περιοδικο

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: περιοδικο

Post by admin »

Τέλος της άλλης βδομάδας

ΧΑΡΗΣ Μ
Posts: 196
Joined: Tue Jul 05, 2011 1:38 pm

Re: περιοδικο

Post by ΧΑΡΗΣ Μ »

Αγαπητοι φιλοι της ερασιτεχνικης αλιειας ,της θαλασσας,των γλυκων νερων και οποιασδηποτε αλλης δραστηριοτητας εχει να κανει με το υγρο στοιχειο.Ειναι με μεγαλη λυπη που ενημερωθηκα για τη διαρρηξη στα γραφεια του περιοδικου και την κλοπη
του εξοπλισμου.Μεσα σε αυτες τις δυσκολες οικονομικες συνθηκες που επικρατουν στον τοπο μας,αυτη η ενεργεια ,αν δεν βρεθουν λυσεις ,ισως αποβει μοιραια για το περιοδικο και για το φιλο Αριστο.Ολοι γνωριζουμε οτι η ενασχοληση του Αριστου
με τη θαλασσα, με τους φραχτες,δεν αποσκοπουσε στο να βγαζει κερδη.Αντιθετως το κανει γιατι αγαπα το υγρο στοιχειο και μεσω του περιοδικου προσπαθει να σωσει την θαλασσια χλωριδα και πανιδα,να καταγγελει παρανομες δραστηριοτητες και να βγαζει στην επιφανεια τα κακως εχοντα του ΤΑΘΕ και αλλων .Το κανει γιατι θελει εμεις και οι επομενες γενεες να απολαμβανουμε τη θαλασσα και το ψαρεμα μας.Ειναι η δικη μας φωνη που βγαινει προς τα εξω,μεσω του περιοδικου.
Μπορω να γραψω παρα πολλα για τον Αριστο και το οραμα του,αλλα πιστευω
οτι ολοι μας γνωριζουμε τι εκανε ,τι κανει ,και τι θα κανει.
Αυτο που εισηγουμε σαν ενδειξη εκτιμησης του εργου του ,σε αυτες τις δυσκολες ωρες και σαν πρωτο δειγμα συμπαραστασης,
να τρεξουμε ΟΛΟΙ να αγορασουμε το νεο τευχος του περιοδικου.Θα ειναι μια μικρη οικονομικη ενεση γι'αυτον μεχρι να βρει τα επομενα βηματα.Του το ΧΡΩΣΤΑΜΕ.Ευχομαι απο καρδιας ολα να πανε καλα
ΘΑΛΑΣΣΑ ΧΩΡΙΣ ΖΩΗ=ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΘΑΛΑΣΣΑ

User avatar
MARIOSE
Posts: 105
Joined: Fri Mar 15, 2013 10:01 am

Re: περιοδικο

Post by MARIOSE »

Σίγουρα θα το κάνω.
Εύχομαι να παν όλα καλά.
:neutral:
Fishing is a relaxing & exhilarating sport

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: περιοδικο

Post by (CyBasser) »

Κουράγιο Άριστε...
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: περιοδικο

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Παρασκευη πρωι και με βρισκει μεταξυ καφε (φραπεδιας XXL ), προετοιμασιας για απογευματινη εξορμηση για Λαυρακι, και διαβασμα του νεου μας Περιοδικου 8-) 8-)
Εντυπωσιακο το αρθρο του Χαμπη για την Τουρνα :clap:
Πολυ περιεκτικος ο φιλος ο Μιχαλης με τους 21 κανονες για το ψαρεμα του Κεφαλου :clap:
Καλα του τα εγραψες για μια ακομη φορα Αριστε. Τωρα η μεγαλη μου εγνοια ειναι το ΠΟΙΟΣ θα τον διαδεχτει :think: :think:
Απο τα νεα προιοντα μου εκανε κλικ η νεα Cabo απο τον Τρυφωνα,οι Midland Action Cameras απο τον Πετριδη και χαρηκα ιδιαιτερα για την επανεκδοση του θρυλικου σκαφους Legend 2000.
Μαθαμε επισης οτι ανοιξε και παλι ο Πολυς ενω το καταστημα Θαλασσα μετακινηθηκε.
Αγορασα ΔΥΟ Περιοδικα :idea: :idea: Το ενα θα το δωσω στον μιτση τον γιο της αδελφοτεχνης μου. Το καλυτερο δωρο.

