Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
maratheftis
Posts: 217
Joined: Fri Mar 23, 2007 4:03 pm
Location: Nicosia

Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by maratheftis »

Εγω καλος η κακος ακουσα αρκετους.... τζαια επιασαν τζιαι πολλυ ψαρι..εγω προσωπικα εσχει που τον καιρο που αννοιξαν τα οδοφραγματα εν επατησα....
ΗΤΟΙ ΜΕΝ ΠΡΩΤΙΣΤΑ ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by caveman »

Με τα κατεχόμενα επικρατή μια πολλά ευτράπελη κατάσταση με πολλούς Λευκοσιάτες να πιένουν ποτζί για......... :roll: :roll:

........
:? .......

.......................ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ! ααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααααααααααχαχαχαχαχαααααα... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ..
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by Greg »

Αν εβλεπα 1 φοτογραφια με κανενα μινερι/λιτσα 15κιλη πιασμενα σε spinning που την παραλια ποτζι...θα εσταμπαρισκα το πασαπορτι μου ΚΑΘΕ σαββατοκυριακο :twisted:..αλλα να παεννω ποτζι τοσο κακο για...κουρκουνες εν υπερβολικη γεριμια
Esox Lucius

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by Giorkos »

εβούτησ με μάσκα μόνο περιοχή Βοκολίδσς-Ταύρου...(εκείπου έκτισαν το θηρίο ξενοδοχείο πάς αριστερά προς Αγ. θέκλα , βασικά εβούτησα στην Αγ. Θέκλα)


αρκετοί Σορκοί, κουρκούνες, Σκάροι, και πολλά μικρά μικρά μαυράκια !!! :wink:


τωρά για μεγάλα κυνηγιάρικα δεν ξέρω......


γιώργος
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by Someone »

Αν και δεν πήγα ακόμα κατεχόμενα ("βίτσιο", εν το κάμνω ακόμα να περάσω ποτζιή), εν θεωρώ καθόλου κακό να πάει κάποιος κατεχόμενα για ψάρεμα.

Ούτε προσβάλλει κανένα, ούτε καταπατά την ιδιοκτησία κανενού, ούτε αφήνει λεφτά σε κανένα.
Σε αντίθεση με τους "επαναπροσεγγιστές" Ιοι αληθινοί επαναπροσεγγιστές κινούνται σε εντελώς διαφορετικούς χώρους) που κάθονται στα καφέ της Κερύνειας, στες ψαροταβέρνες της Κερύνειας τζιαι στα μπουρδελοκαζίνο της κατεχομενης Λευκωσίας τζιαι ταϊζουν το παρακράτος της μαφίας του Ντεκτάς (που καλά κρατεί).

Μόλις αποφασίσω να πάω, η επόμενη φορά μπορεί να είναι τζιαι για ψάρεμα με τον πεθερό μου (Καζαφανιώτης τζιαι βετεράνος ψαροτουφεκκάς) για να μου δείξει τόπους.
Παιθκιά, εν τόποι μας. Γιατί όι;

User avatar
savvis
Posts: 162
Joined: Fri Aug 22, 2008 11:11 am
Location: Κατω-Παφος

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by savvis »

Σωστο! εν τοποι μας ειδικα για ψαρεμα !Απλα αποφευγετε να αφηνετε λεφτα στις επιχειρησεις τους Εγω δεν εχω παει ποτε αλλα ειμαι Παφιτης πεφτει μακρια.
(Οταν ημουν στρατιωτης στον Πυρκο εβλεπα δικους μας που εβρεθουνταν μαζι τους στα ανοικτα τζαι αλλασσαν πραματα τζαι μιλουμε για το 96 για εποχη σολωμου και ισαακ που μια παδκια να εκαμνες μες την νεκρη ζωνη επαιζαν σε.Ασχετο αλλα ειπα να το πω μιας τζαι εθυμηθηκα το!!!)

