ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ DYNABAIT

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ DYNABAIT

Post by COTSIOS80 »

admin wrote:Πολύ ωραία έχουμε ένα δυνατό θέμα για το αποξηραμμένο το οποίο θα το κάνει το περιοδικό και θα το παρουσιάση το επόμενο τεύχος. όσοι θέλουν την μέρα της δοκιμής είναι ευπρόσδεκτοι να έρθουν για να υπάρχουν και μάρτυρες και αληθοφάνεια
Προτεινω να μην περιοριστειτε μονο στα συγγεκριμενα δολωματα.
Αφου θα κανετε το κοπο βαλτε και αλλα ειδη δολωματων ετσι για να υπαρχει ποικιλια και να εξαχθουν περισσοτερα συμπερασματα.
Ditch the bitch and let's go fishing!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ DYNABAIT

Post by admin »

Νομίζω το ποιό σωστό είναι να χρησιμοποιηθεί το ίδιο δόλωμα που υπάρχει στο σακκουλάκι αλλά ζωντανό μετ5ά κάνουμε για άλλα

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ DYNABAIT

Post by giannosP »

Η μερα δοκιμης ??
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ DYNABAIT

Post by admin »

Μόλις μου στείλουν τα παιδιά τα σκουλήκια με οδηγίες χρήσης... θα ανακοινώσω την μέρα

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ DYNABAIT

Post by konstantinos kalogir »

admin wrote:Μόλις μου στείλουν τα παιδιά τα σκουλήκια με οδηγίες χρήσης... θα ανακοινώσω την μέρα
Άριστε τα δείγματα θα τα στείλω Δευτέρα, οδηγίες χρήσης υπάρχουν στο πίσω μέρος κάθε συσκευασίας! Για οποιεσδήποτε περισσότερες διευκρινήσεις μην διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου ή με τον Νικόλα.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ DYNABAIT

Post by admin »

Ωραία μόλις τα πάρω θα οργανώσω την κατάσταση και θα ανακοινώσω ώρα και μέρα που θα γίνει η δοκιμή εάν θέλετε να βουτήσω να βγάλω και υποβρύχιες φώτο πώς φαίνονται μέσα στο νερό!!!!!

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ DYNABAIT

Post by mariosspinning »

Αριστε βγαλε για μας που εθαρτουμεν. :D
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

lefkoui
Posts: 36
Joined: Sat Jan 29, 2011 9:41 pm

Re: ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ DYNABAIT

Post by lefkoui »

Η P.M OUTDOORS στην Λευκωσια που ακριβως ειναι να τα δοκιμασω και εγω τουτα τα προιοντα?

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ DYNABAIT

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Βλεπω την συζητηση που γινεται και νοιωθω την αναγκη να πω και γω κατι.
Κατ'αρχη ξεχαστε τα σκουληκια κι'ας παμε σ'ενα πιο γενικο θεμα.
ΠΟΣΟ ΔΕΚΤΙΚΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ, ΣΑΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ, ΣΤΑ ΝΕΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΕΣ ΝΕΕΣ ΙΔΕΕΣ :?: :?: :?: :?: :?:
Σας κατηγορω ολους σας οτι εισαστε ΜΙΜΗΤΙΣΤΕΣ και απορριπτικοι σε οτι ερχεται να ταραξει τα λιμναζοντα νερα της αποχαυνωσης που σας δημιουργησαν στο μυαλο οι παλαιοτεροι.
Σας κατηγορω με ευγενεια και ελατε να το συζητησουμε.
Ξεκινω λεγοντας οτι και εγω δεν επιστευα ποτε μου οτι οι Πεστροφες θα ετσιμπουσαν 100 φορες περισσοτερο τες παστες της BERKLEY παρα τα ζωντανα σκουληκια και τους καραολους που για τοσα χρονια ηταν τα καλυτερα μας δολωματα.
Ακομα και σημερα, μου φαινεται παραξενο ποσο πολυ διαδωθηκε η χρηση της ψαροτροφης. Καποτε ετρωγα του κοσμου την κοροιδια οτι εταιζα τα ψαρια "τροφην των κουνελλιων"
Πριν πεντεξη μηνες, παρολιγο να παρεξηγηθω μ'ενα πολυ καλο παιδι διοτι ειπα στον ταδε μαχαζατορα να φερει την καλυτερη ισως μαρκα τεχνητων για σπιννινγ. Φοβοταν οτι η εισαγωγη τους στην Κυπριακη αγορα θα επηρεαζε αρνητικα τα ψαρια. Τα δολωματα ηλθαν ΑΛΛΑ κανενας δεν τα αγοραζει.

