....ΑΠΟΡΙΑ ...ΤΜΗΜΑ ΑΛΙΕΙΑΣ

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
Post Reply
xxxgeorge
Posts: 51
Joined: Tue Feb 20, 2007 9:34 pm
Location: LEYKOSIA

....ΑΠΟΡΙΑ ...ΤΜΗΜΑ ΑΛΙΕΙΑΣ

Post by xxxgeorge »

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΞΗΓΕΙΣΤΕ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 19-7-2011 ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ
ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΑΛΙΕΥΤΙΚΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΤΟΥ ΖΥΓΙΟΥ ΚΑΙ ΕΡΙΚΣΑ ΣΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΓΛΥΣΤΡΑ ΤΟ ΦΟΥΣΚΟΤΟ ΜΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ
ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ... ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ Η ΩΡΑ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ. ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑΘΜΕΥΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΛΙΕΥΤΙΚΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ [ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΡΕΙΛΕΡ ΜΑΖΙ]
ΤΟ ΑΛΙΕΥΤΙΚΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΗΤΑΝ ΑΔΕΙΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ .ΟΤΑΝ ΤΕΛΙΩΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ Η ΩΡΑ 1400 ΒΡΕΙΚΑ ΣΤΟ ΤΖΑΜΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΟΥ ΕΞΩΔΙΚΟ ΑΠΟ
ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΑΛΙΕΙΑΣ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΣΤΑΘΜΕΥΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ 85ΕΥΡΟ , ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΣΤΑΘΜΕΥΣΗ ΤΡΟΛΛΕί ΑΛΛΑ 85ΕΥΡΟ ΣΥΝΟΛΟ 170
ΕΥΡΟ Ο ΝΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙ ΑΛΙΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟΝ ΝΟΜΟΙ ΤΟΥ 1990ΚΑΙ2003[ΑΡΘΡΟ 7 Α] ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ 8 ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΕΞΩΔΙΚΟ ΠΑΝΟ ..
ΨΑΧΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ EINAI ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΜΕ ΓΡΑΨΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ...ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΡΕΙΛΕΡ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ? ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ?
ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΜΕ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΛΙΕΥΤΙΚΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΑΛΛΑ ΕΓΡΑΨΕ ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ :angry-cussing: :angry-cussing: :angry-cussing:

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: ....ΑΠΟΡΙΑ ...ΤΜΗΜΑ ΑΛΙΕΙΑΣ

Post by paulos charalambous »

ρε φιλε επεια τζαι εγω να σειρω την βαρκα μου το περασμενο σαββατο στο ζυγι και ειχε 2 αυτοκινητα παρακαρισμενα το ενα πισω που το αλλο μες στο λιμανι.. και ειπε μου ο
mister τεταρατροσχη να εμν παρακαρω μεσα γιατι τζινοι που το επαρκαραν εν αν πληρωσουν προστιμο τζαι επαρκαρα εξω :mrgreen:

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ....ΑΠΟΡΙΑ ...ΤΜΗΜΑ ΑΛΙΕΙΑΣ

Post by Giorkos »

xxxgeorge

http://www.cyprusfishingmagazine.com/fo ... 9&start=90

θκιάβασε +- 1,2 σελίδες του πιο πάνω λινκ !

δικαιούσε 'λενε' να ρίξεις την βάρκα, αλλά να φκάλεις το αυτοκίνητο έξω να μεν εμποδίζει...υπήρξε ολόκληρη 'διαμάχη' για το λιμάνι του ζυγιού + καλάμι κτλ κλτ λίες σελίδες πιο πίσω που το ποστ που έβαλα πιο πάνω !!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: ....ΑΠΟΡΙΑ ...ΤΜΗΜΑ ΑΛΙΕΙΑΣ

Post by marios »

νομίζω σωστά σου έβαλαν πρόστιμο, αλλα ειναι παράλογο να γράψουν και αυτοκίνητο και τρόλεϊ :!:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

xxxgeorge
Posts: 51
Joined: Tue Feb 20, 2007 9:34 pm
Location: LEYKOSIA

Re: ....ΑΠΟΡΙΑ ...ΤΜΗΜΑ ΑΛΙΕΙΑΣ

Post by xxxgeorge »

[quote="marios"]νομίζω σωστά σου έβαλαν πρόστιμο, αλλα ειναι παράλογο να γράψουν και αυτοκίνητο και τρόλεϊ :!:[/qu
ΑΥΤΟ ΛΕΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΜΗ ΠΑΡΑΝΟΜΟ.

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: ....ΑΠΟΡΙΑ ...ΤΜΗΜΑ ΑΛΙΕΙΑΣ

Post by gdeme »

marios wrote:νομίζω σωστά σου έβαλαν πρόστιμο, αλλα ειναι παράλογο να γράψουν και αυτοκίνητο και τρόλεϊ :!:
Αλλο το αυτοκινητο και άλλο το τρολλευ.
Αλλα νουμερα εγγραφης το ένα και άλλα το άλλο.
Στο τμημα οδικων μεταφορων θεωρουνται σαν δυο ξεχωριστα πράγματα.
Υπο αυτη την λογικη το εξωδικο βγηκε εις διπλουν. (λαλακας αυτος που εβγαλε διπλο- αλλα ότι και να πεις τώρα...) Μονο με κουβεντα αν θα σου χαρισουν το ένα

User avatar
yaris-rs
Posts: 47
Joined: Tue Feb 27, 2007 3:56 pm
Location: Nicosia

Re: ....ΑΠΟΡΙΑ ...ΤΜΗΜΑ ΑΛΙΕΙΑΣ

Post by yaris-rs »

Μια ερώτηση αν και δεν ξερώ αν είναι το κατάλληλο section
όταν είσαι πάνω σε βάρκα με στολή ενώ αυτήν είναι σε κίνηση
πρέπει να φοράς σωσίβιο για να μην σε γράψει η λιμενική ?

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ....ΑΠΟΡΙΑ ...ΤΜΗΜΑ ΑΛΙΕΙΑΣ

Post by admin »

όταν φοράς εξοπλισμό κολύμβησης όχι

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Re: ....ΑΠΟΡΙΑ ...ΤΜΗΜΑ ΑΛΙΕΙΑΣ

Post by sea-hunter »

υπαρχει καπιο site που να γραφει τουτους τους νομους κτλ?
Keep Walking...Keep Fishing!!

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”