ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ???

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ???

Post by apsavvas »

φιλε τη επομενη φορα που θα τα δω μπροστα μου θα τα κοψω και ας φανω εγω ο κακος
The only source of knowledge is experience

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ???

Post by MariosK »

Σε έτσι περίπτωση αν πιάσεις τα νούμερα του αυτοκινήτου και της βάρκας, αν εν γραμμένη, και καταγγείλεις τους εν γίνεται τίποτε?

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ???

Post by apsavvas »

MariosK wrote:Σε έτσι περίπτωση αν πιάσεις τα νούμερα του αυτοκινήτου και της βάρκας, αν εν γραμμένη, και καταγγείλεις τους εν γίνεται τίποτε?
φιλε Μαριε. επερνα τιλ επι 15 λεπτα τιν λιμενικι οταν βγηκα και το ειχε κατευασμενο το τηλεφωνο οποιος και αν ηταν εκει.
τη να καταγκειλω αφου οι ιδιοι δεν εχουν υποθεση sorry που το λεω κιολας
The only source of knowledge is experience

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ???

Post by MariosK »

Δεν διαφωνώ ότι δεν κάμνουν την δουλεία τους πάντα όπως πρέπει αλλά εγώ ερώτησα αν εδίναμεν νούμερα αυτοκινήτου και βάρκας μετά. Αν μπορεί να γίνει κάτι. Εν καλά να το κοιτάξουμε τούτο το θέμα.

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ???

Post by angiec »

Χθες πήγα Λιοπέτρι στο Ιχθυοτροφείο . Ώρα 11.00 το πρωί και δύο ψαρόβαρκες άπλωσαν τα δίχτυα τους ,η μία σε απόσταση 30μ και η άλλη ούτε σε 20μ.Αυτός πού άπλωνε πιό λίγο στα 20μ ούτε που συγκινήθηκε από δύο ΚΑΛΑΜΑΔΕΣ ούτε και από ένα ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΑ που φορούσε εκείνη τη στιγμή τη στολή του και τον έβλεπε και δεν ήξερε τι να κάνει να μπει η να φύγει.Πήρα αμέσως την λιμενική το ανάφερα και μου είπε ότι .........νομίζω δικαιούνται αλλά δεν είμαι σίγουρος.Επέμενα και μόλις του είπα ότι είμαι μέλος του περιοδικού άλλαξε στάση . Θα μιλήσω με το τμήμα Αλιείας και θα σε ενημερώσω σε λίγα λεπτά ....μου είπε.Πράγματι πήρε και η απάντηση του .....ΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΙΝΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑΝΔΗΠΟΤΕ ΩΡΑ ...ΕΠΕΙΔΗ ΤΩΡΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΟΥΟΜΕΝΟΥΣ.......ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ Και όταν του είπα για τον ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΑ που ετοιμαζόταν να βουτήξει με τα δύχτυα μπροστά του 20μ η απάντηση ΤΟΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΑΛΙΕΙΑΣ .
Πρέπει να γίνει κάτι να κάνουμε κάτι γιατί δεν είναι κατάσταση αυτή .

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ???

Post by apsavvas »

καλιμερα και απο μενα.
Το θεμα ειναι σοβαρο αλλα δεν βλεπω κανενα να το περνει στα σοβαρα angiec. αν δεν βρεθει καποιος να τα κοψη μετα που θα φυγη ο κυριος δν γινετε τπτ. καρτερτουμε να γινει ο περιβοιτος συλογος για να δουμε τη μετρα θα παρθουν. Που δεν νομιζω να παρθει τετιο μετρο.
The only source of knowledge is experience

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ???

Post by angiec »

Σήμερα πήρα τηλέφωνο το τμήμα Αλιείας και μίλησα με τον Κ,Γιάννο Κυριάκου ο οποίος μου είπε ότι αν δεν είναι παραλία λουομένων και αν δεν υπάρχουν σημαδούρες επιτρέπεται να βάζουν τα δίχτυα τους στα 5μ βάθος .Του ανάφερα ότι είχε κάποιον ψαροτουφεκά και κινδύνευε να πιαστή στα δίχτυα και μου είπε ότι αυτό απαγορευόταν για τον ..........ψαροτουφεκά .Επίσης ότι μόνο το καλοκαίρι αλλάζει το ωράριο στο να βάλλουν δίχτυα .

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ???

Post by Giorkos »

angiec wrote:Σήμερα πήρα τηλέφωνο το τμήμα Αλιείας και μίλησα με τον Κ,Γιάννο Κυριάκου ο οποίος μου είπε ότι αν δεν είναι παραλία λουομένων και αν δεν υπάρχουν σημαδούρες επιτρέπεται να βάζουν τα δίχτυα τους στα 5μ βάθος .Του ανάφερα ότι είχε κάποιον ψαροτουφεκά και κινδύνευε να πιαστή στα δίχτυα και μου είπε ότι αυτό απαγορευόταν για τον ..........ψαροτουφεκά .Επίσης ότι μόνο το καλοκαίρι αλλάζει το ωράριο στο να βάλλουν δίχτυα .
angie,

τα 5 μέτρα βάθος εννοά όταν αν η απόσταση που βάλλει δίχτυα από την ακτή είναι 50 μέτρα, αλλά το βάθος 3 μέτρα, απαγορεύεται ???
εγώ πάντως είδα πολλά δίχτυα σε πιο λίο από 5 μ βάθος....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ???

Post by apsavvas »

οτι τους συνφερει λενε αν δεν υπαρξη κακοβουλη πραξη δεν θα παρετισουν. κ δεν θα λαβουν κ μετρα οι υποτιθεμενοι αρμοδιοι
The only source of knowledge is experience

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ???