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ DYNABAIT

Post by christos nic »

Εγω προσωπικα για να βγαλω καπως ασφαλη συμπερασματα για ενα δολωμα πχ στο καστινγ θα πρεπει..

.Ο τοπος που θα ψαρεψω να εχω παρει ψαρια σε αρκετα μου ψαρεματα και να δοκιμασω την εποχη που τα πηρα(δηλ να ξερω οτι εκει εχει ψαρια να μην ειναι καινουργιος τοπος.
.Να εχω 4 στημενα καλαμια και να ψαρευουν σε αρκετη αποσταση το καθ ενα.
.Στα 2 καλαμια να εχω δολωμενο το δολωμα που θελω να δοκιμασω και στα αλλα 2 καλαμια καποιο δολωμα δοκιμασμενο παλιοτερα με μεγαλυ επιτυχια.
.Η δοκιμη που θα κανω να ειναι για 3-5 ψαρεματα τουλαχιστον.
.Το δολωμα που θα δοκιμασω αν ειναι αποξηραμενο καθε καμια ωρα που θα το αλλαζω απο το αγκιστρι να βαζω την μια φορα δολωμα που μουλιασα σε αιμα και μια που μουλιασα σε νερο σαρδελας(υπαρχουν σαρδελες σε κονσερβα με νερο)
.Αν το αποτελεσμα ειναι τα ψαρια να πιανονται μονο στο παλιο δοκιμασμενο μου δολωμα και στο καινουργιο να μην πιανεται κανενα τοτε θα δολωσω μονο το καινουργιο σε ολα τα καλαμια και αν δεν εχω ουτε ετσι τσιμπημα σε 2-3 ωρες τοτε θα επιστρεψω στο παλιο μου δολωμα.

Δεν μιλω για το συγκεκριμενο δολωμα του θεματος αλλα γενικα πως δοκιμαζω τα καινουργια μου δολωματα.

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ DYNABAIT

Post by mariosspinning »

πολλα σωστος :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ DYNABAIT

Post by psarakas »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Βλεπω την συζητηση που γινεται και νοιωθω την αναγκη να πω και γω κατι.
Κατ'αρχη ξεχαστε τα σκουληκια κι'ας παμε σ'ενα πιο γενικο θεμα.
ΠΟΣΟ ΔΕΚΤΙΚΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ, ΣΑΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ, ΣΤΑ ΝΕΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΕΣ ΝΕΕΣ ΙΔΕΕΣ :?: :?: :?: :?: :?:
Σας κατηγορω ολους σας οτι εισαστε ΜΙΜΗΤΙΣΤΕΣ και απορριπτικοι σε οτι ερχεται να ταραξει τα λιμναζοντα νερα της αποχαυνωσης που σας δημιουργησαν στο μυαλο οι παλαιοτεροι.
Σας κατηγορω με ευγενεια και ελατε να το συζητησουμε.
Ξεκινω λεγοντας οτι και εγω δεν επιστευα ποτε μου οτι οι Πεστροφες θα ετσιμπουσαν 100 φορες περισσοτερο τες παστες της BERKLEY παρα τα ζωντανα σκουληκια και τους καραολους που για τοσα χρονια ηταν τα καλυτερα μας δολωματα.
Ακομα και σημερα, μου φαινεται παραξενο ποσο πολυ διαδωθηκε η χρηση της ψαροτροφης. Καποτε ετρωγα του κοσμου την κοροιδια οτι εταιζα τα ψαρια "τροφην των κουνελλιων"
Πριν πεντεξη μηνες, παρολιγο να παρεξηγηθω μ'ενα πολυ καλο παιδι διοτι ειπα στον ταδε μαχαζατορα να φερει την καλυτερη ισως μαρκα τεχνητων για σπιννινγ. Φοβοταν οτι η εισαγωγη τους στην Κυπριακη αγορα θα επηρεαζε αρνητικα τα ψαρια. Τα δολωματα ηλθαν ΑΛΛΑ κανενας δεν τα αγοραζει.
Που τον καιρό που έφυα που τούντα περιθώρεια (του μυαλού) άνοιξεν πολλάαα ο ορίζοντας μου όσον αφορά το αγαπημένο μου ψάρεμα.
Εγώ είμαι ''πολλά μικρος'' για να δίνω συμβουλές. ΑΝ θέλετε ακούστε τον κ. Ευάνθη. Δοκιμάστε νέα πράματα, νέες τεχνικές ... Αξίζει
catch and release

