"ψαροταβέρνες"

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

"ψαροταβέρνες"

Post by marios »

Τελικά υπάρχουν ψαροταβέρνες κοντά στην θάλασσα που να σερβίρουν φρέσκο ψάρι σε λογικές τιμές στην κύπρο, χωρίς να είσαι πχ 20 χρονια "δικός τους" πελάτης?...προσωπικά πιστεύω μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού...ειδικά αν κανεις την ΜΛΚια να παραγγείλεις ψαρομεζέδες...Α ρε γλέντια που θα κανεις :violin: τεραστια ποικιλία κατεψυγμένων! μύδια ,κάβουρες, χταπόδι, σουπιές, καλαμαράκι, ταχίνι με συντηρητικό, ταραμάς το ίδιο, πατάτες τηγανητές το ίδιο , γαρίδες κατεψυγμένες...δεν λέω.. γοπιτσα,( αν δεν είναι πέρκες η ότι δήποτε από τα διαφορα που αγοράζουν) σαλάτα και το κερασάκι στην τούρτα, η 200άρα τσιπουριτσα ιχθυοτροφείου στο τέλος!! είναι φρεσκότατα ! :dance: ....και ο μπίλης στο τέλος :violence-blades: ,αχώνευτος!!..............Γιατί άνοιξα αυτό το θέμα?? ............... :shifty: επιραξεμε το πολύ κατεψυγμένο :shhh:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
LEONIDAS
Posts: 489
Joined: Thu Sep 27, 2007 2:37 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: "ψαροταβέρνες"

Post by LEONIDAS »

marios wrote:Τελικά υπάρχουν ψαροταβέρνες κοντά στην θάλασσα που να σερβίρουν φρέσκο ψάρι σε λογικές τιμές στην κύπρο, χωρίς να είσαι πχ 20 χρονια "δικός τους" πελάτης?...προσωπικά πιστεύω μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού...ειδικά αν κανεις την ΜΛΚια να παραγγείλεις ψαρομεζέδες...Α ρε γλέντια που θα κανεις :violin: τεραστια ποικιλία κατεψυγμένων! μύδια ,κάβουρες, χταπόδι, σουπιές, καλαμαράκι, ταχίνι με συντηρητικό, ταραμάς το ίδιο, πατάτες τηγανητές το ίδιο , γαρίδες κατεψυγμένες...δεν λέω.. γοπιτσα,( αν δεν είναι πέρκες η ότι δήποτε από τα διαφορα που αγοράζουν) σαλάτα και το κερασάκι στην τούρτα, η 200άρα τσιπουριτσα ιχθυοτροφείου στο τέλος!! είναι φρεσκότατα ! :dance: ....και ο μπίλης στο τέλος :violence-blades: ,αχώνευτος!!..............Γιατί άνοιξα αυτό το θέμα?? επιραξεμε το πολύ κατεψυγμένο :shhh:
Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκαιο. Εγώ το καλύτερο ψάρι το τρώω στην Κοκκινοτρυμιθιά!!!!!!!!!!Ναι όντως. Είναι τέλεια δικός μου αν θες να φάς ψάρι πες μου να σου δώσω συντεταγμένες!
Το ψάρι θέλει υπομονή και το μ....νί κυνήγι.

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: "ψαροταβέρνες"

Post by mariosko »

εγω το ποιο ωραιο ψαρι τροω το σπιτι μου παντος... αμαν παραπονιουμαστε εμεις που παμε ψαρεμα σκεφτου ο κοσμος που εν παει τι να πει. Φυσικα τζινοι νομιζουν πως εν ψαρι που τρων.
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: "ψαροταβέρνες"

Post by MariosK »

LEONIDAS wrote:Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκαιο. Εγώ το καλύτερο ψάρι το τρώω στην Κοκκινοτρυμιθιά!!!!!!!!!!Ναι όντως. Είναι τέλεια δικός μου αν θες να φάς ψάρι πες μου να σου δώσω συντεταγμένες!
Καλάν ρε κρατούμε τους ψαρότοπους κρυφούς κρατούμε τζε της ψαροταβέρνες τωρά :lol: :lol: :lol: ? Πε μας τζε μας να ξέρουμεν αν κόψουμε καμιά φορά Λευκωσία να πάμεν :P.