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: περιοδικο

Post by (CyBasser) »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Παρασκευη πρωι και με βρισκει μεταξυ καφε (φραπεδιας XXL ), προετοιμασιας για απογευματινη εξορμηση για Λαυρακι, και διαβασμα του νεου μας Περιοδικου 8-) 8-)
Εντυπωσιακο το αρθρο του Χαμπη για την Τουρνα :clap:
Πολυ περιεκτικος ο φιλος ο Μιχαλης με τους 21 κανονες για το ψαρεμα του Κεφαλου :clap:
Καλα του τα εγραψες για μια ακομη φορα Αριστε. Τωρα η μεγαλη μου εγνοια ειναι το ΠΟΙΟΣ θα τον διαδεχτει :think: :think:
Απο τα νεα προιοντα μου εκανε κλικ η νεα Cabo απο τον Τρυφωνα,οι Midland Action Cameras απο τον Πετριδη και χαρηκα ιδιαιτερα για την επανεκδοση του θρυλικου σκαφους Legend 2000.
Μαθαμε επισης οτι ανοιξε και παλι ο Πολυς ενω το καταστημα Θαλασσα μετακινηθηκε.
Αγορασα ΔΥΟ Περιοδικα :idea: :idea: Το ενα θα το δωσω στον μιτση τον γιο της αδελφοτεχνης μου. Το καλυτερο δωρο.
Ωραία! Τώρα να πάω να το πάρω... Που θα πάμε είπαμε το απόγευμα???? :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: περιοδικο

Post by caveman »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Παρασκευη πρωι και με βρισκει μεταξυ καφε (φραπεδιας XXL ), προετοιμασιας για απογευματινη εξορμηση για Λαυρακι, και διαβασμα του νεου μας Περιοδικου 8-) 8-)
Εντυπωσιακο το αρθρο του Χαμπη για την Τουρνα :clap:
Ευχαριστώ κ. Ευάνθη για τα καλά σου λόγια! Δες και το dvd για το λαβράκι και πες μου εντυπώσεις.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Posts: 218
Joined: Tue Aug 31, 2010 5:44 pm
Location: ΛΕΜΕΣΣΟ

Re: περιοδικο

Post by ΦΙΛΙΠΠΟΣ »

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ!!!!
Ψαρεύω μόνο τις μέρες που τελειώνουν με ''Η'' !

ditris
Posts: 20
Joined: Sun Sep 02, 2012 8:49 pm

Re: περιοδικο

Post by ditris »

EVANTHIS LOIZOU wrote: Εντυπωσιακο το αρθρο του Χαμπη για την Τουρνα :clap:
Oφείλω να συμφωνήσω. Παρόλο που το ψάρεμα στα γλυκά νερά δεν με ελκεί (ακόμα) απόλαυση το άρθρο.

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: περιοδικο

Post by psarakas »

Το dvd εν όλα τα λευτά!!!!!
catch and release

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Re: περιοδικο

Post by sea-hunter »

Επιτελους επιστροφη στα πατρια εδαφη και το νεο περιοδικο βρισκεται στα χερια μου. :D :D :D Μπραβο για την ωραια δουλεια!!
Keep Walking...Keep Fishing!!

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: περιοδικο

Post by AggelosLRK »

Ωραιο το Dvd μπραβο χαμπατσε!!

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: περιοδικο

Post by chrysanthos9 »

:clap: :clap: telio to periodiko
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
ANDREAS PH
Posts: 52
Joined: Sun May 26, 2013 8:18 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: περιοδικο

Post by ANDREAS PH »

θα κάνετε καινούριο περιοδικό μέσα στο καλοκαίρι ? :)

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: περιοδικο

Post by admin »

Αυγουστο

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”