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by george87d »

Που εβουτισα τσιε γο ειδα πολλα μιτσια μαυροψαρα καμποσους σορκους μιαλους μιτσιους τσιε πολλες κουρκουνες......Εχω ενα παρεα που μ λαλει οτι παει στο χωρκο του γερου του τσιε 8ορει πολλα ψαρκα μεγαλα σε μικρα βαθη απο 1-10 μετρα.......
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by Giorkos »

george87d wrote:Που εβουτισα τσιε γο ειδα πολλα μιτσια μαυροψαρα καμποσους σορκους μιαλους μιτσιους τσιε πολλες κουρκουνες......Εχω ενα παρεα που μ λαλει οτι παει στο χωρκο του γερου του τσιε 8ορει πολλα ψαρκα μεγαλα σε μικρα βαθη απο 1-10 μετρα.......

ήταν να πάω την καθαρά δευτέρα να βουτήσω στο χωρκό , χωρίς ψτ, και να τραβήσω μόνο βίτεο με την καμερούα....

τελικά εν εκανόνισα τες παταρίες (θέλουν μιαν Α διαδικασία+χρόνο) τζαι εκατέλιξα στα σιόνια :lol: ...

αν τα καταφέρω θα ποστάρω το βιτεούιν , όταν φκάλω....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by caveman »

ρε γμτ! κάθε μέρα είμαι σε τούντο δίλυμα... ΝΑ ΠΑΩ Ή ΝΑ ΜΕΝ ΠΑΩ???!!!!! δελεάζουμε πολλά!!! εν πολλύν το ψάρι! :evil: :cry: :o :( :oops: :P :x :? :evil: :roll: :oops: :cry: :oops:

έχει κανένα που επείε για ψάρεμα με ψεύτικο???
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by hdemetris »

caveman wrote:εν πολλύν το ψάρι!
Μα εν όντως τόσον πολλύ οξά πάει ο κάθε αχάπαρος τζαι ενθουσιάζεται με τες κουρκούνες?
Πρέπει ναν αρκετά καλύτερα που ποδά αλλά δεν νομίζω ναν όπως τα λαλούν.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by caveman »

σίγουρα... πάλε Κύπρος ένει! :lol:

Αλλά!!! Σκεύτου μόνον τούτο ρε φίλε... πόσο ψάρι είχαμε στις ελεύθερες περιοχές πρίν δέκα χρόνια?? :shock: :shock:

Στα κατεχόμενα έχει περισσότερο από όσο είχαμε ποδά πριν δέκα + χρόνια αφού τζίνες οι περιοχές είχαν πάντα πιο πολλύ ψάρι που τα νότια παράλια! και δεν τα εκατακρεούργεισε σχεδόν κανένας τα τελευταία..."500 χρόνια"!

οι τουρκοι εν πίσω που τον κόσμο γενικά σε ανάπτυξη... εμείς εκλείσαμε ούλλους του χείμαρους, σίρνουμε μια φάουσα λίμματα από λιμάνια και άλλες παραθαλάσσιες εγκαταστάσεις(πχ. Καρνάγιο) στην θάλασσα, μια φάουσα χλορίνες και λίμματα που μιάν κοπή ξενοδοχεία, έχουμε τες τράτες, μια φαααουσα επαγγελματίες κτλ κλτ κλτ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ..............................

οι τούρτζοι ούτε το ένα τις εκατό που τούτα ούλλα δεν έχουν......
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by Greg »

ε σειρα αν δεν παεις εν θα πιστεις ;)... και γω συμφωνω με τοn hdemetre οτι ενθουσιαζουντε με τις κουρκουνες και τα φαγκρουθκια... Αφου ως και ο φιλος μας ο Ν. που εν αρρωστος οπως εμας, που παει ποτζι ψαρεφκει, φαγκρουθκια και κουρκουνες
Esox Lucius

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by caveman »

....ακριβός δαμέ εν η τρανταχτή απόδιξη... μιαν κοπή λιθρίνια που την παραλία :!: :shock: :shock: :shock: και καμπόσα φαγκρούθκια που ποδά πρέπει να κάμεις καθετή στα 200 + για να πιάσεις...... :!: :!: :!:

Αλλά, εν καλά που λέεις... αμμέν πάω να δω τζαι να πιάσω, εν μπορώ νάμε σίουρος...
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by chrysanthos9 »

Ρε κοπέλια εν έτυχε κανένας να πιάσει λυθρίνια η φαγκριά που την ακτή :?:
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by caveman »

Χρύσανθε, διευκρίνισε την ερώτηση σου...
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”