Τρατες!!!!!!!

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by gdeme »

Δεν ειναι επιστημη η συγγραφη μιας επιστολής.
Αν ξερεις τι ζητας και πως το ζητας την γραφεις.
Τωρα τι να πω? Να περιμενουμε? Να προχωρησουμε?

Ευανθη, παλι καλα που σου απαντησαν ,γιατι μια φορα που τους εστειλα εγω (νομιζω 2-3 χρονια πριν) ακόμα απαντουν μου....

Costass
Posts: 112
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:43 am
Location: cy

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by Costass »

MariosK wrote:
Costass wrote:ότι είναι να γίνει πρέπει να γίνει από κάποιον οργανωμένων οι το κόστη η τον γιάννη κτλ . .pete μου tze εσείς τι γνώμη σας.
Τούτο είναι δεδομένο Κώστα απλά το θέμα με τη δεύτερη επιστολή που πρότινε ο κ. Ευάνθης μπορείς να γίνει και από ένα άτομα και είτε απαντήσουν είτε όχι δίνει βήμα για να προχωρήσουμε. Ίσως αυτό να έχει κάνει ήδη ο Άριστος... Σωστά?

σωστά.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by admin »

Παιδιά σήμερα πήγα στο τμήμα Αλιεάις για να ενημερωθώ περί των 15000 τρατών που θα έρθουν στην Κύπρο . Το λοιπόν η Κύπρος έχει άδεια μόνο για 4 τράτες επαναλαμβάνω 4 τράτες για να ψαρεύουν στα χωρικά μας ύδατα. Μάλιστα επιχορηγήθηκαν ακόμη 4 για να αποσυρθούν. Οι 4 τούτες τράτες επειδή δέν βρίσκουν ψάρι στην Κύπρο πάνε Μάλτα και Αίγυπτο να ψαρέψουν . Ε'άν κάποια ευρωπαϊκή τράτα θέλει να έρθει στα Κυπριακά χωρικά ύδατα να ψαρέψει πρέπει να αιτηθεί μια εκ των τεσσάρων αδειών που υπάρχουν. Τώρα για διεθνή ύδατα μπορεί να έρθουν ορισμένες για να ψαρέψουν γαρίδες και γαλέους αλλά πάί τα αποθέματα σε ψάρια του σκοτεινού βυθού έξω απο την Κύπρο είναι φτωχά και δέν τους συμφέρει να έρχονται .Άρα μην πανικοβάλεστγε χωρίς λόγο ακι επειδή έτυχε να απειληθούν τ α συμφέροντα των επαγγελματιών απο μακριθά μάλιστα έγινε του κουτρούλη ο γάμος. Μόλις ο Κώστας μας φέρει τον αριθμό απο τον έφορο για τον σύνδεσμο ελάτε κοντά να τους ταράξουμε :D :D :D

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by EVANTHIS LOIZOU »

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Αριστε για την πληροφορηση.
Τωρα :idea: :idea: Αν καποιοι ενδιαφερονται να μαθουν περισσοτερα, υπαρχει υπο εξελιξη τον τελευταιο καιρο μια "μελετη" η "δημοσια συζητηση" με θεμα ΜΕΤΑΡΡΥΘΜΙΣΗ ΚΟΙΝΗΣ ΑΛΙΕΥΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ και αφορα τες χωρες της ΕΕ. Μπορουν να εχουν λογο ακομη και απλοι πολιτες σ'αυτην.
Απ'οτι γνωριζω ο Αρμοδιος Λειτουργος στο ΤΑ που χειριζεται το θεμα αυτο ειναι ο Κυριος Παγιατας.
Καμετε την επαφη για να εμπλακειται σαν ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by caveman »

Κύριε Ευάνθη, εάν έχεις παραπάνω πληροφωρείες γράψε μας τες... τζαι θέλω να πάω! Όποιος άλλος θέλει να έρθει να πάμε μαζί είναι ευπρόσδεκτος!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Φιλε Παμπο :)
Η συζητηση γινεται Διαδικτυακα.
Για περισσοτερες πληροφοριες και για πιθανη εμπλοκη και του Συνδεσμου θα ηταν καλυτερα να γινει επαφη με τον Κυριο Παγιατα στο Τ.Α.
Προσωπικα, το κομματι το δικο μου το εχω κανει και ο Θεος βοηθος.

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Τρατες!!!!!!!

Post by MariosK »


Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”