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ DYNABAIT

Post by admin »

[quote="christos nic"]Εγω προσωπικα για να βγαλω καπως ασφαλη συμπερασματα για ενα δολωμα πχ στο καστινγ θα πρεπει..

.Ο τοπος που θα ψαρεψω να εχω παρει ψαρια σε αρκετα μου ψαρεματα και να δοκιμασω την εποχη που τα πηρα(δηλ να ξερω οτι εκει εχει ψαρια να μην ειναι καινουργιος τοπος.
.Να εχω 4 στημενα καλαμια και να ψαρευουν σε αρκετη αποσταση το καθ ενα.
.Στα 2 καλαμια να εχω δολωμενο το δολωμα που θελω να δοκιμασω και στα αλλα 2 καλαμια καποιο δολωμα δοκιμασμενο παλιοτερα με μεγαλυ επιτυχια.
.Η δοκιμη που θα κανω να ειναι για 3-5 ψαρεματα τουλαχιστον.
.Το δολωμα που θα δοκιμασω αν ειναι αποξηραμενο καθε καμια ωρα που θα το αλλαζω απο το αγκιστρι να βαζω την μια φορα δολωμα που μουλιασα σε αιμα και μια που μουλιασα σε νερο σαρδελας(υπαρχουν σαρδελες σε κονσερβα με νερο)
.Αν το αποτελεσμα ειναι τα ψαρια να πιανονται μονο στο παλιο δοκιμασμενο μου δολωμα και στο καινουργιο να μην πιανεται κανενα τοτε θα δολωσω μονο το καινουργιο σε ολα τα καλαμια και αν δεν εχω ουτε ετσι τσιμπημα σε 2-3 ωρες τοτε θα επιστρεψω στο παλιο μου δολωμα.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ DYNABAIT

