ΜΑΡΙ "GROUND ZERO'

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
stylgeo
Posts: 158
Joined: Tue Apr 28, 2009 6:58 pm

Re: ΜΑΡΙ "GROUND ZERO'

Post by stylgeo »

Νομίζω τούτες οι φωτογραφίες πραγματικά μας εκάμαν να καταλάβουμε πλήρως την ένταση της συγκεκριμένης έκρηξης, άλλο να βλέπεις ένα κατεστραμμένο κτήριο που μακριά σε ένα μακρόκοσμο, και άλλο να βλέπεις την καταστροφή στο επίπεδο που σε βάλλει να συνειδητοποιήσεις "ρε μα δαμέ εδουλέφκαν αθρώποι, τζιαμέ εκάθουνταν να φαν", και τώρα είναι ένα τίποτε. Πραγματικά εσυγκλονίστηκα...

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΜΑΡΙ "GROUND ZERO'

Post by EVANTHIS LOIZOU »

ΜΑΥΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΑΣ :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Αυτο το τραγικο γεγονος φερνει στην μνημη μου την περιοδο 1970 - 1974.
Φερνει στην μνημη μου ολη εκεινη την ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ και την ΑΧΡΗΣΤΕΙΑ που σιγα σιγα οδηγησε στο ξεπουλημα της μισης μας παρτιδας στους Τουρκους.
Και το τραγικο ειναι οτι μιλουμε για τους ιδιους ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ. Τα ιδια ΗΧΗΡΑ ονοματα.
Τουλαχιστο ΞΥΠΝΑΤΕ οι νεοι. Στειλτε τους ολους στον ΔΙΑΟΛΟ :twisted: :twisted: :twisted:

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΜΑΡΙ "GROUND ZERO'

Post by Captain theodoros »

Μην λέτε ότι μοιάζει με το 74 , αυτό ήταν μια εποχή ότι χειρότερο έχει περάσει η Κύπρος μας και όσο είναι ο Αττίλας εκεί δεν ξεχνώ ποτέ !
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΜΑΡΙ "GROUND ZERO'

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Καπετανιε μου :!:
Τον Αττιλα μας τον εφεραν η ανικανοτητα και η αχρηστια των ιδιων ονοματων που προκαλεσαν και το χθεσινο "μικρο" γεγονος.
Η αντιπαλοτητα μεταξυ δεξιων ταχατες και αριστερων ειναι το χασισι που μας στραβωννει.

ΟΣΟ ΜΙΣΟΥΝΤΑΙ ΑΝΑΜΕΣΟ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ ΛΕΥΤΕΡΙΑ

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: ΜΑΡΙ "GROUND ZERO'

Post by Στάθης »

Ένα είναι σίγουρο. Υπάρχουν ευθύνες - όχι "πολιτικές" - και πρέπει να πέσουν κεφάλια, για να θυμούνται και οι επόμενοι επίδοξοι αυτοκράτορες τι τους περιμένει όταν η έννοια τους είναι να βολεφτούν και να εξυπηρετήσουν τους δικούς τους.

Και ουτε δικες, ουτε τίποτε. Να τους δωσουν στους συγγενεις των θυμάτων και θα πάρουν την τιμωρία που τους αξίζει.

Image
no whey no gain

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΜΑΡΙ "GROUND ZERO'

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Βρε Σταθη μου :!:
Τι σημαινει "Πολιτικες Ευθυνες"?
Τι ειναι τα Κομματα στην Κυπρο και την Ελλαδα?
ΓΡΑΦΕΙΑ ΕΞΕΥΡΕΣΕΩΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΔΩΣΗΣ ΤΗΣ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΧΡΗΣΤΙΑΣ
Η σχεση τους με τον πολιτη ειναι ΠΕΛΑΤΕΙΑΚΗ
Ολοι αυτοι που ανεβοκατεβαινουν στις θεσεις κλειδια δεν ειναι ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΛΑ?
Ο Χριστοφιας ο ιδιος και ο Αναστασιαδης ο ιδιος δεν ειναι αραγες και αυτοι παραγωγα αυτης της καταστασης? Και οι δυο εμμισθοι των κομματων τους.
Ειδες ποττε σου ΕΜΜΙΣΘΟ κομματος να εχει οραμα?

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΜΑΡΙ "GROUND ZERO'

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Υ.Γ.
Το σχοινι θελει κερωμα να να γινει καλος ΒΡΟΓΧΟΣ.
Αν δεν εχεις εχω καλυτερο να τους στειλω.

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: ΜΑΡΙ "GROUND ZERO'

Post by mikrosa »

ουλοι οι πολιτικοι οτι καμνουν εν για το χρημα τους και για τιποτε αλλο εν τους ενδιαφερει
η αγχωνη εν πολλα καλη λυση αν και εν επιτρεπετε.........ισως η ηλεκτρικη καρεκλα?ισως να τους δυσουμε με μια αγκυρα και να τους συρουμε στον πατο στα ανοιχτα?δυστηχως τιποτε δεν γινετε απο αυτα ......και λυση με αυτους ετσι οπως παν δεν θα δουμε ποτε

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΜΑΡΙ "GROUND ZERO'

Post by MariosK »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Υ.Γ.
Το σχοινι θελει κερωμα να να γινει καλος ΒΡΟΓΧΟΣ.
Αν δεν εχεις εχω καλυτερο να τους στειλω.
Νομίζω ατζέροτο θα επιφέρει ποιο αργό τζε βασανιστικό θάνατο τζε είναι τζε λίον τους. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο τούτες τις μέρες πέραν του να πάω αγκαλλιά με έναν σσιπέττο στις επόμενες εκλογές τζε να καθαρίσω τζίνες ούλλες τις μαϊμούνες με το σήμα στο πέττο.