Έτσι σοβαρά τωρά, ψαρομεζέδες ποτέ!!! Είναι μετρημένοι στα δάχτυλα τούτοι που φέρνουν ψάρι φρέσκο στους ψαρομεζέδες, π.χ. σε όλη την Πάφο έναν ξέρω που φέρνει στο τέλος σορκούς ολόφρεσκους.

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: "ψαροταβέρνες"

Post by fISHANDCHIPS »

Σε μερικές ταβέρνες μπορεί να πετύχεις καλά ψάρια (μιλώ για ψαρομεζέδες) αλλά εξαρτάτε απο την εποχή. Πχ το καλοκαίρι προς φθινόπορο έτυχε να φάω ωραίες μεγάλες μελάνες και για ψάρι μεγάλο ένα μανάλι αναμισόκιλο ... εννεν και το καλίτερο ψάρι αλλά οκ ,τον χειμώνα καλαμάρι κτλ στην ίδια ταβέρνα τον κατακλυσμό (μεγάλο λάθος να παεις για ψάρι τον κατακλυσμο,με τόσο κόσμο που έχουν να ταίσουν) εφερε μας πέρκες σπάρους(το μόνο θετικό είναι οτι μάλλον ε φρέσκα) και ξιφία ... ε τζαμε εγύρισεν μου
Last edited by fISHANDCHIPS on Thu Jul 22, 2010 4:40 pm, edited 1 time in total.
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: "ψαροταβέρνες"

Post by fISHANDCHIPS »

mariosko wrote:αμαν παραπονιουμαστε εμεις που παμε ψαρεμα σκεφτου ο κοσμος που εν παει τι να πει. Φυσικα τζινοι νομιζουν πως εν ψαρι που τρων
Εχει κόσμο που καρτερά να έρτει το πιάτο με τις καβουροδαγκάνες πανέ :doh:
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: "ψαροταβέρνες"

Post by MariosK »

fISHANDCHIPS wrote:
mariosko wrote:αμαν παραπονιουμαστε εμεις που παμε ψαρεμα σκεφτου ο κοσμος που εν παει τι να πει. Φυσικα τζινοι νομιζουν πως εν ψαρι που τρων
Εχει κόσμο που καρτερά να έρτει το πιάτο με τις καβουροδαγκάνες πανέ :doh:
Εννωείς τις συνθετικές καβουροδαγκάνε πανέ :lol:. Το μόνο αληθινό κομμάτι κάβουρα σε τζίνο το πράμαν ούλλον είναι το κόκκαλο που το πόι του κάβουρα.

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: "ψαροταβέρνες"

Post by fISHANDCHIPS »

MariosK wrote:
fISHANDCHIPS wrote:
mariosko wrote:αμαν παραπονιουμαστε εμεις που παμε ψαρεμα σκεφτου ο κοσμος που εν παει τι να πει. Φυσικα τζινοι νομιζουν πως εν ψαρι που τρων
Εχει κόσμο που καρτερά να έρτει το πιάτο με τις καβουροδαγκάνες πανέ :doh:
Εννωείς τις συνθετικές καβουροδαγκάνε πανέ :lol:. Το μόνο αληθινό κομμάτι κάβουρα σε τζίνο το πράμαν ούλλον είναι το κόκκαλο που το πόι του κάβουρα.
που μπορεί να τις στέλουν πίσω οπως τις μπουκαλες τις κοκακόλα και να τις ξαναγεμονουν :lol: :lol: :lol:
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: "ψαροταβέρνες"

Post by marios »

fISHANDCHIPS wrote:
που μπορεί να τις στέλουν πίσω οπως τις μπουκαλες τις κοκακόλα και να τις ξαναγεμονουν :lol: :lol: :lol:
:lol: Μεν βάλεις ιδέες..ετζέ ξέρεις καμια φορα :shifty:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
LEONIDAS
Posts: 489
Joined: Thu Sep 27, 2007 2:37 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: "ψαροταβέρνες"