Post by admin »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Βλεπω την συζητηση που γινεται και νοιωθω την αναγκη να πω και γω κατι.
Κατ'αρχη ξεχαστε τα σκουληκια κι'ας παμε σ'ενα πιο γενικο θεμα.
ΠΟΣΟ ΔΕΚΤΙΚΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ, ΣΑΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ, ΣΤΑ ΝΕΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΕΣ ΝΕΕΣ ΙΔΕΕΣ :?: :?: :?: :?: :?:
Σας κατηγορω ολους σας οτι εισαστε ΜΙΜΗΤΙΣΤΕΣ και απορριπτικοι σε οτι ερχεται να ταραξει τα λιμναζοντα νερα της αποχαυνωσης που σας δημιουργησαν στο μυαλο οι παλαιοτεροι.
Σας κατηγορω με ευγενεια και ελατε να το συζητησουμε.
Ξεκινω λεγοντας οτι και εγω δεν επιστευα ποτε μου οτι οι Πεστροφες θα ετσιμπουσαν 100 φορες περισσοτερο τες παστες της BERKLEY παρα τα ζωντανα σκουληκια και τους καραολους που για τοσα χρονια ηταν τα καλυτερα μας δολωματα.
Ακομα και σημερα, μου φαινεται παραξενο ποσο πολυ διαδωθηκε η χρηση της ψαροτροφης. Καποτε ετρωγα του κοσμου την κοροιδια οτι εταιζα τα ψαρια "τροφην των κουνελλιων"
Πριν πεντεξη μηνες, παρολιγο να παρεξηγηθω μ'ενα πολυ καλο παιδι διοτι ειπα στον ταδε μαχαζατορα να φερει την καλυτερη ισως μαρκα τεχνητων για σπιννινγ. Φοβοταν οτι η εισαγωγη τους στην Κυπριακη αγορα θα επηρεαζε αρνητικα τα ψαρια. Τα δολωματα ηλθαν ΑΛΛΑ κανενας δεν τα αγοραζει.
Δεν μιλω για το συγκεκριμενο δολωμα του θεματος αλλα γενικα πως δοκιμαζω τα καινουργια μου δολωματα.[/quote]
Κύριε Ευάνθη πολύ σωστά τα λές αλλά...... πώς να μάθει ό κόσμος για ένα προϊόν και να το εμπιστευτεί όταν οι ίδιοι οι εισαγωγείς δέν τα προωθούν και δέν τα διαφημίζουν. Δέν μιλώ για το συγκεκριμένο προϊόν μιλώ γενικά για σκάφη, για καλάμια, για δολώματα τα πάντα. όταν έρχεται η ώρα να περάσουν ένα μύνημα στους καταναλωτές και δέν παιρνούν το σωστό μήνυμα ή δέν στέλνουν κανένα μήνυμα. Το ξέρω ότι εσύ είσαι σπουδαίος μαρκετήαρ αλλά πρέπει να το κατανοείσουν και οι μαγαζάτορες. Με λύπη μου βλέπω καταστήματα να 'πετάσουν' τα λεφτά τους σε μια στερεώτυπη και ίδια διαφήμιση κάθε τεύχος κάθε τεύχος. Έχουμε την ευχαίρια να κάνουμε dvd να δείξουμε προϊόντα να κάνουμε διάφορα πράγματα αλλά όλοι 'βαργιούνται' ή νομίζουν ότι έχουν φέρει το σούπερ προϊόν που θα πωλείται απο μόνο του. Ο Παφίτης, ο Σκαλιώτης Ο Λεμεσιάνός ο Παραλιμνίτης δέν μπορεί να ξέρει ανα πάσα στιγμή το κάθε προϊόν τι είανι και ποιός το φέρνει πρέπει επιτέλους οι εισαγωγείς και οι καταστηματάρχες να μάθουν να στέλνουν τα σωστά μηνύματα πρός τα έξω για να τα παίρνει ο κόσμος και να τα επεξεργάζεται Κάποτε μόλις ήρθε το sharkτην Κύπρο ο εισαγωγέας ξόδεψε 100 000 για να φέρει το προϊόν και 100 000 για να το διαφημίση και μετά απο 2 χρόνια το πούλησε 6-7 εκκατομύρια. Σήμερα οκόσμος ψάχνετε πολύ περισσότερο απο παλιά άρα και τα καταστήματα και οι εισαγωγείς πρέπει να τους βοηθούν περισσότερο με παροχή πληροφοριών και σωστές διαφημίσεις.

