Επαγγελματιες και μη.... (καταστηματαρχες)

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Επαγγελματιες και μη.... (καταστηματαρχες)

Post by gdeme »

Λοιπόν φίλοι μου,

πριν λιγες μερες σας είπα οτι θα σας είχα νέα, αλλα λόγω δουλειας αμέλησα.

Την Παρασκευη 19.2 με πηραν τηλ απο το καταστημα και μου είπαν οτι η αντία είναι τελικα καμμενη και προθυμοποιήθηκαν να μου δωσουν μια άλλη ή να μου δώσουν τα λεφτά μου πίσω.

Δεν ξέρω αν επαίξε ρόλο η δημιουργία αυτης της συζήτησης,αλλά τουλαχιστον επραξαν όπως θα άρμοζε σε επαγγελματία.
Πάλι όμως λόγο δουλειάς δεν είχα χρόνο να παω νωρίτερα.

Σημερα καταφερα τελικα να περάσω απο το μαγαζί, μου εξηγησαν κάποιους λόγους για την καθυστέρηση και εφόσον είχα ήδη αλλάξει την αντλία, πήρα κατι άλλα πράγματα που ήθελα για το σκάφος.

Ελπίζω όλοι οι επαγγελματίες να πράττουν έτσι χωρίς να χρειάζονται διαφόρου είδους πιέσης, και όλοι εμεις οι καταναλωτές να ξέρουμε και να διεκδικούμε τα δικαιώματα μας.

Καλές θάλασσες

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Επαγγελματιες και μη.... (καταστηματαρχες)

Post by Giorkos »

μπορεί να έχω λάθος, αλλά από τα λεγόμενα σου στο πρώτο σου ποστ και τα λεγόμενα σου στο πιο πάνω ποστ, εγώ θα ψήφιζα ότι 'κάτι εν να έφτσαε στο φτιν' τους που τούντην συζήτηση τζαι έδρωσε νακκουρίν.....


πάλε καλά που 'εκανονίστηκε' το θέμα σου....


gdeme wrote: και όλοι εμεις οι καταναλωτές να ξέρουμε και να διεκδικούμε τα δικαιώματα μας.
το πιο σημαντικό....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Επαγγελματιες και μη.... (καταστηματαρχες)

Post by gdeme »

Κοιτα να δεις Γιωργο,

Η δικαιολογια που μου έδωσαν για την καθυστερηση είναι σεβαστή και δεν θα κάτσω να εξακριβώσω αν ισχυει ή όχι, ωστόσο και εγω πιστευω ότι κατι εφτασε στο αυτί τους.

Εστω όμως και καθυστερημενα, είτε ισχυει η δικαιολογία ή το ότι έφτασε κατι στο αυτί τους, έπραξαν όπως αρμοζει σε επαγγελματιες (αυτο ειπα και πιο πανω)

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”