ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
Post Reply
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ

Post by admin »

Μια εταιρεία απο την Λεμεσό έχει αναλάβει να κάνει μια έρευνα κατα πόσο στην Κυπριακή θάλασσα υπάρχουν άγρια λαυράκια τα οποία δέν είναι του ιχθιοτροφείου. Για αυτόν τον λόγω ζητούν την βοήθεια μας (καλαμάδες-βαρκάρηδες-ελευθερίστες) το τι θέλουν απο εμάς απλό . Ένα κομματι απο το κάτω πτερύγιο των ψαριώ μαζί με περίπου το μέγεθος και βάρος και την επαρχία όπου πιάστηκε το ψάρι. Με αυτόν τον τρόπο θα συγκρίνουν το γεννετικό τους υλικό και θα έχουν κάποια αποτελαίσματα. Ακόμη και ψάρια που πιάστηκαν και είναι στην κατάψυξη μπορούν να χρησιμοποιηθούν . Για αυτό όποιιος μπορεί να βοηθήσει νομίζω θα μας βγεί όλους σε καλό.

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ

Post by Greg »

πτερυγια δεν εχω αλλα εχω κομματια απο κρεας που μπορω να αφαιρεσω απο κεφαλια ψαριων που φυλαω στην καταψυξη... καμμουν σου αριστε?
Esox Lucius

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ

Post by admin »

Greg wrote:πτερυγια δεν εχω αλλα εχω κομματια απο κρεας που μπορω να αφαιρεσω απο κεφαλια ψαριων που φυλαω στην καταψυξη... καμμουν σου αριστε?
Φίλε δυστηχώς το γενετικό υλικό το πέρνουν απο το πτερύγιο της κοιλιάς, να ρωτήσω όμως αν γίνετε και σου λέω

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ

Post by admin »

όποιος θέλει σακουλάκαι για το δείγμα να μου στείλει π.μ να του στείλω ή μπορεί να περάσει απο το γραφείο να του δώσω
Attachments
ereuna.jpg
ereuna.jpg (201.92 KiB) Viewed 892 times

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”