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ DYNABAIT

Post by nicolas theocharous »

Φιλε μου Αριστε καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε. Εδιαβασα προσεχτικα οτι εγραψες και συμφωνω απολυτα μαζι σου. Γι αυτο με τη σειρα μου θελω να σου αναλυσω λιγο το marketing plan που εχουμε για το συγγεκρημμενο προιον. Η διαφημιση ολοι ξερουμε πως εν ενας πολλα σημαντικος παραγοντας προωθησης ενος προιοντος. Η σωστη διαφημιση ομως. Τι εννοω με τουτο που λεω? Καποτε με το να σειρεις μια διαφημιση σε ενα κομματι χαρτι απλα εννα καμεις μια τρυπα μεστο νερο. Γιατι? Γιατι πολλα απλα αμαν ενα προιον εν λαλει κατι σε καποιον απλα εννα γυρισει σελιδα πολλα γρηγορα χωρις καν να ασχοληθει με την διαφημιση σου. Τουτο εν γινεται με τα προιοντα ψαρεματος μονο αλλα γενικα με ολα τα προιοντα. Πολλοι εισαγωγεις και εμποροι πιεννουν βαλουν μια διαφημιση οπουδηποτε και ο κοσμος εν ξερει καν τι ειναι το προιον. Εγω προσωπικα αμαν μετροφυλλω η διαβαζω ενα εντυπο αμαν κατι εν μου λαλει οτιδηποτε ενασχολουμε καν. Ετσι ειμαστε ολοι οι Κυπρεοι. Το πιο σημαντικο να πετυχεις ειναι το BRAND AWARENESS και για να το πετυχεις αυτο χρειαζεται ενα σωστο marketing strategy, κατι περα απο απλα μια διαφημηση σε ενα εντυπο.

Οποτε εμεις σας εισαγωγεις των συγγεκρημμενων προιοντων αποφασησουμε οπως ξεκινησουμε μια καμπανια, αν το θελεις, ετσι προωθησης με τα εξης events με σκοπο οχι μονο τη δημιουργια BRAND AWARENESS αλλα και της δημιουργιας μιας αντιληψης του PRODUCT DIFFERENTIATION. Ειναι καινουριο προιον, ο κοσμος εχει τους ενδιασμους του, ειμαστε εδω να τους βοηθησουμε και να τους εξηγησουμε τα παντα γυρω απο τα δολωματα. Τα events λοιπον ειναι τα εξης:

1. Παρουσιασεις των προιοντων σε καταστηματα σε κανονικες ωρες λειτουργιας των καταστηματων κυριως τα Σαββατα. Εκει θα εξηγουμε στον κοσμο τους τροπους χρησιμοποιησεις των δολωματων και γενικα θα τους εξηγησουμε τα παντα γυρω απο τα προιοντα.

2. Διοργανωση διαγωνισμου στον οποιο δολωμα απο τους συμμετεχωντες θα ειναι το DYNABAIT.

3. Παρουσιαση των δολωματων στην εκθεση.

4. Ανοικτες οργανωσεις ψαρεματων με ολoυς τους φιλους ευπροσδεκτους.

5. Κυκλοφορια DVD το οποιο θα δειχνει τα DYNABAIT εν ωρα ψαρεματος και θα εξηγα διαφορα πραγματα σχετικα με το προιον. Το DVD ειναι σχεδον ετοιμο και αργοτερα θα ενημερωσουμε για τον τροπο διαθεσης του.

6. Χορηγια σε εσας για δοκιμη.

7. Παρουσιασεις των δολωματων σε παραλια στις οποιες αρουσιασεις οι παρευρισκομενοι θα εχουν την ευκαιρια να χρησιμοποιησουν το δολωμα και να ερθουν σε επαφη μαζι του χωρις κανενα κοστος.

Μετα και εφοσων ο κοσμος γνωρησει το προιον και δημιουργηθει το BRAND AWARENESS θα ακολουθησουν και οι αναλωγες διαφημισεις για θεματα PRODUCT POSITIONING. Εν καλα να ανοιγει ο αλλος το περιοδικο και να λαλει α ετο DYNABAIT και μονομιας να του δημιουργει εικονες το προιον και μια σκεψη παρα να ειναι μια ακομα διαφημιση χωρις κανενα νοημα εωος ακομα προιοντος.