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: ΜΑΡΙ "GROUND ZERO'

Post by leonidasss »

http://www.sigmalive.com/news/local/401297

Αν είναι αλήθεια, έλεος! Κατά τ΄άλλα, στέλλουν ειλικρινή συλλυπητήρια στους συγγενείς. Αλλά περιμένετε σε λίγο καιρό να δούμε πώς θα μας το θέσουν ότι πρέπει να πάρουμε μέτρα οικονομικά για να πληρώσουμε τα σπασμένα τους.

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: ΜΑΡΙ "GROUND ZERO'

Post by inglese.fishing »

EVANTHIS LOIZOU wrote: Τουλαχιστο ΞΥΠΝΑΤΕ οι νεοι. Στειλτε τους ολους στον ΔΙΑΟΛΟ :twisted: :twisted: :twisted:
Πως; εψες ημουν πλατεια και μετα πορεια, αλλα τελικα ηρτα σπιτι μετανιωμενος γιατι κατά βαθος ηξερα ότι εν να βρεθουν 50 βλακες να καμουν τα δικα τους

Τζε αμαν φυουν τοτοι και ερτουν οποιοι αλλοι εν θα τα καμουν μανταρα σε κατι αλλο;
Εν τοσα πολλα που εν σωζουμαστε

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: ΜΑΡΙ "GROUND ZERO'

Post by inglese.fishing »

Στάθης wrote: Να τους δωσουν στους συγγενεις των θυμάτων και θα πάρουν την τιμωρία που τους αξίζει.
Ρε Στάθη μακάρι, αλλά η μάνα που έχασε και τους δυο γιους και λέει "εγώ είμαι διπλά τυχερή γιατί εν να μου δώσετε δυο ελληνικές σημαίες" εν να τους σκοτώσει;
Εν πληρωμένους δολοφόνους που πρέπει να βάλουμε.

marinos1
Posts: 11
Joined: Mon Jul 11, 2011 12:30 pm
Location: Λευκωσια

Re: ΜΑΡΙ "GROUND ZERO'

Post by marinos1 »

Greg πραγματικά ρε φιλέ το τι μας δείχνεις δεν περιγράφετε. Άλλο να τα βλέπεις που την τηλεόραση και άλλο να τα βλέπεις από άτομα που δούλευαν εκεί .
Ελπίζω οι συνάδελφοι σου να γίνουν καλά, και αυτοί που ευθύνονται για τούτον το ματζελιο να κάτσουν μες την φυλακή.

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: ΜΑΡΙ "GROUND ZERO'

Post by AggelosLRK »

Το συστημα σιγα σιγα καταρεει και θα παιρνει μαζι του αθωους οτι εγινε στην κυπρο μας συμβαινει παντου στο κοσμο με αισχρα γεγονοτα εκει που οι πολιτικοι δλδ ο "πολιτισμος" διχνει το πραγματικο προσωπο του καπιταλισμου.
Δεν χρειαζομαστε ουτε συνορα ουτε κυβερνησεις,οσοι ανθρωποι εχουν οραμα κρατουνται σε σπηλιες για να παραμενει ο κοσμος μας στο σκοταδι.

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: ΜΑΡΙ "GROUND ZERO'

Post by Στάθης »

Ενδεικτικό πρόγραμμα διακοπών ρεύματος.

http://www.dsm.org.cy/nqcontent.cfm?a_i ... ic&lang=l1
Ο Εκπρόσωπος Τύπου της ΑΗΚ υπογράμμισε παράλληλα πως στην ανακοίνωση της, η Αρχή είχε ξεκαθαρίσει ότι το πρόγραμμα διακοπών ρεύματος ανά περιοχή είναι ενδεικτικό. «Εγγύηση δεν μπορούμε να δώσουμε σε κανέναν. Εξάλλου, τα περισσότερα μηχανήματα στη Δεκέλια είναι παλιά και είναι φυσικό με την υπερφόρτωση τους, να σημειώνονται βλάβες».
"Μην χρησιμοποιείτε κλιματιστικά"

Στο μεταξύ, έκκληση στο κοινό για μέγιστη δυνατή εξοικονόμηση ενέργειας, απευθύνει η ΑΗΚ. Καλεί τον κόσμο να μην χρησιμοποιεί καθόλου κλιματιστικά και να περιορίσει την κατανάλωση ηλεκτρικού ρεύματος γενικότερα.

''Σε διαφορετική περίπτωση η ΑΗΚ δεν θα έχει άλλη επιλογή από το να αυξήσει τις περιόδους διακοπών παροχής ρεύματος'', τονίζει η Αρχή.
http://www.dsm.org.cy/nqcontent.cfm?a_i ... ic&lang=l1
no whey no gain

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”