Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by Giorkos »

Πρέπει να κανονίσουμε Ομαδική Κάθοδο...να πάμε καλαμάες και ψταες....

οι καλαμάες να ψαρέψετε και οι ψτ να βουτήσουν σε σημεία που θα μας υποδείξετε να κάμουμε καμιά αναγνώριση κτλ κτλ :)
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
ps1xas
Posts: 290
Joined: Tue Sep 04, 2007 9:47 pm

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by ps1xas »

konstantinos kalogir wrote:
ps1xas wrote:φιλε κωνσταντίνο γιατί είσαι με την εντύπωση ότι που πότζι γεμίζουν τις σικλες?
Επειδή ρε φίλε (εγώ εν έχω προσωπική εμπειρία) αλλά αν δεις προηγούμενα ποστ σε τούντο θέμα (διάβασε από την αρχή) θα καταλάβεις και εσύ ότι έχει πολύ ψάρι (σορκοί που κιλό και πάνω, φαγκριά 2.5 κιλά, μαύρα, άσπρα........)
Εσυ που εδοκίμασες ξέρεις καλύτερα τι παίζει, εμένα η εντύπωση που μου δίνεται από τον κόσμο που εδοκίμασε είναι πως υπάρχουν πολλά ψάρια...
Ενοοείται ρε φίλε το ψάρεμα έτσι είναι, έτυχε μου μέσα στον Νιόμβρη να πιάσω 15 πέστροφες σε 3 ώρες και μετά που 2 μέρες από το ξημέρωμα μέχρι το σούρουπο να πιάσω μόνο 1!! Ψάρι είχε απλά τη συγκεκριμένη μέρα δεν ετσίμπαν. Κάτι τέτοιο θα έγινε και στην δική σου περίπτωση..

κώτσιο σύμφωνο ότι έχει πιο πολύ ψάρι δεν λέω.. αλλα όχι ότι γεμιζον και σικλες... α! εντωμεταξύ κάτι που παρατήρησα είναι ότι στην κατεχόμενη κύπρο έχει 100000 ψαραες με καλάμι 100 βάρκες και 10 ψαροτουφεκαες.. έχουν πόλους ψαραες με κάλαμι..

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by konstantinos kalogir »

Άμαν βρίσκουν ψάρια που την ακτή γιατί να χρησιμοποιήσουν βάρκα ή να μουσχιεφτούν;;; :lol: :lol: :lol:

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by caveman »

τελικά επεία.... η όλη εμπειρία εν είχε καμία απολύτος σχέση με οτιδίποτε είχα στον νού μου... η διαδικασία μέχρι να περάσουμε στην "άλλη μεριά" διήρκισε... 1-2 λεπτά :shock: :| Κάμμεις θκιό βήματα πάρατζι.... τζαι ξαφνηκά ούλλα εν γραμμένα στα τούρτζικα :roll: Ούτε που καταλάβεις πότε επέρασες που το οδόφραγμα.

Κάνα-δυό χιλιόμετρα πάρακατο εκάμαν μου εντύποση οι 2 τεράστιες τούρτζικες σημαίες πόξο που ένα κτίριο που μάλλον πρέπει ναν δημαρχίο... με το που τες είδα... :angry-fire: ένα πράμα μου ήρθε στο νου :arrow: :character-jason: :violence-chainsaw: :character-jason: :lol:

Αλλά ντάξη... εγώ ενόμιζα ότι ήταν να κρέμμετε που κάθε μπαλκόνι και παράθυρο και μια τούρτζικη σημαία :lol: τελικά καμία σχέση με πολλά πράματα που παρακολούθησα στην τηλεώραση...!

Τέλος πάντων... εκατεβήκαμε έναν τόπο δεξιά της Κερύνειας... ο αέρας ήταν να πάρει τους τόπους... πεντέξι μποφόρ είχεν τα άνετα! Επιπλέων εγείναμεν πουλλούθκια που την βροχή αλλά και που το χαλάζι! Μες τον γκρεμμο που εκατεβήκαμε... εν είχε επιστροφή... εκάτσαμε τζαι εφάμεν τα νερά με την ησιχία μας :violin: :lol: :lol: Τζαι μετά που μερικές ώρες έφκαλεν τζαι ήλιο τζαι έκρουσεν μας :chores-chopwood:

Τα μποφόρ όσων επείεννε η ώρα εδειναμόναν... τα άλλα τα παιθκιά έχει 2 χρόνια που παν ποτζί... τζαι λεν ότι έτσι καιρό έτσι κακό εν εξαναπάθαν... επιάστηκε μόνο ένας ορφός που τον "Ν" και εχάσαμε πάρα πολλές τσιμπιές που σορκούς, είχα και 2 βραχόματα... γκατεμιά, πολλύ γκατεμιά!! Για ψάρεμα με ψεύτικο ούτε λόγος να γείνετε... ΕΠΕΡΝΕΝ ΤΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ....
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by MariosK »

Πόσος ήταν ο ορφός?

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Ψαρευτε στα κατεχoμενα?

Post by caveman »

...μωρό, μακάρι να ήταν μισό κιλό...
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”