Μετα απο ολες αυτες τις ενεργειες ευελπιστουμε πως θα καταφερουμε να εισχωρησουμε τα προιοντα μας στο μυαλο των καταναλωτων. Ζουμε σε μια στενη κοινωνια οπου ολοι μας ειμαστε προκατελημμενοι και παραδοσιακα παντα βασιζουμαστε σε παλιες τεχνηκες και προιοντα και κρεμμουμαστε που την γλωσσα και που τα λογια καποιου αλλου. Ισως καπιοι απο εμας να εχουμε αγοραφοβια, εν δοκιμαζουμε εν παιρνουμε τουτη την πρωτοβουλια αν δεν το δοκιμασει αλλος και εν μας πει την γνωμη του εν πα να ειναι ο πιο ασχετος απο ψαρεμα εμεις εννα ακουσουμε την γνωμη του εν παμε να πιασουμε που μονοι μας το προιον εν πα να ειναι 1 Ευρω.

Ειναι δυσκολο να ερτεις να πεις του Κυπρεου ελα πιαστο τουτο δουλευκει και να το καμει χωρις κανενα ενδιασμο ποσο μαλλον που μια απλη διαφημιση που ολοι παρουσιαζουμε τα προιοντα μας ως τα κορυφαια. Εν δυσκολο να βαλεις μια διαφημιση στο περιοδικο και να καμεις τον αλλο να ασχοληθει με την διαφημιση χωρις να εχεις προωθησει το προιον με καποιον αλλο τροπο πρωτα!! Ειδικα εμεις οι Κυπρεοι θελουμε να πιανουμε το προιον στα χερια μας πρωτου το δοκιμασουμε η αν θελεις επεισης περιμενουμε να γεμωσει ο κοσμος με θετικα σχολια, να μεν ακουσουμε ουτε και ενα αρνητικο σχολιο και μετα να παμε εμεις να το δοκιμασουμε. Καποιες φορες ειμαστε τοσο καχυπωπτοι που αμαν ακουσουμε 1000 θετικα σχολια και ενα αρνητικο τοτε εννα βασιστουμε μονο πανω στο αρνητικο σχολιο που εκαμε ενας και θα βρουμε και μονομιας το λαθος του παραγωγου που ισως εφαε χρονια και πολλα λεφτα πανω στο research and development του προιοντος. Παντα περιμενουμε πως και πως να ακουσουμε το αρνητικο σχολιο για να ευχαριστησουμε τον εγωισμο μας οτι ειχαμε δικαιο που εν το δοκιμασαμε και εξεραμεν το οτι ετσι και ετσι και ετσι!!

Γι αυτο και εγω προσωπικα ειμαι της αποψης πως για αρχη μια σωστη στρατηγικη σε θεματα marketing ειναι το υμιση του παντως. Γιατι να μεν λαλουμε πελλαρες, σε τοσες χωρες του κοσμου με τοσα εκατομμυρια πλυθησμο χρησιμοπουουν DYNABAIT με απολυτα θετικα αποτελεσματα και εδω στην Κυπρο θεωρω οτι ειναι η πιο δυσκολη αγορα για να μπει σωστα ενα προιον ειδικα καινουριο και διαφορετικο. Ολα ειναι θεμα κουλτουρας της καθε χωρας αλλα και ειδικα στην Κυπρο ειναι το θεμα και του κουμπαριλλικιου, τουτο φερνει το ο ταδε οι οι εν θα το δοκιμασω α τουτο φερνει το ο ταδε παρεας μου εν το καλυτερο. Εν μπορω εγω σαν Νικολας να σκεφτω οτι μιλωντας με εισαγωγεις DYNABAIT σε αλλες χωρες ειδα τους ποσο θετικοι ειναι και πολλοι απ αυτους τεραστιοι σε μεγεθος εχουν αυτο το προιον ως το νουμερο ενα προιον τους. Ειπαν μου ολοι πως εν ενα προιον το οποιο ηταν το πιο ευκολο τους για να βαλουν μεσα στην αγορα τους χωρις πολλα πολλα. Γιατι? Γιατι ηταν κατι διαφορετικο και οι καταναλωτες εν ειχαν κανενα ενδιασμο στο να δοκιμασουν κατι καινουριο. Εν επεριμεναν που κανενα να τους πει οτι εφορτοθηκε ψαρι για να παει να το αγορασει ειπαν να το δοκιμασουν μονοι τους για να εχουν μια πρωτη αποψη. Γιατι ο κοσμος εκει βαρκεται το ιδιο και το ιδιο και περιμενει παντα με ανιπομονησια να φκει κατι καινουριο για να ταραξει τα λημναζοντα νερα οπως λεει και ο κ. Ευάνθης. Γιατι ο κοσμος αποδεχετε πως με τον καιρο φκεννουν και καινουρια πραγματα ισως καλυτερα απο τα παλια που ερκουντε να τα αναπληρωσουν και καποιες φορες να τα αντικαταστησουν. Αποδεχουντε τις αλλαγες και τις νεες ιδεες.

