post by angiec »

Τα εύσημα και στον Κωνσταντίνο Καλογήρου ο οποίος εν ο πρώτος που εμίλησε με τον Δήμο για την διοργάνωση της εκδήλωσης!!

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: Κωνσταντίνο!!!!!!!!!!!!!!!!

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Εκδήλωση εκμάθησης ψαρέματος σε μικρά παιδιά

Post by nicolas theocharous »

Μώλις πήρα απάντηση από τον Δήμο. Θα με καλέσουν μέσα στην επόμενη εβδομάδα να βρεθούμε να τους πω τις εισηγήσεις μου για την επόμενη εκδήλωση και να βρεθούμε με τους γονείς να τους πω και να τους μιλήσω για θέματα ασφάλειας. Το θέμα για την Μαρίνα είπαν μου ότι θα κανονηστεί και γενικά είναι τα άτομα πρόθυμα στην θεσμοποίηση τέτοιων εκδηλώσεων.

Επείσης μου είπαν οτι θα ακολουθήσουν τις απαραίτητες προεργασίες για διοργάνωση επειχορηγημένης βαρκάδας για να πλαμε με τα μωρά μέσα για ψάρεμα. Ας ευχυθούμε πως όλα θα πάνε όπως τα θέλουμε!! Κάτι καλό άρχησε να γίνεται νομίζω από πλευράς Δήμου και ελπίζω να έχει και την ανάλογη συνέχεια, όρεξη και θέληση!!!

Θα σας ενημερώσω όταν θα έχω πιο επίσημα αποτελέσματα αργότερα!!

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: Εκδήλωση εκμάθησης ψαρέματος σε μικρά παιδιά

Post by psarakas »

nicolas theocharous wrote:
psarakas wrote:Μπράβο για την προσπάθεια με τα μικρά παιδιά. Του χρόνου θα φέρω και τον γυιό μου. :clap:
Όσο για τα διχτυα αλλό λλίον εν να τα σύρνουν που την ακτή όπως τον πεζόβολο. :twisted: :twisted:
Φιλε psaraka σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια. Κόπιασε όποτε θέλεις έννεν ανάγκη να περιμένεις ένα χρόνο για να έρτεις έλα και φέρε και τον γιο σου στην αμέσως επόμενη εκδήλωση :wink: :wink: :wink:
Εν λλίο μιτσίς . Άσε του χρόνου να κλεισει τα 3 και θα ξεκινήσει :P
catch and release

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: Εκδήλωση εκμάθησης ψαρέματος σε μικρά παιδιά

Post by Στάθης »

Εισαστε τσιακκούθκια. :clap:
Κάνετε και καμια νύξη για C&R, αποτελεί μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία για να μετακινηθούμε από την νοοτροπία της κρεατοσυλλογής.
Και εις ανώτερα! (fishing camp anyone :?: :wink: )
no whey no gain

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Εκδήλωση εκμάθησης ψαρέματος σε μικρά παιδιά

Post by nicolas theocharous »

Στάθης wrote:Εισαστε τσιακκούθκια. :clap:
Κάνετε και καμια νύξη για C&R, αποτελεί μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία για να μετακινηθούμε από την νοοτροπία της κρεατοσυλλογής.
Και εις ανώτερα! (fishing camp anyone :?: :wink: )
Φιλε μου Στάθη σε χαιρετώ. Κατ' αρχήν να σε ευχαριστήσω για τα καλα σου λόγια. Έγινε και νυξη όπως λες στο C&R. Τα μωρά την ώρα που ψαρεύαν και μαζεύτηκαν από κάτω αρκετά μικρόψαρα ήθελαν να πιάσομε έστω και ένα. και εγώ τα ρώτησα τα πάρακατω και αμέσως αντιλήφθηκαν τι ήθελα να τους πω. Τα ρώτησα λοιπόν προτιμάτε να πιάσετε τούτο το ψάρι και να το σκοτώσετε ενώ του χρόνου αν πιάσετε το ίδιο θα είναι πολύ πιο μεγάλο?? Τι προτειμάτε να πιάσετε τωρα ένα ψάρι μικρό και να υπάρχει και η περίπτωση να μας καταγγείλουν ή να το πιάσουμε του χρόνου που θα είναι πολύ πιο μεγάλο και όλοι θα μας λένε μπράβο για την ψαρούκλα που επιάσαμε?? Και μονομιάς τα μωρά είπαν μου πως προτιμούν τα μικρά ψαράκια αν τα πιάσουν ποττέ καταλαθος να τα αφήσπυν να παν πίσω στη μάμμα τους να τα ταίσει ακόμα ένα χρόνο και να τα πιάσουμε του χρόνου ενώ τα μεγάλα ψαράκια εφόσων εν μεγάλα πολλά να τα κρατήσουμε αλλά και πάλε όχι πολλά για να μπορούμε πάντα να πιάννουμε!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

ειλικρινά εν παίζουντε τα μωρά

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: Εκδήλωση εκμάθησης ψαρέματος σε μικρά παιδιά

Post by apsavvas »

nicolas theocharous wrote:
apsavvas wrote:πάνω από όλα πρέπει να υπαρχη και η προστασία παιδεία έχετε να κάνετε με μικρά παιδεία
φιλε Σάββα καλημέρα. Τα θέματα ασφάλειας είναι το σημαντικότερο. Βασική προυόθεση σε έτσι εκδηλώσεις και σε εκείνες που θα ακολουθήσουν είναι τα παιδιά τα συνοδεύονται από τον κηδεμόνα τους ή από ένα μεγαλύτερο άτομο το οποίο θα είναι υπεύθυνο για την ασφάλεια τους!!

και εμείς αυτό έχουμε στους αγώνες. Όταν είναι κάτω το 18 ετών να υπαρχή και η συνοδεία του κηδεμόνα
The only source of knowledge is experience

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”