Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by Giorkos »

παιθκιά,

με μάσκα εβούττησα μια φορά...δεν μπορώ να πώ ότι 'προσπάθησα' να δω τι ψάρι παίζει..απλώς επλατσιούρισα λίγη ώρα... δεν ξανοίχτηκα μακριά από την ακτή γιατί είσιε αρκετό κύμμα !!!

όπως είπα...τα ψάρια ήταν αρκετά...πολλά παραπάνω απότι θα έβλεπα στις ελεύθερες περιοχές....

τωρά όμως αν ξαναωουτήσω ποτζί θα πάρω την κάμερα ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ να έβρω κάτι αξιόλογο...να δω αν όντως υπάρχουν μεγάλα ψάρκα....βασικά εν Σορκούς που θέλω να γυρέψω :wink: , γιατί όταν εβούττησα την πρώτη φορά δεν τους είχα έννοια !!! μετά εξύπνησα τζαι έκαμα κλικ :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by chrysanthos9 »

Φίλε ρωτώ αν έπιασε κανένας φακρί η λυθρίνη σε casting :?: Πάντως στες περιοχές μου τούτην την εποχή πίανουμε συχνά στο rockfishing αλλά εν μικρά :( :D :D
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by konstantinos kalogir »

Μόνο μικρά φαγκριά έτυχε να πιάσω (γύρω στα 150-200γρ) πριν χρόνια αλλά ήταν σκαστά που ιχθυοτροφείο...

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by caveman »

...πιάννει με πριν κάτι ώρες ο "Ν" τηλέφωνο... είπεν μου τα αποτελέσματα που την τελευταία του εξόρμηση στα κατεχώμενα... 6 σορκοί ούλλοι πάνο που κιλό και ένα φακρί γύρο στα διο-διόμισι και έκαμεν μου την πρώταση να πάω μαζί τους την Κυριακή.... άτε λαλώ τζαιγώ... ννα πάω να δούμε επιτέλους τι γείνετε!!!

Οπόταν.... τωρά ννα καταλάβω τι γείνετε... σίγουρα ψάρκα έχει παααρα πολλά αλλά εγώ θέλω να δω τι γείνετε με τα κηνιγόψαρα, γιαυτό θα πάρω μαζί μου μόνο εξοπλισμό για ψάρεμα με ψεύτικα τζιόποιον πάρει ο χάρος :twisted: :twisted: :D
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by giorgosxx »

ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΕΝ ΕΣΙΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΑ

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by Greg »

caveman wrote:...πιάννει με πριν κάτι ώρες ο "Ν" τηλέφωνο... είπεν μου τα αποτελέσματα που την τελευταία του εξόρμηση στα κατεχώμενα... 6 σορκοί ούλλοι πάνο που κιλό και ένα φακρί γύρο στα διο-διόμισι και έκαμεν μου την πρώταση να πάω μαζί τους την Κυριακή.... άτε λαλώ τζαιγώ... ννα πάω να δούμε επιτέλους τι γείνετε!!!

Οπόταν.... τωρά ννα καταλάβω τι γείνετε... σίγουρα ψάρκα έχει παααρα πολλά αλλά εγώ θέλω να δω τι γείνετε με τα κηνιγόψαρα, γιαυτό θα πάρω μαζί μου μόνο εξοπλισμό για ψάρεμα με ψεύτικα τζιόποιον πάρει ο χάρος :twisted: :twisted: :D
εσκευτικες να σου τα κατασχουν? να πουν οτι καμμεις παρανομο εμποριο τοσα που παιρνεις :twisted:
Esox Lucius

User avatar
ps1xas
Posts: 290
Joined: Tue Sep 04, 2007 9:47 pm

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by ps1xas »

giorgosxx wrote:ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΕΝ ΕΣΙΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΑ

ρε φιλε αν ψαρεύεις με ψαροτούφεκο παρετα γιατί αν σε δουν εν αδίκαστος που ένα πάις...

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by Giorkos »

giorgosxx wrote:ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΕΝ ΕΣΙΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΑ
Giorgosxxx,

απότι ξέρω για ψτ χρειάζεσαι άδεια !!!

άδειες ΔΕΝ βγάζουν σε Ε/Κύπριους !!!

δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο να πάς ψτ....βουθκιά μόνο....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

mpousoulas
Posts: 211
Joined: Wed Jun 13, 2007 10:36 am
Location: Λευκωσία

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by mpousoulas »

Giorkos wrote:
giorgosxx wrote:ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΕΝ ΕΣΙΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΑ
Giorgosxxx,

απότι ξέρω για ψτ χρειάζεσαι άδεια !!!

άδειες ΔΕΝ βγάζουν σε Ε/Κύπριους !!!

δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο να πάς ψτ....βουθκιά μόνο....
Γιώρκο ποιος βγάζει τις άδειες στα κατεχόμενα και γιατί δεν βγάζουν σε ε/κ?
"χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία.."
Καβαδίας

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by Giorkos »

για άδεια στα κατεχόμενα ερώτησα ένα κοπέλλι (σε άλλο φόρουμ) ο οποίος δεν ξέρω αν είναι ΤΚ ή Τούρκος-Τουρκίας....κατοικά στην Αμμόχωστο...

άδεια λογικά θα φκάλλουν όπως και μας (Τμήμα Αλιείας κτκλ) αλλά δεν έμαθα ακριβώς από που, εφόσον είναι αδύνατον όπως μου είπαν να βγεί άδεια σε Ελληνοκύπριους...επίσης έχω την εντύπωση ότι ούτε σε πολίτες άλλων χωρών φκάλλουν άδεια για ψτ (εν νομίζω να ισχύει μόνο για Ε/Κ) !!!! χωρίς να είμαι τελείως σίγουρος....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

mpousoulas
Posts: 211
Joined: Wed Jun 13, 2007 10:36 am
Location: Λευκωσία

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by mpousoulas »

Giorkos wrote:για άδεια στα κατεχόμενα ερώτησα ένα κοπέλλι (σε άλλο φόρουμ) ο οποίος δεν ξέρω αν είναι ΤΚ ή Τούρκος-Τουρκίας....κατοικά στην Αμμόχωστο...

άδεια λογικά θα φκάλλουν όπως και μας (Τμήμα Αλιείας κτκλ) αλλά δεν έμαθα ακριβώς από που, εφόσον είναι αδύνατον όπως μου είπαν να βγεί άδεια σε Ελληνοκύπριους...επίσης έχω την εντύπωση ότι ούτε σε πολίτες άλλων χωρών φκάλλουν άδεια για ψτ (εν νομίζω να ισχύει μόνο για Ε/Κ) !!!! χωρίς να είμαι τελείως σίγουρος....
Πάντως με καλάμι έχει πολλούς που πάνε χωρίς καμία άδεια από ότι ξέρω.
Είναι κρίμα να είναι η θάλασσα 20 λεπτά από τη Λευκωσία και να μην μπορούμε να την απολαμβάνουμε.
Γνωρίζει κανείς άλλος αν και πως μπορούμε να εξασφαλίσουμε άδεια ψαροτούφεκου στα κατεχόμενα?
"χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία.."
Καβαδίας

User avatar
ps1xas
Posts: 290
Joined: Tue Sep 04, 2007 9:47 pm

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by ps1xas »

Γνωρίζει κανείς άλλος αν και πως μπορούμε να εξασφαλίσουμε άδεια ψαροτούφεκου στα κατεχόμενα?
δεν βγάζουν άδεια σε ε/κ για το ψαροτούφεκο. με το καλάμι δεν χρειάζεσαι άδεια

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by PrEdAtΩR »

Ακόμα δεν πήγα στα κατεχόμενα αλλα με την σκέψη τι λιτσες μπορούν να κυκλοφορούν στα παραλια τους μπαίνω πολλές φορες στον πειρασμό να πάω να ψαρέψω.

αν μου τα κατάσχουν όμως

σκευτου :

καλάμι 220 euro

μηχανή 160 euro

line 25 euro

δολώματα : 1000 euro

ένα θέλω να πάω 9 feet under ολόισια :D :D

Aτε Χαμπή περιμένω νέα σου να με πωρώσεις!!!!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by Greg »

PrEdAtΩR wrote:Ακόμα δεν πήγα στα κατεχόμενα αλλα με την σκέψη τι λιτσες μπορούν να κυκλοφορούν στα παραλια τους μπαίνω πολλές φορες στον πειρασμό να πάω να ψαρέψω.
διορθωση καποτε ηταν παραλιες μας 8), τα ιδια σκεφτομε και γω τζιε κολαζομε.... ερκετε μου και μενα να 'μιλλωσω'

PrEdAtΩR wrote:ένα θέλω να πάω 9 feet under ολόισια :D :D
6 feet under εννοας \m/, 9 inch nails en alloi :twisted:
Esox Lucius

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by PrEdAtΩR »

Greg wrote:
PrEdAtΩR wrote:Ακόμα δεν πήγα στα κατεχόμενα αλλα με την σκέψη τι λιτσες μπορούν να κυκλοφορούν στα παραλια τους μπαίνω πολλές φορες στον πειρασμό να πάω να ψαρέψω.
διορθωση καποτε ηταν παραλιες μας 8), τα ιδια σκεφτομε και γω τζιε κολαζομε.... ερκετε μου και μενα να 'μιλλωσω'

PrEdAtΩR wrote:ένα θέλω να πάω 9 feet under ολόισια :D :D
6 feet under εννοας \m/, 9 inch nails en alloi :twisted:
πρεπει να ακουα κανενα hurt χτες ,sorry :P

ατε σαστου να παμεν μολις φκαλει το τερας ο χαμπης
Last edited by PrEdAtΩR on Wed Mar 11, 2009 9:28 am, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”