ανεκδοτα

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

ανεκδοτα

Post by mikrosa »

ανειξα αυτο το θεμα για να γελασουμε και λιο :!:
Ήταν ο Τοτός και ψάρευε στην απαγορευμένη περιοχή...

Έρχεται ο αστυνομικός και του λέει:

- Δεν ξέρεις ότι εδώ απαγορεύεται να ψαρεύεις;

Τοτός:

- Mα δεν ψαρεύω.

- Δεν ψαρεύεις;; δεν μου λες... τι είναι αυτό που κρατάς;

- Καλάμι

- Και στην άκρη από το καλάμι μέσα στην θάλασσα τι έχει;

- Πετονιά

- Και στην άκρη της πετονιάς;

- Αγκίστρι

- Και πάνω στο αγκίστρι;

-Σκουλήκι

- Και δεν ψαρεύεις...

- Όχι

- Τότε τι κάνεις ρε φίλε;

- Μαθαίνω κολύμπι στο σκουλήκι...

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: ανεκδοτα

Post by c.nadiotis »

Πάει ένας εικοσάρης για ψάρεμα δίπλα σε έναν παππού ογδοντάρη. Μετά από δύο ώρες το καλάθι του παππού τίγκα στο ψάρι ενώ του εικοσάρη ούτε λέπι !

-"Παππού, τον ρωτάει, τι δόλωμα βάζεις;"
-"Γαρίδα, παιδί μου", απαντάει ο παππούς.
Την άλλη μέρα, να σου πάλι o εικοσάρης φορτωμένος με γαρίδες, αλλά πάλι ούτε λέπι, ενώ ο παππούς τίγκα στο ψάρι!
-"Παππού τι δόλωμα βάζεις;" ξαναρωτά ο εικοσάρης.
-"Μαρίδα, παιδί μου" απαντά ο παππούς.
-"Και πως ξέρεις ποιά μέρα τα ψάρια θα τσιμπήσουν με γαρίδα και ποια μέρα με μαρίδα;"
-"Α, είναι πολύ απλό! Όταν σηκώνομαι το πρωί και η τσουτσού μου γέρνει δεξιά, βάζω γαρίδα, άμα γέρνει αριστερά, βάζω μαρίδα, εσένα άμα ξυπνάς το πρωί, πως είναι η τσουτσού σου;'
-"Εμένα είναι όρθια " απαντάει ο εικοσάρης
Κι ο παππούς:
-"Καλά μαλάκας είσαι και έρχεσαι για ψάρεμα ????????
I live my life a breath at a time

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: ανεκδοτα

Post by mikrosa »

Το ημερολογιο ενος Ινδιανου


ΜΕΡΑ 1η
Είναι νύχτα. Χάσαμε την κόρη του αρχηγού. Την έψαχνε όλο το χωριό.Τελικά την βρήκαμε μέσα στο δάσος. Για τιμωρία, την γ@μ!σe όλο το χωριό.

ΜΕΡΑ 2η
Είναι νύχτα. Χάσαμε την κόρη του μάγου. Την έψαχνε όλο το χωριό. Τελικά την βρήκαμε μέσα σε μια σπηλιά. Για τιμωρία, την g@m1σe όλο το χωριό.

ΜΕΡΑ 3η
Είναι νύχτα. Χάθηκα. Φοβάμαι...

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: ανεκδοτα

Post by giannosP »

To καλειτερο φαρμακο για τον βειχα ειναι η φασολαδα...Μετα θα φοβασε να βειξεις!
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: ανεκδοτα

Post by giannosP »

Πηγε ενας κυπριος στην αγγλια για διακοπες σε ενα ξενοδοχειο.Οταν μπηκε στο δωματιο βλεπει ενα ποντικι..φοβισμενος περνει στο ρεσεψιον αλλα δεν ηξερε στα αγγλικα το ποντικι. Aπαντανε κατω στο ρεσεψιον και του λελει o αγγλος...
- hello ,can i help you?
- yesss yess! do you know tom & jerry ?
- yes!
- εεεε! jerry is here!
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: ανεκδοτα

Post by psarakas »