Post by LEONIDAS »

MariosK wrote:
LEONIDAS wrote:Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκαιο. Εγώ το καλύτερο ψάρι το τρώω στην Κοκκινοτρυμιθιά!!!!!!!!!!Ναι όντως. Είναι τέλεια δικός μου αν θες να φάς ψάρι πες μου να σου δώσω συντεταγμένες!
Καλάν ρε κρατούμε τους ψαρότοπους κρυφούς κρατούμε τζε της ψαροταβέρνες τωρά :lol: :lol: :lol: ? Πε μας τζε μας να ξέρουμεν αν κόψουμε καμιά φορά Λευκωσία να πάμεν :P.

Έτσι σοβαρά τωρά, ψαρομεζέδες ποτέ!!! Είναι μετρημένοι στα δάχτυλα τούτοι που φέρνουν ψάρι φρέσκο στους ψαρομεζέδες, π.χ. σε όλη την Πάφο έναν ξέρω που φέρνει στο τέλος σορκούς ολόφρεσκους.
Χ. Δράκος στον παλιο δρόμο Κοκκινοτρυμιθιάς. Είναι παρέας αν τύχει και πάς πε του ότι έστειλα σε εγώ τζιαι εννα φάεις καλά!!!
Το ψάρι θέλει υπομονή και το μ....νί κυνήγι.

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: "ψαροταβέρνες"

Post by MariosK »

LEONIDAS wrote:
MariosK wrote:
LEONIDAS wrote:Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκαιο. Εγώ το καλύτερο ψάρι το τρώω στην Κοκκινοτρυμιθιά!!!!!!!!!!Ναι όντως. Είναι τέλεια δικός μου αν θες να φάς ψάρι πες μου να σου δώσω συντεταγμένες!
Καλάν ρε κρατούμε τους ψαρότοπους κρυφούς κρατούμε τζε της ψαροταβέρνες τωρά :lol: :lol: :lol: ? Πε μας τζε μας να ξέρουμεν αν κόψουμε καμιά φορά Λευκωσία να πάμεν :P.

Έτσι σοβαρά τωρά, ψαρομεζέδες ποτέ!!! Είναι μετρημένοι στα δάχτυλα τούτοι που φέρνουν ψάρι φρέσκο στους ψαρομεζέδες, π.χ. σε όλη την Πάφο έναν ξέρω που φέρνει στο τέλος σορκούς ολόφρεσκους.
Χ. Δράκος στον παλιο δρόμο Κοκκινοτρυμιθιάς. Είναι παρέας αν τύχει και πάς πε του ότι έστειλα σε εγώ τζιαι εννα φάεις καλά!!!
ΟΚ ρε φίλε thanks :D!
marios wrote:
fISHANDCHIPS wrote:
που μπορεί να τις στέλουν πίσω οπως τις μπουκαλες τις κοκακόλα και να τις ξαναγεμονουν :lol: :lol: :lol:
:lol: Μεν βάλεις ιδέες..ετζέ ξέρεις καμια φορα :shifty:
:shifty: :think:

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: "ψαροταβέρνες"

Post by Tryfon »

Kalamies Στον προταρα :dance:
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: "ψαροταβέρνες"

Post by Tryfon »

Ως γεγονος επια μια φορα στο λιμανακι παφου τζαι εφαα μπαλα! Εβαλαν μου τον 50 ευρω μονο τον μπαλα :shock:
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: "ψαροταβέρνες"

Post by mariosko »

γιατι ποτε εξανειδες μπαλα και ξερεις και τι ειναι ο μπαλας εσυ??? :D Καμε τελικη προσφορα για την παγονιερα - σεντουτζι και αφισε τες πελλαρες...
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: "ψαροταβέρνες"

Post by marios »

Vintage wrote:Ο κύπριος συνήθος εν ξέρει να φάει ψάρι και το κάνει σαν μόδα εξου και η ανακάλυψη του ψαρομεζέ ;)
Στην ελλάδα δεν σερβίρουν κάτι αντίστοιχο? από ποικιλία θαλασσινών?
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”