ΤΙ ΨΑΡΙ ΕΙΝΑΙ?

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: ΤΙ ΨΑΡΙ ΕΙΝΑΙ?

Post by plenom'metatopsarem? »

MariosK wrote:
Στάθης wrote:
MariosK wrote:ο βυθός να έχει ροζ βοτσαλάκια
Ποτζιεί εν να το πάρει, ποδά εν να το φέρει ο Μάριος, το ροζ εν να πεταχτεί μες τη μέση. :|
Ε φαίφκουν μέσα μέσα τζε λία μυστικά ρε :oops: :lol:
μεν συναφέρενται ροζούθκια τζι έχουμε προβήματα σπίτι!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!
σΩΣΤΆ μΆΡΙΕ?! :lol: :lol: :lol: :lol:

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: ΤΙ ΨΑΡΙ ΕΙΝΑΙ?

Post by christos nic »

αρκετα δυσκολη ερωτηση αλλα εν και ξερεις ποτε μπορει να μαθουμε!!!
τολοιπον παιδια πριν 7-8 χρονια δοκιμασα λιγο σπιννινγκ με ενα ψευτοκαλαμουι που το ειχα για ψαρεμα αφρωτα,εβαλα ενα σιλικονουχο και μια μικρη μπομπαρδα για να πηγαινει μεσα να δω τι μπορουσε να γινει :) μετα που καμια 10ρια ριψεις εφερα μαζι με το σιλικονουχο ενα ψαρι το οποιο μεχρι τωρα απορω τι ηταν..ηταν γυρο στα 10 εκατοστα χρωμα ασημι-ροζ με μακροστενο σωμα..οσα ψαρια ειδα δεν το αναγνωρισα πουθενα..ξερει κανενας τι ψαρι μπορει να ειναι?

Το αλλο ψαρι που εχω απορια τι ειναι και δεν νομιζω να το μαθω ποτε γιατι ηταν παρα πολλα παραξενο που μου εκαμε πολλη εντυπωση μια φορα που ειχα παει ψαροτουφεκο..ηταν περιπου 10 εκατοστα μαυρο χρωμα :o με μπλε νομιζω(βασικα σκουρο πολυ μπλε προς μαυρο)πολυ μακροστενο ψαρι και το ποιο παραξενο πανω του ηταν τα 2 πτεριγια στην ραχη του πολυ λεπτα με καποια αποσταση το ενα απο το αλλο που και αυτα ηταν μακροστενα αλλα οχι με αγκαθια(αρχιζαν πισω απο το κεφαλι και κατεληγαν στην ουρα!!!
ξερει κανεις τι ψαρια ειναι ?χωρις και φοτο φυσικα δυσκολα τα πραγματα και σε ενα καταλογο που ειδα ψαρια στην μεσογειο δεν τα συναντησα.
ps καμια σχεση το χρωμα ροζ του ψαριου που αναφερα με τα αστεια των προηγουμενων απαντησεων περι ροζ βοτσαλων :)

legendguards

Re: ΤΙ ΨΑΡΙ ΕΙΝΑΙ?

Post by legendguards »

Ο νεμο :D

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: ΤΙ ΨΑΡΙ ΕΙΝΑΙ?

Post by christos nic »

legendguards wrote:Ο νεμο :D
:) δεν ειναι ο νεμο φιλε..δυστυχως :) ..ο νεμο απ οτι ειδα τωρα σε φωτο υπαρχη στην πραγματικοτητα και ειναι και πολλα ομορφο ψαρι μαλλον τροπικο :shock: !το ψαρι το σκουρο μπλε ηταν ποιο παραξενο και που τον νεμο σοβαρα τωρα και τα πτερυγια του οχι σαν του νεμο που εχει 2 αλλα 2 διπλα-διπλα μακροστενα!!!
του αλλου του ασημοροζ δεν θυμαμε για πτεριγια μονο το χρωμα και σχημα.
Α και ειμαι σιγουρος πως δεν εβλεπα κινουμενα σχεδια εκεινη την μερα :D !

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΤΙ ΨΑΡΙ ΕΙΝΑΙ?