Ένας Τούρκος, ένας Εγγλέζος τζιαι ένας Κυπραίος χάνουνται στη ζούγκλα όπου τους πιάννουν, φυσικά, όπως το θέλουν τα ανέκδοτα, οι Ζουλού τζιαι παίρνουν τους στον αρχηγό. Λαλεί τους ο αρχηγός:
« το λοιπόν κοπέλλια, ότι εξέρετε που άλλα ανέκδοτα, ξιάστε τα!Δαμέ εν έσιει μασκαραλλίκκια! Με έρωτησην εννα σας βάλω, με τίποτε!. Θα σας φάμεν ολόισια χωρίς μουσκουρούθκια».
Διατάσσει που λαλείς ο αρχηγός να άψουν κάρβουνα τζιαι να ετοιμάσουν τες σούβλες, για να τους σουβλίσουν ολόκληρους. Τρεις μαείροι των Ζουλού ήταν επι του έργου, εσουβλίσαν τους τζιαι εβάλαν τους πουπάς τα κάρβουνα, τον έναν δίπλα που τον άλλον: Τον Τούρκον, τον Εγγλέζον τζιαι διπλά του τον Κυπράιο.
Ο άρχηγος έκοψεν διαταγή του αρχιμάειρα:
«Το λοιπόν, να μου τους γυρίζεις αργά αργά, για να ψηθούν να γίνουν λοκκούμιν τζιαι θα μου τους γυρίζετε ώσπου να αφρίσουν, α!»
«Μάλιστα μάστρε!» πολοάται ο αρχιμάειρας.
Μετα που κανέναν μισάωρον πάει ο αρχηγός να τσιακκάρει. Ρέσσει μπροστα που τον Τούρκον, μια χαρά, θκυο Ζουλού να τον γυρίζουν σιγά σιγά. Περνά μπροστά που τον Εγγλέζον, τζιαι τζείνον το ίδιο, να τον γυρίζουν α ρ γ ά. Π ο λ λ ά α ρ γ ά. Φτάνει στον Κυπράιον τζιαι τι να δει; Θκυο Ζουλού να τον γυρίζουν γλήορα γλήορα, φουσιέκκιν! Βάλλει φωνήν ο αρχηγός:
«ΑΡΧΙΜΑΕΙΡΑΑΑΑΑ! ΕΛΑ 'ΔΑ ΓΛΗΟΡΑ! ΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΡΕ ΑΧΡΗΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΥΡΙΖΕΤΕ ΑΡΓΑ ΑΡΓΑ ΩΣΤΙ ΝΑ ΑΦΡΙΣΟΥΝ;;;;;»
«Μάλιστα κύριε» πολοάται ο αρχιμάειρας.
«Ε ΙΝΤΑ ΤΟΝ ΓΥΡΙΖΕΤΕ ΕΤΣΙ ΑΖΙΝΑΝ ΤΟΝ ΚΥΠΡΑΙΟΝ ΚΑΛΟ ΡΕ ΓΑΡΕ, Α;»
«Συγνώμην ρε μάστρε, αλλά εν εγίνετουν διαφορετικά... Άμμαν τον γυρίζουμεν αργά, ποταβρίζεται τζιαι τσιμπά μιλλούες που τον Εγγλέζον...»
catch and release

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ανεκδοτα

Post by MariosK »

Λάζαρος πολλά καλόν :lol: :lol: :lol:!

Ξέρω έναν παρόμοιον η ίδια ιστορία αλλά αποφασίσαν τον Κυπραίο να τον κάμουν σούππα. Διατάσει ο αρχηγός να τον εψίσουν ζωντανό για να γινεί το κρέας ποιο μαλακτόν. Ξεκινά ο αρχιμάιρας την διαδικασία τζε κάποια φάση πάει ο αρχηγός να φατσίσει γυρό να τσιακάρει τις σούπες. Ο Τούρκος τζε ο Εγγλέζος ψήνουνται μια χαρά κανονικά με τις πατατούες τους τα καροττούθκια τους τα σέλινα τους τζε έναν μάιρα να τους ανακατώνει μες την σούππα. Ξεκινά να πάει τζε στον Κυπραίο τζε θωρεί τον αρχιμάιρα τζε το μάιραν να φωνάζουν κακόν ιστορίες τζε ο αρχιμάιρας να βαστά την κουτάλα τζε να φακκά του Κυπραίου πας την κελλέ. Βουρά ο αρχηγός πάει κοντά τζε λαλεί του αρχιμάιρα
- Ρε εν σου είπα να το ψήσεις ζωντανό για να μαλακώσει καλύτερα? Φάκκα του φάκκα του πας την κκελλέ εν να το πεθάνεις
Τζε απάντα ο αρχιμάιρας
- Εν θωρέις ρε αρχηγέ μου ντα που γίνεται? Έφαν μας τις πατάτες τζε τα καρόττα ούλλα!!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ανεκδοτα

