Μεταβίβαση σκαφους και αδεια ασύρματου?

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Μεταβίβαση σκαφους και αδεια ασύρματου?

Post by gdeme »

MariosK wrote:gdeme έχεις δίκιο σ' αυτό που λες αλλά όπως είπε και ο Κωνσταντίνος η ουσία είναι να έχεις τον ασύρματο μέσα στην βάρκα για δική σου ασφάλεια.
Εγω έχω 2 μαζί μου. Μεχρι και δευτερο κινητο (σε περιπτωση βλαβης του πρωτου) + τα υπολοιπα της παρέας. (ειδικα οταν παμε τονους)

Οπως είπα σκοπος μου ηταν να θιξω μια αδυναμια του συστηματος. Η γνωμη μου ειναι οτι περαν των 4 μετρων (που ειναι ενα σεβαστο μεγεθος για να φυγεις απο την ακτογραμμη) θα έπρεπε να φέρουν όλα σταθερους.

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: Μεταβίβαση σκαφους και αδεια ασύρματου?

Post by COTSIOS80 »

gdeme wrote:
MariosK wrote:gdeme έχεις δίκιο σ' αυτό που λες αλλά όπως είπε και ο Κωνσταντίνος η ουσία είναι να έχεις τον ασύρματο μέσα στην βάρκα για δική σου ασφάλεια.
Εγω έχω 2 μαζί μου. Μεχρι και δευτερο κινητο (σε περιπτωση βλαβης του πρωτου) + τα υπολοιπα της παρέας. (ειδικα οταν παμε τονους)

Οπως είπα σκοπος μου ηταν να θιξω μια αδυναμια του συστηματος. Η γνωμη μου ειναι οτι περαν των 4 μετρων (που ειναι ενα σεβαστο μεγεθος για να φυγεις απο την ακτογραμμη) θα έπρεπε να φέρουν όλα σταθερους.

Αν οντος δεν μπορει να ελεγθει το serial number απο το συστημα τοτε εχεις δικαιο για την αδυναμια του συστηματος.

Ρε φιλε πολλα καλα καμνεις. Ειδικα στο ψαρεμα του τονου που μπορει να ανοιχτεις 10νμ και παραπανω καμμια φορα τα κινητα βγαινουν εκτος δικτυου και το μονο που εχεις ειναι το VHF σου.

Αν με ρωτας εμενα καλυτερα να εχουμε ενα VHF καλης ποιοτητας και ισχυς. Μπορει να στοιχιζει κατι παραπανω απο καποια αλλα, τουλαχιστον ομως θα ειναι αξιοπιστο.
Ditch the bitch and let's go fishing!

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Μεταβίβαση σκαφους και αδεια ασύρματου?

Post by gdeme »

αυτος ειναι και ο λογος που ενω είχα φορητο, αγορασα και εβαλα και σταθερο.

neo
Posts: 38
Joined: Sun Jul 05, 2009 4:46 pm

Re: Μεταβίβαση σκαφους και αδεια ασύρματου?

Post by neo »

ειχα σκοπο να αγορασω σιουρα ασυρματο ,και σιουρα εννα προτιμουσα να πιασω εναν καλυτερο αλλα αμαν το μαθαινεις τελευταια στιγμη αναγκαστηικα αγοραζεις οτι ποιο φτηνο μπορεις για να καμεις την δουλεια σου

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”