Post by angiec »

Μου εξήγησε ότι δεν έχει σημασία το πόσα μέτρα από την ακτή βάζουν τα δίχτυα σημασία έχει να είναι 5μ και πάνω. Του είπα να πάει να κάτσει σε ένα λιμάνι την ώρα που ξεψαρίζουν και να δεί πόσα ψάρια πετούν στη θάλασσα που δεν τους κάνουν και τη ζημιά που προκαλούν στο βυθό, όπως επίσης για τα δίχτυα που πετάνε μέσα στα λιμάνια και όποια βρομιά θέλουν να ξεφορτωθούν .Αυτά είναι κάπως ανεξέλεκτα ,προσπαθούμε μου είπε με κάθε τρόπο να τα εμποδίζουμε.Τον ρώτησα και για τους νόμους ποιός τους κάνει. Και η απάντηση, μερικοί υπάρχουν και μερικοί γίνονται από τον διευθυντή της υπηρεσίας ,και μπορούμε να κάνουμε τα παράπονα μας με επιστολή.

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ???

Post by caveman »

Φαντάζομαι όλοι σας θυμάστε κάτι από την μυθολογία.... τους Κένταυρους θυμάστε τους??

Κάτι ανάλογο είναι όλοι οι κηβερνητικοί υπάλλιλοι συμπεριλαμβανομένου και των υπαλλίλων του ΤΑΘΕ μόνο δεν είναι απλός κένταυροι, είναι ΚΑΡΕΚΛΟ-κενταυροι, δηλαδή μισός άνθρωπος, μισή καρέκλα.
Καρεκλοκένταυροι!! :scared-yipes: :scared-shocked: :violence-smack: :violence-smack: :violence-smack: :violence-smack: :violence-smack: :violence-smack:

Δεν πρόκειται ΠΟΤΤΕ να αλλάξει τίποτε! Σταματίστε να ασχολείστε, δεν αξίζει τον κόπο, τα νεύρα, την όλη αναστάτοση τέλος πάντων... δεν πρόκειτε να αλλάξει τίποτε τίποτε τίποτε!!!
Διότι το θέμα δεν είναι του ΤΑΘΕ ή του Λιμενικού ή του Α ή του Β, το θέμα είναι κοινονικό, είναι στα θεμέλεια της κοινονίας ολόκληρης! Δεν πρόκειτε να αλλάξει ποττέ!!!!
Έτσι λειτουργούν τα πράματα δαμέσα, όλα για την καρέκλα και μόλις την πάρεις μεταμορφόνεσε σε παράσιτο της κοινονίας που αποζημάς αποζημάς, σιγά σιγά ξεζουμίζεις την κοινονία χωρίς να προσφέρεις απολύτος τίποτα(...έτσι έφτασε εκεί που έφτασε και η Ελλάδα).

Όταν και όποτε αλλάξει η δομή της κοινονίας ολόκληρης, τότε θα αλλάξουν και τα πράγματα στο ΤΑΘΕ.

υγ: αυτός ο κανόνας(του καρεκλοκένταυρου) δεν τους συμπεριλαμβάνοι όλους... πάντα υπάρχουν οι εξερέσεις και εγώ πρωσοπικά γνώρισα ανθρώπους που πραγματηκά νιάζονται και εργάζονται για το καλήτερο σε αυτό τον τόπο.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ???

Post by Greg »

+1

εγραψες
Esox Lucius

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ???

Post by PrEdAtΩR »

caveman wrote:Φαντάζομαι όλοι σας θυμάστε κάτι από την μυθολογία.... τους Κένταυρους θυμάστε τους??

Κάτι ανάλογο είναι όλοι οι κηβερνητικοί υπάλλιλοι συμπεριλαμβανομένου και των υπαλλίλων του ΤΑΘΕ μόνο δεν είναι απλός κένταυροι, είναι ΚΑΡΕΚΛΟ-κενταυροι, δηλαδή μισός άνθρωπος, μισή καρέκλα.
Καρεκλοκένταυροι!! :scared-yipes: :scared-shocked: :violence-smack: :violence-smack: :violence-smack: :violence-smack: :violence-smack: :violence-smack:

Δεν πρόκειται ΠΟΤΤΕ να αλλάξει τίποτε! Σταματίστε να ασχολείστε, δεν αξίζει τον κόπο, τα νεύρα, την όλη αναστάτοση τέλος πάντων... δεν πρόκειτε να αλλάξει τίποτε τίποτε τίποτε!!!
Διότι το θέμα δεν είναι του ΤΑΘΕ ή του Λιμενικού ή του Α ή του Β, το θέμα είναι κοινονικό, είναι στα θεμέλεια της κοινονίας ολόκληρης! Δεν πρόκειτε να αλλάξει ποττέ!!!!
Έτσι λειτουργούν τα πράματα δαμέσα, όλα για την καρέκλα και μόλις την πάρεις μεταμορφόνεσε σε παράσιτο της κοινονίας που αποζημάς αποζημάς, σιγά σιγά ξεζουμίζεις την κοινονία χωρίς να προσφέρεις απολύτος τίποτα(...έτσι έφτασε εκεί που έφτασε και η Ελλάδα).

Όταν και όποτε αλλάξει η δομή της κοινονίας ολόκληρης, τότε θα αλλάξουν και τα πράγματα στο ΤΑΘΕ.

υγ: αυτός ο κανόνας(του καρεκλοκένταυρου) δεν τους συμπεριλαμβάνοι όλους... πάντα υπάρχουν οι εξερέσεις και εγώ πρωσοπικά γνώρισα ανθρώπους που πραγματηκά νιάζονται και εργάζονται για το καλήτερο σε αυτό τον τόπο.
respect!!!! :bow-yellow: :bow-blue: :bow-yellow: :bow-blue:

ειχες εμπνευση? :mrgreen:

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”