Post by caveman »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: ανεκδοτα

Post by christos nic »

:lol: :lol: :lol: ο Κυπραιος ηταν αξιος να φαει τζε τον αρχιμαγειρα μετα τις πατατες τζε τα καροττα χαχαχα

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: ανεκδοτα

Post by paulos charalambous »

Ηταν ενας κορμαλιας δυμετρος-διπλοραχος τζαι εκανονησε να παει διακοπες σε ξενοδοχειο μαζι με τον παρεα του που ηταν νανος τζαι να παρουν μαζι τους τζαι τες γενετζες τους...(τα δωματια τους ηταν διπλα διπλα)
εφκηκαν εξω την νυχτα εδιασκεδασαν ηπιαν τζαι τα ποτα τους.. που εστραφηκαν εμιτσοκαμνησε ο ενας του αλλου τζαι εδωκανμες στα δωματια με τες γενετζες τους..
τελος παντον να μεν τα πολλυλοουμεν .. λαλει ο διπλοραχος της γενεκας του παω να καμω ενα μπανιουι τζαι ερκουμε ..στρεφεται που το μπανιο ο διπλοραχος η γενεκα του εποτζιμηθηκε...εφαμεν την λαλει τωρα εμειναμεν χωρις *κοκκο ποψε εκατσε μοθτρωμενος πας το κρεβατι τζαι εμασχετουν να τζιμηθει.. σε μιαν φαση ακουει τον διπλα.. "1 2 3 χοπ 1 2 3 χοπ
" εμασχετουν ως το πρωι...
-τον κωλο νανο λαλει εσχει τοσην ωρα που γ..α τζαι εμεις επιαμεν την επομου ποψε..
πασην το πρωι πρωινο ..μουτρωμενος ο διπλοραχος.. λαλει του ο νανος "ναμπου εσχεις ρε τζαι εισαι μουτρωμενος..?" "αισμε ρε λαλει του οσπου να καμω μπανιο εποτζιμηθηκε η γενεκα τζαι εμειναμεν ετσι..αλλα εσυ καλα επιες εχτες...εσχει ουλλη νυχτα που σε ακουα" "μαντα καλα επια ρε φιλε λαλει του ο νανος τζαι εγω τα ιδια επαθα ...εσχει ουλλη νυΧτΑ που επροσπαθουν να φκω πας το κρεβατι :D

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: ανεκδοτα

Post by mikrosa »

Δέκα χρόνια πρίν, όταν τα κινητά ήταν σπάνια.
Ο σύζυγος γυρίζει σπίτι μετά τη δουλειά, χαιρετάει τη γυναίκα του και μπαίνει στο μπάνιο. Ξετυλίγει ένα πακέτο και βγάζει ένα ολοκαίνουργιο κινητό, το οποίο αγόρασε για να κάνει έκπληξη στη γυναίκα του. Παίρνει τηλέφωνο στο σπίτι, και το σηκώνει η γυναίκα του.
- Ελα μωρό μου...
- Κλείσε αγάπη μου, είναι ο μαλάκας στο μπάνιο...!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
loukas kosta
Posts: 149
Joined: Fri Jul 29, 2011 5:27 pm
Location: κιτι

Re: ανεκδοτα

Post by loukas kosta »

