Τρατες!!!!!!!

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Παντως η λιστα που βλεπω ειναι διπλασια σχεδον απο τα ατομα που γραφτηκαν στον νεο Συνδεσμο κατα την διαρκεια της Εκθεσης.
Για να πετυχουμε οτιδηποτε χρειαζεται ΜΑΖΙΚΟΤΗΤΑ και καλη οργανωση.
Οσες φορες πηγα στην Βουλη, ειτε για Επαγγελματικα θεματα ειτε για Κυνηγετικα η Ψαρευτικα, η πρωτη ερωτηση των Βολευτων ειναι....... ΠΟΣΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ :?:

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by angiec »

barracuda wrote:
CASTING wrote:Νομιζω κοπελια δαμε γραφουμε
"GAME OVER" :( :(

Υ.Γ. Εν νομιζω να μπορει να γινει κατι γιατι εν πολλη το λιλλη τζαι μπροστα στο λιλλη πουλουν τζαι τη μανα τους τουτοι.
:twisted: :twisted: :twisted:
+1000 000 000 000 000 000 !!!!! :whistle: !!!!!
Eαν ο καθένας μας έλεγε τα πιό πάνω και έκανε πίσω τότε είμαστε ΑΞΙΟΙ της Μοίρας μας .........Για να το αντιμετωπήσουμε θέλει πολλή Οργάνωση ΤΟΣΟ μεταξύ μας ΟΣΟ να προσπαθήσουμε να πείσουμε και άλλους,και ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ. Απο διάφορους συνδέσμους.Και αυτό θα πρέπει να δουλέψουμε πολύ ,τουλάχιστο αξίζει να πούμε ότι κάναμε κάτι.ΕΡΓΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΑ. :!: :!: :!: :!: :!: :!:

User avatar
marios_tilliros
Posts: 83
Joined: Sat Mar 01, 2008 6:34 pm
Location: pafos

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by marios_tilliros »

Συμφωνω μονο οργανωση χρειαζεται ειμαστε παρα πολοι εμεις που αγωνιουμε για το μελον των θαλασσων μας ..να ενοσουμε τις φωνες μας :clap:

User avatar
marios_tilliros
Posts: 83
Joined: Sat Mar 01, 2008 6:34 pm
Location: pafos

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by marios_tilliros »

οι :naughty: εν ειμαστε λιοι απλα δεν μιλουμε ,δεν οργανονομαστε σκεφτου μονο οτι ενας στους 3 αγαπαει την θαλασσα :ugeek:

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by angiec »

ΤΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ......ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ Ο ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by angiec »

angiec wrote: ΤΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ......ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ Ο ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:


ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ ------ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΤΗΝ ΣΟΥΒΛΑ ΜΑΣ------ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ....ΑΛΩΝΙΖΟΥΝ

kar18amber
Posts: 7
Joined: Tue May 11, 2010 1:50 pm

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by kar18amber »

ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΥ
ΠΑΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
ΝΑΔΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΝΙΚΟΛΑΣ ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ
ΜΑΡΙΟΣ ΚΛΕΑΝΘΟΥΣ
ΑΓΓΕΛΑ ΚΩΣΤΑΡΑ
TΡΥΦΩΝΑΣ ΣΑΡΔΑΛΟΣ
ΠΑΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ
ΣΑΒΒΑΣ ΑΠΛΙΤΖΙΩΤΗΣ
ΕΒΡΟΣ ΕΥΡΙΠΙΔΟΥ
ΣΤΕΦΑΝΟΣ Χ'ΚΥΡΙΑΚΟΣ
ΝΙΚΟΛΑΣ ΧΑΡΡΙΣ
ΚΩΣΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ
ΜΑΡΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΑΝΤΡΕΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΟΥ
ΑΝΤΡΕΑΣ ΣΑΤΟΝ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΠΥΡΟΥ
ΡΟΔΟΣΘΕΝΗΣ ΡΟΔΟΣΘΕΝΟΥΣ
ΜΑΡΙΟΣ ΠΑΦΙΤΗΣ
ΜΑΡΙΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΥ
ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΣΑΚΙΡΗΣ
ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ
ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΙΑΚΩΒΟΥ
ΣΤΕΛΙΟΣ ΙΑΚΩΒΟΥ
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΣΑΚΙΡΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΠΟΥΝΤΑΙ
ΝΙΚΟΣ ΤΣΑΚΙΡΗΣ
ΓΑΒΡΙΕΛΑ ΠΕΚΟΡΑΛΕ
ΜΙΧΑΛΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ
ΡΟΛΑΝΔΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ
Άριστος Αριστείδου
Πέτρος Αριστείδου
Κώστας Σκεμπετζής
Μάριος Γεωργίου
ΗΛΙΑΣ ΠΑΡΤΑΟΥΡΙΔΗΣ
ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΗΡΑΚΛΕΟΥΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΥ
Κωνσταντινος Νικολαΐδης
Λευτέρης Λοίζου
Κωνσταντινος Λοίζου
Μιχάλης Λοίζου
Αχιλλέας Γαβριηλίδης
Παναγιώτης Νικολαΐδης
IΟΑΝΝΗΣ ΒΟΥΡΑΣ
+2
ΤΩΝΗΣ ΣΑΖΟΣ
ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΑΡΩ

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by gdeme »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Οσες φορες πηγα στην Βουλη, ειτε για Επαγγελματικα θεματα ειτε για Κυνηγετικα η Ψαρευτικα, η πρωτη ερωτηση των Βολευτων ειναι....... ΠΟΣΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ :?:

Γι αυτο δεν παμε μπροστά ποτέ. Δηλ αν εισαι ενας και εχεις δικαιο σημαινει οτι δεν εχεις στο ηλιο μοιρα.
Ενω αν ειναι οχλος, και άδικο να έχεις κατι θα κανονησουμε.

Α ρε βρεγμενη σανιδα που χρειαζονται καποιοι

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by MariosK »

gdeme wrote:
EVANTHIS LOIZOU wrote:Οσες φορες πηγα στην Βουλη, ειτε για Επαγγελματικα θεματα ειτε για Κυνηγετικα η Ψαρευτικα, η πρωτη ερωτηση των Βολευτων ειναι....... ΠΟΣΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ :?:

Γι αυτο δεν παμε μπροστά ποτέ. Δηλ αν εισαι ενας και εχεις δικαιο σημαινει οτι δεν εχεις στο ηλιο μοιρα.
Ενω αν ειναι οχλος, και άδικο να έχεις κατι θα κανονησουμε.

Α ρε βρεγμενη σανιδα που χρειαζονται καποιοι
Δεν είναι καθόλου έτσι. Η πλειοψηφία έχει πάντα δίκαιο αλλά ποττέ εν μιλά. Το πόσοι ήσαστεν δεν αναφέρετε στο πόσους ενδιαφέρει η θάλασσα, η φύση και το κυνήγι αλλά στο πόσοι εν να μιλήσετε τζε να μας κάμετε ρεζίλι, εν τούτο που φοούνται. Τζε δυστηχώς οι παραπάνο έμαθαν να γύρνουν πίσω τζε να αφήνουν τους άλλους να βουρούν. Όσπου να ξιλιφτούν ούλλα τζε τότε θα καταλάβουν πόσο μαλάκες είναι. Οπότε κόψετε τα κλάματα τζε τις μοιρολατρίες τζε κάμετε κάτι, ότι μπορείτε. Ενταχθείτε σε ένα σύνδεσμο με σκοπούς τζε αρχές που σας αντιπροσωπεύουν τζε προσπαθήστε να βοηθήσετε τζίνους τους 5-10 "γάρους¨ που βουρούν για ούλλους.

Πόσους ψαράες έχει στην Κύπρο. Στα γλυκά νερά ξέρουμεν ότι βγαίνουν περίπου 2000 άδειες τον χρόνο ( http://www.kynigos.com/Ψάρεμα/ΝέαΨάρεμα ... fault.aspx ). Στην θάλλασα είμαι σίγουρος άλλες τόσες για βάρκες και ψαροτουφεκκάδες. Αν ούλλοι που ασχολούνται με το ψάρεμα αποφασίζαν να θυσιάζαν 2 ψαρέματα τον χρόνο για βοηθήσουν φανταστείτε τι θα μπορούσαμε να κάμουμε...

"Αλλά εν πειράζει άιστους άλλους να μάχουνται. Τζε ξέρεις κάτι αφού εν ελέγχουν κανέναν εν θα φκάλω ούτε εγώ άδεια φέτος."

Ε καλάν ρε κοπέλια που την μια παίζετε πελλόν τζε δεν σας ενδιαφέρει τζε δεν φκάλετε ούτε άδειαν αφού εν γίνουνται ελέγχοι τζε που την άλλη έχετε και παράπονον? Πόσες φορές άκουσα δαμέσα κατί βλακίες του στιλ εν να πάω τον Μάη αφού ούλλοι πάσειν, εν ελέγχει κανένας, γιατί να διώ 34 ευρώ τον χρόνον για άδειαν?????? Καλάν ρε εσείς που έχετε βάρκα μιαν εξόρμηση να κάμετε οι πεζίνες του αυτοκινήτου και της βάρκας εν παραπάνο που την άδεια. Κάτσετε έσσο μιαν ημέρα με την οικογένεια σας τζε μεν πάτε ψάρεμα για φκάλετε την άδεια για να είστε νόμιμοι αν σας κολιούν τα 34 ευρώ και να δω τον επόμενο χρόνο που εν να έχει 10000 άδειες ψαροτούφεκκου, βάρκας και γλυκά νερά αν θα έχουν δικαιολογία ότι εν έχουν κονδύλι για να κάμνουν ελέγχους! Εσκεφτίκετε το καμιαν φορά έτσι?

