Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by (CyBasser) »

Greg wrote:
PrEdAtΩR wrote:Ακόμα δεν πήγα στα κατεχόμενα αλλα με την σκέψη τι λιτσες μπορούν να κυκλοφορούν στα παραλια τους μπαίνω πολλές φορες στον πειρασμό να πάω να ψαρέψω.
διορθωση καποτε ηταν παραλιες μας 8), τα ιδια σκεφτομε και γω τζιε κολαζομε.... ερκετε μου και μενα να 'μιλλωσω'
Είναι παραλίες μας φίλε! Και εγώ το σκέφτουμαι ώρες ώρες, αλλά δεν δέχομαι να δείχνω κανενού διαβατήριο για να τις χαρώ, όσο χρειάζουνται "διατυπώσεις" εννά ακούω μόνο τους άλλους (ξέρω, ακούεται κάτι σαν εθνικισμός κλπ αλλά έτσι νιώθω :shock: ). Πάντως όντως, ο πειρασμός εν πολλά μεγάλος :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Greg wrote:
PrEdAtΩR wrote:ένα θέλω να πάω 9 feet under ολόισια :D :D
6 feet under εννοας \m/, 9 inch nails en alloi :twisted:
Που τους αθθυμήθηκες τους ΝΙΝ τωρά ρε! Έκαμες με τζαι γυρεύκω τα cd! :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by caveman »

Ρε παιθκιά εν φαντάζεσται πόσων δύσκολο πράμα εν για μένα... ακομα αμφιταλαντέβομαι... μπορεί την τελευταία στιγμή να φουντόσει το πατριοτικό μου και να μην πάω... τζαι αν πάω στο τέλος εννα ψαρέψω οξά ννα θκιαολίζουμαι ούλλην την ώρα???? :roll: :roll: :roll:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by Someone »

caveman wrote:Ρε παιθκιά εν φαντάζεσται πόσων δύσκολο πράμα εν για μένα... ακομα αμφιταλαντέβομαι... μπορεί την τελευταία στιγμή να φουντόσει το πατριοτικό μου και να μην πάω... τζαι αν πάω στο τέλος εννα ψαρέψω οξά ννα θκιαολίζουμαι ούλλην την ώρα???? :roll: :roll: :roll:

Αν εν η πρώτη φορά που πάεις κατεχόμενα, εν νομίζω να έσιεις την έννοια του ψαρέματος μόλις δείς την Κερύνεια.

Άλλο αν εξαναπήες τζιαι έπιασες την πρώτη "κρυάδα".

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by MariosK »

:|

mpousoulas
Posts: 211
Joined: Wed Jun 13, 2007 10:36 am
Location: Λευκωσία

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by mpousoulas »

Δυσκολη απόφαση αλλά στο τέλος της ημέρας μετράς το τι δίνεις και τι παίρνεις.

Αν με τις διατυπώσεις θεωρείς ότι κάνεις εκπτώσεις στην αξιοπρέπεια σου, τον πατριωτισμό σου και την ελευθερία σου τότε δεν αξίζει τον κόπο να τα θυσιάσεις όλα αυτά για να ψαρέψεις.

Αν όμως με τις διατυπώσεις δεν νοιώθεις ότι κάνεις αυτές τις εκπτώσεις, αλλά θεωρείς ότι είναι απλά ένα αναγκαίο γραφειοκρατικό/πολιτικό εμπόδιο το οποίο θα πρέπει να περάσεις για να μπορέσεις να ψαρέψεις τότε αξίζει τον κόπο να το περάσεις.

Στο τέλος της ημέρας αυτό που θέλω να πω είναι ότι όλα είναι μέσα στο μυαλό του καθενός από εμας και είναι καθαρά
υποκειμενικό θέμα αναλόγως των αξιών μας , του τρόπου με τον οποίο ορίζουμε τις αξίες μας αλλά και την καλλιέργεια μας.

Δεν υπάρχει σωστό και λάθος.

Υπάρχει απόφαση με την οποία μπορώ να ζήσω ή απόφαση με την οποιά δεν μπορώ να ζήσω.

Το πως ο οποισδήποτε τρίτος θα κρίνει αυτή την απόφαση μας δεν έχει καμία απολύτως σημασία.

Απλά κάποιες σκέψεις χωρίς να θέλω να διαφωνήσω ή να συμφωνήσω με οποινδήποτε
"χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία.."
Καβαδίας

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by (CyBasser) »

Nikos wrote:Δυσκολη απόφαση αλλά στο τέλος της ημέρας μετράς το τι δίνεις και τι παίρνεις.

Αν με τις διατυπώσεις θεωρείς ότι κάνεις εκπτώσεις στην αξιοπρέπεια σου, τον πατριωτισμό σου και την ελευθερία σου τότε δεν αξίζει τον κόπο να τα θυσιάσεις όλα αυτά για να ψαρέψεις.

Αν όμως με τις διατυπώσεις δεν νοιώθεις ότι κάνεις αυτές τις εκπτώσεις, αλλά θεωρείς ότι είναι απλά ένα αναγκαίο γραφειοκρατικό/πολιτικό εμπόδιο το οποίο θα πρέπει να περάσεις για να μπορέσεις να ψαρέψεις τότε αξίζει τον κόπο να το περάσεις.

Στο τέλος της ημέρας αυτό που θέλω να πω είναι ότι όλα είναι μέσα στο μυαλό του καθενός από εμας και είναι καθαρά
υποκειμενικό θέμα αναλόγως των αξιών μας , του τρόπου με τον οποίο ορίζουμε τις αξίες μας αλλά και την καλλιέργεια μας.