Μια μέρα, ο Τοτός κι ο παππούς του ψαρεύανε στη λίμνη. Κάθονταν στη βάρκα και περιμένανε να τσιμπήσει.
Πέρασαν κάτι ώρες και δεν τσιμπούσε. Ο παππούς του Τοτού, βγάζει μια μπύρα από το ψυγειάκι κι αρχίζει να πίνει.
- Παππού, μπορώ να έχω κι εγώ λίγη μπύρα; ρωτάει ο Τοτός.
- Γιόκα μου, φτάνει η πούτσ@ σου μέχρι τον κώλ* σου; ήταν η απάντηση του.
- Όχι, είπε ο Τοτός παραξενεμένος.
- Ε, άμα όχι, τότε είσαι πολύ μικρός για να πιεις μπύρα, είπε παππούς.
Πέρασαν ακόμα λίγες ώρες, δεν τσιμπούσε κι ο παππούς βγάζει ένα τσιγάρο από την ταμπακιέρα του κι αρχίζει να φουμάρει.
Τον ρωτάει ο Τοτός:
- Παππού, κάνει να καπνίσω κι εγώ;
- Γιόκα μου, φτάνει η πούτσ@ σου μέχρι τον κώλ* σου; ήταν και πάλι η απάντηση του.
- Όχι... όχι βέβαια, απάντησε ο Τοτός κομπάζοντας
- Ε τότε είσαι πολύ μικρός για να καπνίσεις.
Ε, πέρασαν ακόμα λίγες ώρες, κι αφού δεν είχε τίποτε να κάνει ο Τοτός, βγάζει κανα-δυο μπισκότα απ'αυτά που του'δωσε η γιαγιά του κι αρχίζει να μασουλάει.
Τα βλέπει ο παππούς, τα λιμπίζεται και τον ρωτάει:
- Γιόκα μου, να μου δώσεις κι εμένα ένα μπισκοτάκι;"
Κι ο Τοτός:
- Παππού, φτάνει η πούτσ@ σου μέχρι τον κώλ* σου;
- Ναι, απαντάει ο παππούς. Για να πούμε την αλήθεια, φτάνει!
- Ε ωραία λοιπόν, του απαντάει ο Τοτός. Τότε άντε γ@μήσ*υ!

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: ανεκδοτα

Post by giannosP »

Ήταν ο Τοτός στην 4η Δημοτικού μέσα στο μάθημα της αριθμητικής. Κάποια στιγμή η δασκάλα ρωτάει τους μαθητές, αν κάθονται τρία πουλάκια πάνω σε ένα δέντρο και ένας κακός κυνηγός σκοτώσει το ένα πόσα θα μείνουν πάνω στο δέντρο; Με, όπως πάντα, υπερβολικό ζήλο σηκώνει το χέρι της η μικρή Ελενίτσα φωνάζοντας, "κυρία, κυρία, κυρία..."! Δίνει λοιπόν, η δασκάλα, τον λόγο στην Ελενίτσα η οποία με θάρρος απάντα πως θα μείνουν δύο πουλάκια πάνω στο δέντρο. "Μπράβο", λέει η δασκάλα στην Ελενίτσα, "Πολύ σωστή σκέψη!". Ο Τοτός όμως, που είχε τσαντιστεί με όλη αυτή την σκηνή επίδειξης γνώσεων της Ελενίτσας, σηκώνει το χέρι του και λέει στην δασκάλα, "Εγώ κυρία νομίζω πως δεν θα μείνει κανένα πουλάκι πάνω στο δέντρο αφού και τα υπόλοιπα δύο θα τρομάξουν και θα φύγουν". Η δασκάλα απαντά, "Τοτό, εδώ κάνουμε απλή αριθμητική αλλά μου αρέσει ο τρόπος που σκέπτεσαι". Κάθεται λοιπόν ο Τοτός για λίγη ώρα σκεπτικός και φανερά προσβεβλημένος, μέχρι που ξανασηκώνει το χέρι του, - Κυρία, να σας κάνω μία ερώτηση; - Και βέβαια Τοτό, απαντά η δασκάλα. - Κάθονται τρεις γυναίκες σε ένα πάρκο και τρώνε παγωτό χωνάκι. Η πρώτη το γλύφει, η δεύτερη το δαγκώνει και η τρίτη το χώνει όλο βαθιά μέσα στο στόμα, ποια απο τις τρεις είναι παντρεμένη; - (Μετά απο λίγη σκέψη) Υποθέτω αυτή που το χώνει όλο μέσα στο στόμα της. - Λάθος, απαντάει ο Τοτός, είναι αυτή που φοράει βέρα αλλά μου αρέσει ο τρόπος που σκέπτεστε!!!
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: ανεκδοτα

Post by chrysanthos9 »

hahahahaha epethana :lol:
Rememper always someone waiting for you at home

Nikolas Nklou

Re: ανεκδοτα

Post by Nikolas Nklou »

ρε Γιαννο επεθανες μας :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”