ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΣΤΗΝ ΞΗΡΑ

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
Post Reply
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΣΤΗΝ ΞΗΡΑ

Post by admin »

Σήμερα το πρωί στην περιοχή του Lady's Mile βγήκαν καμιά εικοσαριά δελφίνια ένα μέτρο απο την ακτή. Κάποιοι χειμερινο΄πι κολυμβητές τα βοήθησαν να πάνε πίσω αλλά αυτά έμειναν συγκεντρωμένα καμιά 200 μέτρα απο την ακτή και έκαναν βόλτες. Ένα δύτης που κολύμπησε κοντά στα δελφίνια είδε ένα απο αυτά να είναι χτυπημένο. Τα δελφίνια συνηθίζουν να προστατεύουν το ένα το άλλο και για αυτό ίσως να έμειναν όλα μαζί
Attachments
web.JPG
web.JPG (98.67 KiB) Viewed 4263 times

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΣΤΗΝ ΞΗΡΑ

Post by mariosko »

μακαρι να μην βγουν πραγματι στην στερια. Εαν χρειαστει να στηθει καμια επιχηρηση για διασωση ειμαι μεσα εγω, απλα ενημερωστε μας αν χρειαστει
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΣΤΗΝ ΞΗΡΑ

Post by c.nadiotis »

kai egw 99307310
I live my life a breath at a time

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΣΤΗΝ ΞΗΡΑ

Post by nicolas theocharous »

μεσα και εγω παιδια αν χρειαστει να καμουμε τιποτε ειμαι και εγω μεσα πιαστε με οποιαδηποτε ωρα

99 27 77 71

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΣΤΗΝ ΞΗΡΑ

Post by admin »

Μπράβο ρε παιδιά χαίρομαι να βλέπω ότι υπάρχουν ακόμη άνθρωποι που πονούν και σέβονται τον θαλάσσιο πλούτο , αν χρειαστεί βοήθεια θα σας πάρω

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΣΤΗΝ ΞΗΡΑ

Post by konstantinos kalogir »

Και εγώ μέσα...

apache
Posts: 2
Joined: Sat May 03, 2008 7:10 pm

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΣΤΗΝ ΞΗΡΑ

Post by apache »

γεια σας παιδκια και που μενα. θελω να σας πω και εγω μπραβο για την προθυμοποιηση που δειξατε για να βοηθησετε αν χρειαστει. εδιαβαζα το τοπικ που την αρχη και ωσπου εκατεβαινα κατω ανατριχιαζα που τα σχολια σας για βοηθεια. χαιρομε που εχει ετσι ανθρωπους που αγαπουν τη θαλασσα και το κοσμο της.

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΣΤΗΝ ΞΗΡΑ

Post by MariosK »

Άριστε τι έγινε τελικά? Ετραβήσαν μέσα ή εν τζιαμέ ακόμα?

User avatar
maky
Posts: 120
Joined: Thu Jan 24, 2008 6:48 pm

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΣΤΗΝ ΞΗΡΑ

Post by maky »

admin wrote:Σήμερα το πρωί στην περιοχή του Lady's Mile βγήκαν καμιά εικοσαριά δελφίνια ένα μέτρο απο την ακτή. Κάποιοι χειμερινο΄πι κολυμβητές τα βοήθησαν να πάνε πίσω αλλά αυτά έμειναν συγκεντρωμένα καμιά 200 μέτρα απο την ακτή και έκαναν βόλτες. Ένα δύτης που κολύμπησε κοντά στα δελφίνια είδε ένα απο αυτά να είναι χτυπημένο. Τα δελφίνια συνηθίζουν να προστατεύουν το ένα το άλλο και για αυτό ίσως να έμειναν όλα μαζί
Με το χτυπημένο τι γίνετε?
υπάρχει κάποιος οργανωμένος φορέας που μπορεί να κάνει κάτι πχ κάποιο κομμάτι από το Τμήμα Αλιείας?
Η από τις Κτηνιατρικές υπηρεσίες?

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΣΤΗΝ ΞΗΡΑ

Post by admin »

Απο ότι έμαθα δέν έφυγαν απο την περιοχή θα ξαναπάω σήμερα να δώ

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΣΤΗΝ ΞΗΡΑ

Post by nicolas theocharous »

παιδια καλημερα ειχαμε καμια εξελιξη??
φιλε αριστε ειλικρινα πιασμε τηλ αν χρειαστειτε κατι οι να αντραπητε η κατι


ευχαρηστιση μας να ερτουμε να βοηθησουμε, φυσικα μακαρι να παν ουλλα καλα μακαρι να μεν χρειαστειτε την βοηθεια μας και να επιαν μεσα δηλαδη αλλα σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση τηλεφωνα μας αμεσως.

μωλις μαθεις νεα ειδοποιας μας οκ??

Nautilus
Posts: 55
Joined: Fri Nov 06, 2009 10:47 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΣΤΗΝ ΞΗΡΑ

Post by Nautilus »

Αν είναι έξω ακόμα θα ήθελα να βοηθήσω και εγω plz επικοινωνείστε. Χαίρομαι που υπάρχει ευαισθητοποιήση από πολλούς για την θαλάσσια ζωή. Μακάρι να γινόταν και με όλα τα ψάρια π.χ. αν ήταν μεγάλα μινέρια ή ξιφίες θα τα τραβούσε έξω με διπλοκάμπινο και επεψόκοφκε τσίνος που τα έβρισκε πρώτος

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΣΤΗΝ ΞΗΡΑ

Post by admin »

Πρέπει να έφυγαν σήμερα πήγαμε εκεί και δέν ήταν κοντά στην παραλία επίσης το τμήμα αλιείας νου είπε ότι δέν τα είδαν πουθενά , θα πάω ξανά σε λίγο

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”