Και για να έχετε υπόψιν σας το τμήμα ελέγχου του Τμήματος Αλίειας είναι κοινό και για θάλασσα, βάρκες και ψαροτούφεκκο, και για γλυκά νερά, οπότε αν μια ομάδα ψαράδων τραβήσει πίσω τρων την ούλλοι.

User avatar
marios_tilliros
Posts: 83
Joined: Sat Mar 01, 2008 6:34 pm
Location: pafos

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by marios_tilliros »

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by (CyBasser) »

MariosK wrote:Δεν είναι καθόλου έτσι. Η πλειοψηφία έχει πάντα δίκαιο αλλά ποττέ εν μιλά. Το πόσοι ήσαστεν δεν αναφέρετε στο πόσους ενδιαφέρει η θάλασσα, η φύση και το κυνήγι αλλά στο πόσοι εν να μιλήσετε τζε να μας κάμετε ρεζίλι, εν τούτο που φοούνται. Τζε δυστηχώς οι παραπάνο έμαθαν να γύρνουν πίσω τζε να αφήνουν τους άλλους να βουρούν. Όσπου να ξιλιφτούν ούλλα τζε τότε θα καταλάβουν πόσο μαλάκες είναι. Οπότε κόψετε τα κλάματα τζε τις μοιρολατρίες τζε κάμετε κάτι, ότι μπορείτε. Ενταχθείτε σε ένα σύνδεσμο με σκοπούς τζε αρχές που σας αντιπροσωπεύουν τζε προσπαθήστε να βοηθήσετε τζίνους τους 5-10 "γάρους¨ που βουρούν για ούλλους.

Πόσους ψαράες έχει στην Κύπρο. Στα γλυκά νερά ξέρουμεν ότι βγαίνουν περίπου 2000 άδειες τον χρόνο ( http://www.kynigos.com/Ψάρεμα/ΝέαΨάρεμα ... fault.aspx ). Στην θάλλασα είμαι σίγουρος άλλες τόσες για βάρκες και ψαροτουφεκκάδες. Αν ούλλοι που ασχολούνται με το ψάρεμα αποφασίζαν να θυσιάζαν 2 ψαρέματα τον χρόνο για βοηθήσουν φανταστείτε τι θα μπορούσαμε να κάμουμε...

"Αλλά εν πειράζει άιστους άλλους να μάχουνται. Τζε ξέρεις κάτι αφού εν ελέγχουν κανέναν εν θα φκάλω ούτε εγώ άδεια φέτος."

Ε καλάν ρε κοπέλια που την μια παίζετε πελλόν τζε δεν σας ενδιαφέρει τζε δεν φκάλετε ούτε άδειαν αφού εν γίνουνται ελέγχοι τζε που την άλλη έχετε και παράπονον? Πόσες φορές άκουσα δαμέσα κατί βλακίες του στιλ εν να πάω τον Μάη αφού ούλλοι πάσειν, εν ελέγχει κανένας, γιατί να διώ 34 ευρώ τον χρόνον για άδειαν?????? Καλάν ρε εσείς που έχετε βάρκα μιαν εξόρμηση να κάμετε οι πεζίνες του αυτοκινήτου και της βάρκας εν παραπάνο που την άδεια. Κάτσετε έσσο μιαν ημέρα με την οικογένεια σας τζε μεν πάτε ψάρεμα για φκάλετε την άδεια για να είστε νόμιμοι αν σας κολιούν τα 34 ευρώ και να δω τον επόμενο χρόνο που εν να έχει 10000 άδειες ψαροτούφεκκου, βάρκας και γλυκά νερά αν θα έχουν δικαιολογία ότι εν έχουν κονδύλι για να κάμνουν ελέγχους! Εσκεφτίκετε το καμιαν φορά έτσι?