Post by MariosK »

christos nic wrote:
legendguards wrote:Ο νεμο :D
:) δεν ειναι ο νεμο φιλε..δυστυχως :) ..ο νεμο απ οτι ειδα τωρα σε φωτο υπαρχη στην πραγματικοτητα και ειναι και πολλα ομορφο ψαρι μαλλον τροπικο :shock: !το ψαρι το σκουρο μπλε ηταν ποιο παραξενο και που τον νεμο σοβαρα τωρα και τα πτερυγια του οχι σαν του νεμο που εχει 2 αλλα 2 διπλα-διπλα μακροστενα!!!
του αλλου του ασημοροζ δεν θυμαμε για πτεριγια μονο το χρωμα και σχημα.
Α και ειμαι σιγουρος πως δεν εβλεπα κινουμενα σχεδια εκεινη την μερα :D !
Κανένας γύλος? Φκένουν σε ούλλα τα χρώματα και συνδιασμούς :lol: :lol: :lol:

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: ΤΙ ΨΑΡΙ ΕΙΝΑΙ?

Post by christos nic »

:) οχι και γυλος φιλε Μαριε αναγνωριζετε ευκολα ο γυλος :) !το μαυρομπλε ψαρι τωρα που θυμηθηκα στην αρχη νομισα οτι ηταν ενα φυκι μαυρο αλλα μετα που του κοντεψα καταλαβα οτι ηταν ψαρι!
το αλλο μπορει να ανακαλυψω τι ηταν γιατι δεν ηταν παρα πολλα παραξενο αν και δεν ξαναειδα..καποιος που του ειπα πως το επιασα σε σιλικονουχο αφρωτα μου ειπε πως μπορει να ειναι σαφριδι και να πω την αληθεια του μοιαζει πολυ στο σχημα αλλα το χρωμα??..μπορει να υπαρχη και σε αλλο χρωμα απο το συνηθισμενο?

legendguards

Re: ΤΙ ΨΑΡΙ ΕΙΝΑΙ?

Post by legendguards »

μπορει να υπαρχει και σε φουξια

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: ΤΙ ΨΑΡΙ ΕΙΝΑΙ?

Post by Στάθης »

christos nic wrote:Το αλλο ψαρι που εχω απορια τι ειναι και δεν νομιζω να το μαθω ποτε γιατι ηταν παρα πολλα παραξενο που μου εκαμε πολλη εντυπωση μια φορα που ειχα παει ψαροτουφεκο..ηταν περιπου 10 εκατοστα μαυρο χρωμα :o με μπλε νομιζω(βασικα σκουρο πολυ μπλε προς μαυρο)πολυ μακροστενο ψαρι και το ποιο παραξενο πανω του ηταν τα 2 πτεριγια στην ραχη του πολυ λεπτα με καποια αποσταση το ενα απο το αλλο που και αυτα ηταν μακροστενα αλλα οχι με αγκαθια(αρχιζαν πισω απο το κεφαλι και κατεληγαν στην ουρα!!!
christos nic wrote:το μαυρομπλε ψαρι τωρα που θυμηθηκα στην αρχη νομισα οτι ηταν ενα φυκι μαυρο αλλα μετα που του κοντεψα καταλαβα οτι ηταν ψαρι!


Image
Image

Κάποιο είδος σακκοράφας ίσως;
Last edited by Στάθης on Sat Apr 09, 2011 4:48 pm, edited 2 times in total.
no whey no gain

legendguards

Re: ΤΙ ΨΑΡΙ ΕΙΝΑΙ?

Post by legendguards »

οι αππαρο

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΤΙ ΨΑΡΙ ΕΙΝΑΙ?

Post by Greg »

τουτο εν ειδος σακκοραφας.. εβλεπα καποτε μεσα στις φυκιες τον καιρο που βουττουσα με τη μασκα και τα πεδιλα, δεν ξερω αν υπαρχουν ακομα
Esox Lucius

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: ΤΙ ΨΑΡΙ ΕΙΝΑΙ?

Post by christos nic »

Φιλε Σταθη εισαι αρκετα κοντα αλλα μπορει και να ειναι καποιο ειδος σακκοραφας απλα το χρωμα δεν συμφωνη με αυτο αλλα μπορει να ειναι που ηταν ποιο μικρο μεγεθος και το κεφαλι το κακο δεν το θυμαμε :( ..επισης τα πτεριγια μιαζουν αλλα ηταν με περισσοτερο υψος(5 φορες ποιο ψηλα)!!εκεινο που λυπουμε ειναι που δεν εχω υποβρυχια φωτογραφικη..μπορει να ηταν και κανενα ειδος καινουριο για την κυπρο!

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”