Δαμεσα πιεννουμε σε καταστηματα να παρουσιασουμε το προιον και βλεπουμε τους καταστηματαρχες να σκεφτουντε 1000 τροπους να σου εβρουν αμμε!! Πριν καν τους μιλησεις σκεφτουντε τη δικαιολογια να το απορηψουν. Οχι μονο τα δολωματα αλλα και γενικα ολα τα προιοντα, οχι μονο ψαρεματος. Και παντα εν μιλω για ολους τους καταστηματαρχες φυσικα. Αλλα αμαν ακουσουν που 5-10 ατομα ρε μα γιατι εν το εχεις εκεινο το προιον στο καταστημα σου βουρουν να το βαλουν οση διαφημιση και αν εχει η αν δεν εχει. Τα πραματα στην Κυπρο ειναι πολλα δυσκολα ειδικα οσο κουβαλουμε που τους προγωνους μας τουτη την κουλτουρα της απορηψης.

Επια Ελλαδα και εγω και ο Κωνσταντινος, 2 ξενα ατομα, 2 πελλοροκολοι!!!!, 2 εντελως αγνωστοι που εν εξανακουσε κανενας για εκεινους. Εμπηκαμε σε καταστηματα. Ανοιξαν μας τις πορτες ολοι οι ανθρωποι και εκαλοσορισαν μας. 2 αγνωστους!!!! Οι ανθρωποι εκει πολλα ευπροσδεκτοι σε ολα τα προιοντα και ακομα πιο ενθουσιωδεις σε νεα προιοντα και τεχνηκες ψαρεματος!! Απιστευο. Η Ελλαδα που υποστηριζουμε πως εν 100 χρονια πισω που εμας σε θεματα εμποριου και marketing. Εμιλησα με πελατες χωρις κανενα ιχνος του να γυρευκουν ενα αμμε για να το κρατουν και να πιεννουν. Εμεινα εκπληκτος στο ποσο ενθουσιωδεις ηταν οι ανθρωποι εκει και το ποσο ανυπομονουσαν να παρουν να δοκιμασουν το κατι διαφορετικο και κατι καινουριο!! Με ποσο ενθουσιασμο χεραιτουν την εισαγωγη καινουριων προιοντων και τεχνηκων χωρις να σε περιμενουν στη γωνια με καποιον αλλο σκοπο. Περσυ με τον Κωνσταντινο επιασαμε 25 κιλα κουρκουνες σε 4-5 εξορμησεις ενω κανενας αλλος εν επιασε τιποτε γυρω μας αλλα ακι γενικα. Επιαμε να πουμε και να εξηγησουμε την τεχνικη σε μαχαζατορες και καταναλωτες και με απολυτα αποδεδηγμενα αποτελεσματα. Επερηπεζαν μας και εγελουσαν μαζι μας. Ακομα πιστευκουν πως το καλαμουι της καθετης του 1.50μ ειναι καλυτερο απο τα εξειδικευμενα καλαμια καθετης νεας τεχνολογιας τυπου PICKER η ειδος FEEDER για πολλους . Ακομα πιαννουμε ψαρια, επηραμε ανθρωπους μεσα σε αυτους και καταστηματαρχες!! ψαρεμα μαζι μας εκεινοι με τα καλαμια τους εμεις με τα δικα μας εδειξαμεν τους εκει επι τοπου επιασαμε πολλα παραπανω ψαρια απο εκεινους οι για να παιξουμε τους εξυπνους αλλα για να τους δειξουμε κατι πιο αποτελεσματικο που εκεινο που τους εδειξε ο παπας τους. Ακομα εν το βαλουν μεσα στο μυαλο τους και εν το αποδεχουντε. Γιατι? Πειτε μου ενας γιατι??!!!!! Πειτε μου εναν που εσας που επιε σε καταστημα και ηθελε καλαμι καθετης και εν επιασε ο καταστηματαρχης ενα καλαμι 1.50μ να του δωεσει και να του πει τουτο εν το καλυτερο της καθετης!! Ξαναλεω εν μιλω για ολους τους καταστηματαρχες αλλα για το μεγαλυτερο ποσοστο τους!!