Και για να έχετε υπόψιν σας το τμήμα ελέγχου του Τμήματος Αλίειας είναι κοινό και για θάλασσα, βάρκες και ψαροτούφεκκο, και για γλυκά νερά, οπότε αν μια ομάδα ψαράδων τραβήσει πίσω τρων την ούλλοι.
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Φιλε μου gdeme :!: :!: ακριβως ετσι δουλευει το πραμα στην Κυπρο την Θαλασσοφιλητη την Μακαρια Γη :evil: :evil: :evil: :evil:
Κυβερνα ο ΟΧΛΟΣ :evil: :evil: :evil:
Και ας μην κακοφαινεται σε πολλους διοτι αυτη ειναι η αληθεια.
Εμαθαμεν ΟΥΛΛΟΙ να μετρουμε τα ΠΑΝΤΑ ΠΟΣΟΤΙΚΑ και ΟΧΙ ΠΟΙΟΤΙΚΑ
Αυτος που εκαμεν πεντε μπακκιρες σημμερα εν πιο τσιακκος που τον αλλον ποκαμεν μονον θκιο.

ΤΩΡΑ................για να μεινω στο επιμαχο θεμα που θα γινει αιτια να μαλλωσουν μερικοι μεταξυ τους για το τιποτε.
Περσυ εστειλα ενα Ε μειλ στο Τ.Α και ζητησα επισημη ενημερωση σαν ενδιαφερομενος πολιτης σχετικα με τους στολους που ερχονται και ψαρευουν απο αλλες χωρες. Ενα μηνα μετα μου απαντησε ο Κυριος Παγατας του Τ.Α. για να μου πει λιγο πολυ οτι αυτα ειναι "κρατικα μυστικα" :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: Μιλησα και στο τηλεφωνο μαζι του και σαν καλος "Δημοσιος Υπαλληλος" με εξαπεστειλε στις Ελληνικες Καλενδες.
Φετος, ΑΝ θελετε να αντιδρασουμε για κατι ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.
Τους Δημοσιογραφους, κατα την μεγαλυτερη τους πλειοψηφια, ΔΕΝ τους εχω εμπιστοσυνη, και για να ειμαι πιο ακριβοδικαιος, ΔΕΝ τους γοραζω μιαν μπακκιρα. Οποταν δεν μπορουμε να φωναζουμε για καθε μαμακια που γραφουν.
ΕΙΣΗΓΟΥΜΑΙ να γραψη ο Κωστας μιαν επιστολη στο Τ.Α. και να ζητα επισημη ενημερωση και απαντηση στα ερωτηματα μας.
Η επιστολη θα κοινοποιηθη και στον Υπουργο Γεωργιας και θα μπει στο Φορουμ.
Θα υπογραφεται απο ΟΛΟΥΣ μας.
Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ
ΑΝ υπαρξη απαντηση, και δεν μας ικανοποιηση τοτε ΑΝ θελουμε παμε και κανουμε και εμεις τα δικα μας :?:

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by MariosK »

Εγώ συμφωνώ κ. Ευάνθη. Ας σταλεί η επιστολή για επίσημη ενημέρωση και μετά να προχωρήσουμε. Κώστα?

Costass
Posts: 112
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:43 am
Location: cy

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by Costass »

για σας κοπελια.ακούεται πολλά καλή ιδέα tze μάλλον εν μια καλή οδός για να "ακουστουμεν".αλλα να σας πω την "αλιτηκια" entze είμαι επιστολογράφος..:) eκάμα μιαν επιστολή πολλά γενική στην οποια θα "ενιμεροναμεν" οργανωμένους και μην για τις πρόθεσης μας εσείς μιλάτε για άλλην επιστολή που δεν "εκαταλαβα" τι πρέπει να γράψουμεη καν.όπως tze να αίσχη αν tze είμαι πρόθυμος να βοηθήσω πιθανόν να μεν είμαι ο κατάλληλος να την γράψω, κάποια "πετηκια" "επροθιμοπιοιθηκαν" tze μάλιστα με πήρα στο θέμα.
το άλλον είναι ότι ο admin μου είπεν ότι γίνονται κάποιες energies παρασκηνιακά tze θα "εχουμεν" νέα σύντομα με λίγα λόγια συνιστά υπομονή επίσης ότι είναι να γίνει πρέπει να γίνει από κάποιον οργανωμένων οι το κόστη η τον γιάννη κτλ . .pete μου tze εσείς τι γνώμη σας.

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by MariosK »

Costass wrote:ότι είναι να γίνει πρέπει να γίνει από κάποιον οργανωμένων οι το κόστη η τον γιάννη κτλ . .pete μου tze εσείς τι γνώμη σας.
Τούτο είναι δεδομένο Κώστα απλά το θέμα με τη δεύτερη επιστολή που πρότινε ο κ. Ευάνθης μπορείς να γίνει και από ένα άτομα και είτε απαντήσουν είτε όχι δίνει βήμα για να προχωρήσουμε. Ίσως αυτό να έχει κάνει ήδη ο Άριστος... Σωστά?

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”