Δεν υπάρχει σωστό και λάθος.

Υπάρχει απόφαση με την οποία μπορώ να ζήσω ή απόφαση με την οποιά δεν μπορώ να ζήσω.

Το πως ο οποισδήποτε τρίτος θα κρίνει αυτή την απόφαση μας δεν έχει καμία απολύτως σημασία.

Απλά κάποιες σκέψεις χωρίς να θέλω να διαφωνήσω ή να συμφωνήσω με οποινδήποτε
:arrow: :arrow: ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΩΣΤΟΣ ΦΙΛΕ :!: :!: :!:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by konstantinos kalogir »

Ψάρια έχουμε και ποδά απλά θέλει ψάξιμο, δοκιμές, επιμονή και πολύ υπομονή. Εν θα ήθελα να πάω να γεμίσω μια σίκλα κουρκούνες, μελάνες, σορκούς, και να δίξω διαβατήριο, για να πάω που;;; Στο σπίτι του παππού μου;;;;;;; ας ψαρέψω μέσα σε ιχθυοτροφείο καλύτερα.....

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by caveman »

Πολλά σωστός ο Νίκος!!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by hdemetris »

konstantinos kalogir wrote:Ψάρια έχουμε και ποδά απλά θέλει ψάξιμο, δοκιμές, επιμονή και πολύ υπομονή
Ψάρια έχουμε τζαι ποδά. Απλά εν πολλά λία :wink:
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by konstantinos kalogir »

hdemetris wrote:
konstantinos kalogir wrote:Ψάρια έχουμε και ποδά απλά θέλει ψάξιμο, δοκιμές, επιμονή και πολύ υπομονή
Ψάρια έχουμε τζαι ποδά. Απλά εν πολλά λία :wink:
Ναι όμως επειδή εμείς δεν κυνηγούμε ποσότητα αλλά λία ψαράκια για να κάμουμε το χάζι μας και να φάμε και κανένα ψάρι την Κυριακή, αρκούμαστε στα λίγα που έχουμε ποδά... :D Μια σίκλα του πογιατζή γεμάτη ως πάνω με σορκούς....τι να τους κάμω;;;; Φτάνουν μου και ένα-δυο καλοί...

User avatar
ps1xas
Posts: 290
Joined: Tue Sep 04, 2007 9:47 pm

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by ps1xas »

φιλε κωνσταντίνο γιατί είσαι με την εντύπωση ότι που πότζι γεμίζουν τις σικλες?

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by Greg »

ps1xas wrote:φιλε κωνσταντίνο γιατί είσαι με την εντύπωση ότι που πότζι γεμίζουν τις σικλες?
Στελλαρα, εσυ εισαι ο μονος που ξερω με την πιο μεγαλη εμπειρια σε τουτο το θεμα που συζηταμε.. πες μας τι παιζει ποτζι σε θεμα ψαρεματος και εχουμε ουλλοι αυτη την απορια
Esox Lucius

User avatar
ps1xas
Posts: 290
Joined: Tue Sep 04, 2007 9:47 pm

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by ps1xas »

Ρε φιλε οκ ότι έχει ψάρι πότζι κανένας εν το αμφιβάλλει.. αλλα σκεφτου έκοψα να παο απ.αντρέα 2.5 -3 ώρες δρόμο και δεν έπιασα τίποτα..το ψάρεμα είναι ψάρεμα.. δεν έχει τίποτα το σιουρο...

Οποιος θέλει βοήθεια με δρόμος εγώ είμαι πρόθυμος να βοηθήσω.. γύρισα σχεδον όλη την κατεχόμενη κύπρο...

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by konstantinos kalogir »

ps1xas wrote:φιλε κωνσταντίνο γιατί είσαι με την εντύπωση ότι που πότζι γεμίζουν τις σικλες?
Επειδή ρε φίλε (εγώ εν έχω προσωπική εμπειρία) αλλά αν δεις προηγούμενα ποστ σε τούντο θέμα (διάβασε από την αρχή) θα καταλάβεις και εσύ ότι έχει πολύ ψάρι (σορκοί που κιλό και πάνω, φαγκριά 2.5 κιλά, μαύρα, άσπρα........)
Εσυ που εδοκίμασες ξέρεις καλύτερα τι παίζει, εμένα η εντύπωση που μου δίνεται από τον κόσμο που εδοκίμασε είναι πως υπάρχουν πολλά ψάρια...
Ενοοείται ρε φίλε το ψάρεμα έτσι είναι, έτυχε μου μέσα στον Νιόμβρη να πιάσω 15 πέστροφες σε 3 ώρες και μετά που 2 μέρες από το ξημέρωμα μέχρι το σούρουπο να πιάσω μόνο 1!! Ψάρι είχε απλά τη συγκεκριμένη μέρα δεν ετσίμπαν. Κάτι τέτοιο θα έγινε και στην δική σου περίπτωση..

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by caveman »

Κωνσταντίνο, βιάζεσαι νάκκον να φκάλεις σιμπεράσματα σου... ναι ο "Ν" φκάλλει κάθε φορά έτσι σορκούς κτλ αλλά ξέρεις τον τι ψαράς είναι??? Ο "Ν" εύκαλε ποδά Λάρνακα 1-πέντε και 1-εφτά κιλά λαβράκια το 2005..................................

Το ψάρεμα εν ψάρεμα όπως είπαι και ο Στελλάρας... ξέρω και εγώ άτομα που επείαν ψάρεμα με ψεύτικο και δεν επιάσαν τπτ.....
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”