Επειδη ενιωθα την αναγκη να πω αυτα που ειπα, ειπα τα και ας παρεξηγηθω απο καποιους. Ειμαι ο Νικολας Θεοχαρους ειμαι 25 χρονων κοπελλουι και εν εφερα την DYNABAIT στην Κυπρο γιατι εσερφαρισκα αθκιασερος μια μερα στο ιντερνετ και εν ειχα κατι καλυτερο να καμνω!!! Εν την εφερα απλα για να μεν την φερει καποιος αλλος ανταγωνιστης μου!!!!! Εφερα την γιατι ειμαι σιουρος για το τι φερνω. Εφερα το γιατι αργα η γρηγορα εννα πετυχει!!! Ακουσα πολλα για τουτη την εταιρια, εσυζητησα απεριοριστες ωρες και μερες με ατομα στην Κυπρο και στο εξωτερικο, με εμπορους, ψαραδες, ερασιτεχνες, εισαγωγεις κ.α. Ατομα με τεραστια εμπειρια σε ψαρεμα αλλα και εμποριο. Ατομα που εν ειχαν κανενα απολυτως συμφερον και ατομα εισαγωγεις ξενων χωρων που μου εξηγησαν τα παντα γυρω απο αυτο το προιον και παλυ χωρις να εχουν κανενα απολυτως συμφερον. Εφοουμουν πολλα τα λογια των Κυπρεων και τα σχολια τους αλλα δυναμη μου και οπλο μου ειναι το οτι ειμαι σιουρος πως δουλεφκει. Εφεραμε την DYNABAIT γιατι καταναλωτες παντου χερουντε που εχουν στη χωρα τους αυτο το δολωμα και εχουν να πουν τα καλυτερα λογια. Καταναλωτες που ψαρευκουν σε ιδια νερα και με τις ιδιες τεχνηκες με εμας. Εφεραμε την DYNABAIT γιατι ξερουμε περι τινως προκειτε και την αποτελεσματικοτητα του δολωματος και εφεραμεν την για να σας δωσουμε την ευκαιρια να δοκιμασετε κατι καινουριο. Θα χερομουν παρα πολυ η εισαγωγη της DYNABAIT να χεραιτιζοταν με τον ιδιο ενθουσιασμο οπως και στην Ελλαδα αλα και σε αλλες χωρες. Αλλα ειμαι αποφασισμενος να διαπερασω σε ολους την αποτελεσματικοτητα του προιοντος αυτου ειτε σε ανθρωπους που χερετιζουν την εισαγωγη νεων προιοντων ειτε σε ανθρωπους που με περιμενουν στην γωνια!!

Συγγνωμη που εγινα κουραστικος. Φιλε Αριστε ολα ειναι μελετημενα σχετικα με την προωθηση του προιοντος. Το καθε πραγμα στον καιρο του και στην ωρα που πρεπει να γεινει. Συγγνωμη και παλυ που εγινα κουραστικος.

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”