"ψαροταβέρνες"

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
Sorkomanis
Posts: 436
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:38 pm
Location: Λευκωσία

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by Sorkomanis »

fISHANDCHIPS wrote:
Sorkomanis wrote: ήμουν ο μονος που δεν έφαγε από την τελευταία πιατέλα (που συνήθως πρέπει είναι ένα μεγάλο αρκετά καλής ποιότητας ψάρι) που ήταν τσιπουρα και λαβράκι των φοβερών ιχθυοτροφείων μας, και ήμουν ο μονος που μετά από μερικές ώρες δεν είχα ανακατεμένο στομάχι και κόψιμο
Ρε φίλε πρέπει να έχει χρόνια να πάεις σε ψαροταβέρνα ? :D :D :D
Ναι έχει πάνω που 2 χρονια. Εχτές ήταν να φύγει ένας παρέας να πάει εξωτερικό και πριν το αεροδρόμιο ήθελε να πάμε για ψαρομεζέδες. Το μονο που μου άρεσε ήταν το παρπουνι που ήταν θεϊκό και για κάποιον λόγο οι άλλοι δεν φάγανε και έδοκα πάνω του :D :D
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)

Sorkomanis
Posts: 436
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:38 pm
Location: Λευκωσία

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by Sorkomanis »

LEONIDAS wrote:
fISHANDCHIPS wrote:
Sorkomanis wrote: ήμουν ο μονος που δεν έφαγε από την τελευταία πιατέλα (που συνήθως πρέπει είναι ένα μεγάλο αρκετά καλής ποιότητας ψάρι) που ήταν τσιπουρα και λαβράκι των φοβερών ιχθυοτροφείων μας, και ήμουν ο μονος που μετά από μερικές ώρες δεν είχα ανακατεμένο στομάχι και κόψιμο
Ρε φίλε πρέπει να έχει χρόνια να πάεις σε ψαροταβέρνα ? :D :D :D
Δαμέ εννα συμφωνήσω!!! Πάντα μα πάντα το τελευταίο ψάρι στην σχάρα στον ψαρομεζέ είναι τσιπούρα ή λαυράκι φυσικά του ιχθυοτροφείου εδώ και πολλά χρόνια!!!Σιγά να μεν μας βάλουν ασπρόβλαχο οξά φαγκρί φρέσκο!!! Πάντως κι εγώ πιστεύω όπως είπε και ο Μάριος η παρενέργειες πρέπει να οφείλονται στις χίλιες δυο κατεψυγμένες μ............κίες που σερβίρουν στον ψαρομεζέ!! Προσωπικά όταν πάω ψαροταβέρνα παραγγέλλω 2-3 πράγματα που συγκόφκω στο ψυγείο ότι εν φρέσκα τζιαι μόνο εκείνα. Ψαρομεζέ εν αξίζει να μπεις στον κόπο τρώεις όλον τον ειδών τα κατεψυγμένα επεξεργασμένα δήθεν προϊόντα ψαριού και το πολλύν αν είσαι τυχερός διάφορα βάρκας υποβαθμισμένης αξίας και ποιότητας στο τηγάνι και πάντα κλείνουν με ιχθυοτροφείου στην σχάρα.
Ρε φιλε να σας πω την αλήθεια μόλις ήρθεν η πιατέλα με το λαβράκι και τι τσιπουρα δεν μου γεμοσαν το μάτι. Έχτος του ότι εν του ιχθυοτροφείου και δεν θα έτρωγα anyway, εφενετουν πολλά άθλιο σαννα και εκείνος που τα άνοιξε πρώτη φορα άνοιγε ψάρι, αντί να φαίνεται η κουνα ωραία τζαμε σερβιρισμένη ήταν τέλεια πασανακατι, και εμπήκεν μου η ιδέα ότι μόλις το είχαν πιάσει που άλλο τραπέζι και έφεραν μας το εμάς
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)

User avatar
LEONIDAS
Posts: 489
Joined: Thu Sep 27, 2007 2:37 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Κουβέντες του ΚΑΦΕΝE

Post by LEONIDAS »

Δαμέ εννα συμφωνήσω!!! Πάντα μα πάντα το τελευταίο ψάρι στην σχάρα στον ψαρομεζέ είναι τσιπούρα ή λαυράκι φυσικά του ιχθυοτροφείου εδώ και πολλά χρόνια!!!Σιγά να μεν μας βάλουν ασπρόβλαχο οξά φαγκρί φρέσκο!!! Πάντως κι εγώ πιστεύω όπως είπε και ο Μάριος η παρενέργειες πρέπει να οφείλονται στις χίλιες δυο κατεψυγμένες μ............κίες που σερβίρουν στον ψαρομεζέ!! Προσωπικά όταν πάω ψαροταβέρνα παραγγέλλω 2-3 πράγματα που συγκόφκω στο ψυγείο ότι εν φρέσκα τζιαι μόνο εκείνα. Ψαρομεζέ εν αξίζει να μπεις στον κόπο τρώεις όλον τον ειδών τα κατεψυγμένα επεξεργασμένα δήθεν προϊόντα ψαριού και το πολλύν αν είσαι τυχερός διάφορα βάρκας υποβαθμισμένης αξίας και ποιότητας στο τηγάνι και πάντα κλείνουν με ιχθυοτροφείου στην σχάρα.[/quote]

Ρε φιλε να σας πω την αλήθεια μόλις ήρθεν η πιατέλα με το λαβράκι και τι τσιπουρα δεν μου γεμοσαν το μάτι. Έχτος του ότι εν του ιχθυοτροφείου και δεν θα έτρωγα anyway, εφενετουν πολλά άθλιο σαννα και εκείνος που τα άνοιξε πρώτη φορα άνοιγε ψάρι, αντί να φαίνεται η κουνα ωραία τζαμε σερβιρισμένη ήταν τέλεια πασανακατι, και εμπήκεν μου η ιδέα ότι μόλις το είχαν πιάσει που άλλο τραπέζι και έφεραν μας το εμάς[/quote]

Μπορεί να είναι κι έτσι διότι πολλές φορές επειδή ο Κυπραίος διά με τα μούτρα στα ορεκτικά και τις άλλες όλες μαλακίες συνήθως το τελευταίο ψάρι μένει τζιαι μπόρεί να σας το ανακυκλώσαν!! Είμαι κι εγώ τακτικός σε εκείνες τις ψαροταβέρνες που είπες αλλά ως τωρά δεν έχω κανένα παράπονο πρωσοπικά αλλά όπως είπα δεν τρώω ποτέ ψαρομεζέ.
Το ψάρι θέλει υπομονή και το μ....νί κυνήγι.

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”